Nepřehlédněte
Špatný den? Naučte se vyplavit endorfiny a zatočit se stresem, únavou i splíny
Přínosy syrovátkového proteinu pro vaše cvičení
newsletter
Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek
Přemýšlíte o tom, jaký je rozdíl mezi přírodní a konvenční kosmetikou? Složení kontrolujte v každém případě
Klasická kosmetika. Složení se vyplatí hlídat
Setkáte se s ní v běžném obchodě i v životě. Obklopuje nás svými výrobky téměř na každém rohu, v reklamě i práci. Jejich kvalita se velmi liší. A právě proto je velmi důležité zkoumat, co v sobě obsahují. Co je proto dobré vědět o klasické kosmetice?
-
Její výhodou je cenová dostupnost.
-
Problém však nastává v okamžiku, kdy jsou některé složky nahrazovány jinými, které už nejsou tak hodnotné. Jednotlivé výrobky jsou pak samozřejmě levnější.
-
Hlavními surovinami pro výrobu klasické kosmetiky jsou většinou deriváty ropy, minerální oleje a další syntetické látky.
-
Rozporuplné názory panují i na přítomnost parabenů, ftalátů, propylenglykolu (PEG) nebo silikonů.
Syntetický glycerin nebo silikon. Zázrak krásných vlasů. Na chvíli
Velmi častou složkou různých šamponů či krémů jsou silikony . Nabízí velmi rychlý efekt - krásně hebkou a hydratovanou pokožku a samozřejmě krásné, lesklé vlasy, které se nebudou cuchat. Co více si přát? Je tu ale jedno “ale”
Jaké?
-
Silikony kolem vlasu vytvoří film, kterým nic nepronikne. Na začátku se to může zdát výhoda. Rovněž poskytují ochranu vlasů před slunečním zářením nebo i při fénování. Navíc jdou krásně rozčesávat a tak nedochází k jejich poškození.
-
Silikony se ovšem velmi špatně vymývají. Vytvářejí tak na vlasech čím dál větší obal, a to co mělo sloužit k jejich ochraně je začne omezovat v přirozené hydrataci. Následkem je jednoznačný: jejich zhoršující se kvalita.
Přírodní kosmetika se snaží být šetrná k pokožce i přírodě
Rozdíl většinou poznáte na první pohled. Složení bývá o dost jednodušší a přehlednější než je tomu u konvenčních výrobků. Většina použitých složek bude také velmi často mnohem ohleduplnější k přírodě a snadněji obouratelná. Producenti totiž většinou věří v symbiózu s přírodou.
Co v ní nenajdete:
-
deriváty ropy
-
ftaláty, parabeny, PEG, silikony a další syntentické látky
-
chemické konzervanty a umělá barviva.
Obezřetnost je namístě i zde
Ovšem i zde je třeba být na pozoru. Ne každý výrobek, který se tváří přírodně, má opravdu to správné složení.
Jako nejproblematičtější se jeví levnější kosmetika. Tam se lze setkat s tím, že základní suroviny jsou nahrazeny cenově přijatelnějšími minerálními oleji nebo parafínem. Éterické oleje nebo například výtažky z rostlin jsou tam sice také zastoupeny, avšak pouze minimálně. I když reklama na obale mluví trochu jinak. V tomto případě se o přírodní kosmetiku v žádném případě nejedná. Zajímají vás ještě další reklamní triky, na které běžně narážíte?
Přírodní kosmetika tolik nepění
Jednou z možností, jak poznat přírodní kosmetiku je i to, že už prostě ze zásady nebude tolik pěnit. Neobsahuje totiž propylenglykol. Například přírodní sprchové gely vás tak mohou zaskočit. Sice to ze začátku může být trochu divný pocit, ale později si na menší pěnivost velmi rychle zvyknete. Hlavně když budete vědět, že pro svoji pokožku děláte jen to nejlepší.
Nečekejte žádné vteřinové zázraky. V tomto případě to funguje jinak
Jakmile začnete používat jakékoliv produkty z přírody – a je jedno zda se jedná o mýdlo nebo krém proti vráskám – nečekejte, že dojde k okamžitému zlepšení. Takto to nefunguje. Efekt se dostaví až po čase. Ovšem o to zdravější a krásnější pleť budete později mít.
A jak se k přírodní kosmetice stavíte vy? Už jste ji zkusili?
Poslat článek
Tisk
Štítky: kosmetika, přírodní kosmetika, krémy, sprchové gely, složení