reklama 3 v magazínu pro ženy
reklama 4 v magazínu pro ženy
reklama 1 v magazínu pro ženy

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Vyzkoušeno, doporučuji: YANKEE CANDLE

 
Vyzkoušeno, doporučuji: YANKEE CANDLE


Miluju vůně a jsem tak trošku pyroman (nebo „pyrowoman“??). A proto je pro mě ideálním spojením vonná svíčka. A to ne jen tak ledajaká. Protože se ráda obklopuji poctivými, kvalitními a krásnými věcmi, mezi mé rozhodně nejoblíbenější patří YANKEE CANDLE (dále jen YC).

 

 

 

Tyto originální americké svíčky začaly psát svůj příběh v roce 1969, kdy se šestnáctiletý Mike Kittredge rozhodl pro nedostatek financí k tomu, že vánoční dárek pro svou maminku vyrobí. A odlil svou první svíčku z rozpuštěných voskových pastelek. Nechal se ale přemluvit svou sousedkou a svíčku jí prodal. Za utržené peníze nakoupil parafín a vyrobil svíčky 2. Jednou obdaroval maminku a druhou opět prodal…a tehdy koloběh začal…takto se zrodila nejproslulejší a nejprodávanější značka na trhu.

A své místo si našla i na tom našem. Já zaznamenala YC někdy před třemi, možná čtyřmi lety. V obchodě s dekoracemi jsem narazila na pár krásných, jednoduchých svíček v uzavíratelných sklenicích. Ovšem za abnormálně vysokou (na zdejší poměry) cenu. A musím se přiznat, že právě ta vysoká cena mě přiměla sklenici otevřít a přivonět si. A byla to láska na první „čuch“, byla to CLEAN COTTON.

Stála jsem se sklenicí v ruce a v duchu přepočítávala, co vše jsem si ochotná odpustit, abych si ji mohla pořídit. Nakonec jsem se nerozhoupala a odcházela alespoň s malou náplastí – voskem do aromalampy od stejné značky.  A nejspíš to byl on, který mě donutil se do obchodu vrátit. Od té doby si jednou za čas tu radost udělám, protože za to opravdu stojí.

YC nabízí velké množství vůní i jejich provedení. Já se těším na každou novinku a sezónní nabídku. Nejsou to totiž obyčejné vonné svíčky. Neznám žádnou jinou, která by voněla tak intenzivně a provoněla celý dům na dlouhé hodiny. Občas se mi podaří pořídit svíčku, která kouzelně voní jen do doby, než ji zapálím, jako by byla vůně jen na povrchu. U svíček YC se mi to nikdy nestalo. I poslední zbyteček vosku voní stejně krásně jako nová svíčka, a já k nim ještě dlouho nostalgicky čichám…

Ještě jsem vás nenalákala? Vyzkoušejte si jiné „pálení svíček“, jestli se bojíte investice, začněte třeba votivní svíčkou. Já si je pořizuji, když chci vyzkoušet novou vůni, i tahle malá svíčka vydrží krásně vonět a hořet až 15 hodin. Jen k jejich pálení budete potřebovat nějaký svícen, nebo skleničku. Třeba potom přejdete na větší balení, u kterých je doba hoření až 150 hodin. Když vás vůně náhodou omrzí, prostě sklenici zavřete a schováte na jindy.

Já se momentálně zase chystám na nákup. Podzim je tady a mě lákají halloweenské svíčky, mají kouzelný obal a určitě budou stejně kouzelně vonět a vypadat na podzimním stole. A láká mě vůně sladkých pečených maršmalounů. 

 

Letos plánuju použít votivní svíčky i do adventního věnce. Závislost, je prostě závislost. Necháte propuknout i tu vaší?

Zkuste si vybrat na stránkách http://www.yankeesvicky.cz/ z devadesáti různých vůní: květinových, ovocných, svěžích, svátečních…

Najdete tu kompletní nabídku i spoustu rad, jak nejlépe svíčky pálit. A Vánoce se blíží…

 

Zdroj fotografií: www.yankeesvíčky.cz - děkuji!

2014.10.16 | Andrea Tomanová | přečteno: 12548x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: Yankee candle; vonné svíčky; votivní svíčky;vonné vosky

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Piloxing

Ptáte se, co můžete očekávat od jedné z fitness novinek jménem piloxing? Skákání, tanec, boxování bez soupeřů a bez z...
 
celý článek | Mgr. Daniela Krejčí | 2015.01.26 | přečteno: 10638x

Co možná nevíte o pivu

Máte ráda pivo? Přečtěte si pár zajímavých faktů o tomto u nás nejoblíbenějším nápoji. ...
 
celý článek | Nikol Mohoritová | 2015.02.13 | přečteno: 10477x

Víte, jak na rychle na elegantní zastínění? My ano

Stín, tolik skloňované slovo v momentu, kdy venku svítí ostré letní slunce. Dopřát si jeho dostatek nemusí být nijak slo...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2018.05.13 | přečteno: 2470x

Elegantní a originální fotokniha uchová vzpomínky v té nejhezčí podobě

Svatba, dovolená, oslavy s rodinou a přáteli, to jsou všechno chvíle radosti a štěstí, které bychom si chtěli uc...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2016.09.20 | přečteno: 10987x
 

Portál pro ženy