reklama 3 v magazínu pro ženy
reklama 4 v magazínu pro ženy
reklama 1 v magazínu pro ženy

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

JARNÍ ÚKLID – BEZ CHEMIE, KVALITNĚ, RYCHLE. JAK NA TO?

 
JARNÍ ÚKLID – BEZ CHEMIE, KVALITNĚ, RYCHLE. JAK NA TO?

Jaro je prostě ideální nejen v rámci očisty organismu, ale také na generální domácí úklid. Však se hned lépe pracuje, když už vykukují první hřejivé sluneční paprsky. Proč dát přednost úklidu bez chemie? Sázkou na jistotu není jen známá trojice – ocet, citron a soda. Co, kdy a jak efektivně použít?

 

Čisticí prostředky sice mohou prokázat náležitou službu, ale kromě dezinfekčního a leštícího účinku mají spoustu dalších, které neprospívají našemu zdraví, nejsou ideální volbou tam, kde jsou malé děti či domácí zvířata. Však už naše babičky věděly, co je dobré a jak správně toho využít. Vyzkoušejte jarní úklid bez chemie a přizvěte si nejen osvědčené pomocníky v podobě jedlé sody, citronové šťávy či octu. Co dalšího lze použít a přitom se to nachází běžně ve vaší kuchyni?

KOUZLO ZNÁMÉ TROJICE

Jedlá soda výborně pohlcuje pachy, ale lze ji použít při čištění myčky, praní prádla a především v kombinaci s octem je ideální na čištění jakýchkoliv usazenin v koupelně, na toaletě či v kuchyni. V kombinaci s octem má perfektní čistící a bělící efekt, kdy lze použít na mytí záchodové mísy, vany, umyvadla, sporáku. Rovněž jedlá soda poslouží při čištění stříbra, ať už se jedná o šperky nebo sadu příborů. Velmi dobře si poradí i s černými skvrnami.

Klasický ocet najde uplatnění při úklidu zejména v koupelně, neboť má dezinfekční účinek a eliminuje tvoření plísní a dokáže rozpustit i vodní kámen. Ocet je i nejvíce osvědčený přípravek na čištění rychlovarné konvice. Jde ho však použít i na čištění dlaždiček, rovněž na mytí oken, díky tomu umyjete nejen velmi špinavá okna, ale ještě se vám poté budou krásně lesknout.

Šťáva z citronu nabízí mnohostranné využití při úklidu v domácnosti, poradí si se skvrnami, mastnotou i dokonce se rzí či vodním kamenem. Působí jako mírná dezinfekce a krásně voní. Lze použít i při praní bílého prádla, neboť má zesvětlující a projasňující účinek.

EFEKTIVNÍ VYUŽITÍ MOUKY, BRAMBOR A KÁVOVÝCH ZRN

Hladká či polohrubá mouka smíchaná s jedním bílkem, lžící octa, špetkou soli a půl lžičkou citronové šťávy je ideální směsí na čištění všeho měděného. V této směsi obalte vše, co máte doma měděného, nechte zhruba půl hodiny působit. Poté opláchněte vlažnou vodou a osušte plátěným hadříkem. Viditelný efekt zaručen.

Rozkrojená brambora je ideální k otírání kovových předmětů při úklidu, jako jsou rámy zrcadel, obrazů, dekorativních předmětů. Dokonce i vodu z uvařených brambor k obědu lze účinně využít, scezenou vlažnou vodou je možné krásně očistit příbory, ale také okna, dveře, přípálený povrch skleněných dvířek u trouby apod. Je nutné pak náležitě dosucha utřít a doleštit.

Kávová zrna zlikvidují zápach ze spíže, lednice a dalších menších prostorů, jako je koupelna, toaleta, komora či šatna. Stačí do menší krabičky s víčkem dát kávová zrna, udělat dírky a káva bude již pracovat, absorbuje do sebe veškeré nepříjemné pachy.

 

 

2019.03.14 | Kateřina Lulková | přečteno: 756x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: jarní úklid úklid bez chemie citron jedlá soda

 
archiv

Nejzajímavější články

 

lesní školky

Lesní školky - možnost kam dát své děti a zároveň budovat jejich imunitu a dovednosti ...
 
celý článek | Lenka Mašlaňová | 2013.04.05 | přečteno: 10076x

Papání a sportování

Jak často sportujete? Pokud víc jak třikrát týdně, už se vymykáte škatulce běžné populace a stávají se z vás, dle náz...
 
celý článek | Mgr. Daniela Krejčí | 2015.07.01 | přečteno: 9969x

Vytiskněte si fotky ze zimní dovolené doma – levně a kvalitně

Velká část moderních tiskáren má zabudovanou funkci pro tisk fotografií, s ohledem na nízké ceny náplní do tiská...
 
celý článek | Admin | 2015.02.27 | přečteno: 10196x

Jak vyléčit bolavá záda?

Bolest zad patří mezi jedny z nejčastějších onemocnění v populaci. Trpí jí těměř všichni, kdo dlouhodobě vykonávají seda...
 
celý článek | Petra Zápotočná | 2018.06.24 | přečteno: 1847x
 

Portál pro ženy