newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Okořeňte a vyšperkujte svá hobby

 
Okořeňte a vyšperkujte svá hobby

Možná už jste prošly fází zkoušení všeho možného, a nic vás neuchvátilo dostatečně. Ruční práce, sport a mnohé další. Třeba vás to i chvíli opravdu bavilo. Jenže záhy se věci, které vás původně tak lákaly, staly něčím, co vaše nadšení neudrželo delší dobu.

Nevěšte hlavu a hledejte dál. Zkuste se inspirovat naším seznamem, třeba právě tady svůj „pravý koníček“ najdete.

 

Okořeňte a vyšperkujte svá hobby a samy uvidíte, co to udělá. Vyzkoušet se to vyplatí i tehdy, pokud máte koníčky a zájmy, které vás opravdu baví. Jste-li akční typ a rády si zpestřujete život, je tento článek přesně pro vás.

Potřebujete výzvu?

Hra na hudební nástroj

Učení se hrát na hudební nástroj může být opravdu zábavným koníčkem hlavně proto, že vás nutí používat mozek odlišně. Obvykle se lidé rozhodnou pro hru na klavír nebo kytaru, protože jsou to dobře známé a dostupné nástroje. Klíčem k úspěchu je zjistit, co vás opravdu zajímá a vzrušuje. Co zkusit třeba klarinet nebo jazzový saxofon? A to nejdůležitější je, že k učení se hry na hudební nástroj nepotřebujete mít absolutní hudební sluch.

Choreografie

Možná by vás něco takového vůbec nenapadlo, ale proč ne? Proč nezkusit navrhnout například taneční choreografii k nějaké populární či vám blízké písni či instrumentální skladbě? Uvidíte, že je to skvělá zábava, ale zároveň jde o velkou výzvu, která vám navíc pomůže vyjádřit zadrženou energii. Možná, že nemáte kamarádky, se kterými byste tanec secvičily, ale taneční choreografie může být čistě sólová věc.

 

                                                                

Kouzelnické triky

Zkuste „okořenit“ svá hobby například kouzlením a kouzelnickými triky. V současné době už lze koupit nejrůznější „magické“ sady, které umožní provádět i složitější kouzla. Základní a nejdůležitější je trénink pohotovosti a synchronizace rukou. Takže trénujte, protože kouzlení je zábava pro každého, a to na obou stranách iluze.

Design interiérů

Pokud máte snahu neustále zkrášlovat a zdobit byt či dům, můžete tuto vášeň převést do profesionální roviny. Interiérový design je samostatné studijní odvětví, ale kurzy jsou bohužel velmi drahé. Naštěstí to jde i bez nich. Inspirativní, poučné i zábavné je prohlížet si fotografie zachycující specifičnost jednotlivých interiérových stylů a trendů i to, jak se vyvíjely.

Váš domov bude krok po kroku opravdu perfektně a profesionálně vyladěn a uvidíte, že se na vás s prosbou o radu začnou obracet i vaši přátelé!

Floristika

Aranžování květin a vazba kytic vůbec není nic snadného. Je to právoplatné umění a je překvapivě obtížné. Pokud cítíte spřízněnost s květinami a máte oko pro design, měla byste aranžování květin rozhodně vyzkoušet. Aranžmá jsou o technice vázání květin, ale také o používání aranžovací hmoty, různých misek, drátků, korálků, zkrátka všeho možného. Jenže návod je jedna věc, a vaše fantazie druhá. Takže dělejte to, co se vám líbí a jak se vám to líbí! Teprve pak bude výsledek úžasný!

 

                                                                

 

Zajímavé může být také fotografování, a tím nemyslíme focení na mobil, ale použití fotoaparátu a všech jeho vychytávek. Nebo kaligrafie. Je uklidňující a krásná, a dokonce se vám může hodit i v praxi, například při zdobení dárků či přání.

Ničeho se nebojte a vrhněte se objevovat nové inspirativní obzory!

2021.05.18 | Jana Brandtlová | přečteno: 2249x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: hobby koníček zábava hudební nástroj tanec fotografování

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Hledáte inspiraci na zdravé vaření? Luštěninová kuchařka a Nová biokuchařka jsou jí plné!

Hledáte nějakou zajímavou kuchařku, ať už pro sebe, nebo jako dárek na Vánoce? Přinášíme dva tipy na knihy, které potěší...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2019.12.10 | přečteno: 3765x

Znáte ultramaratón?

Já vím, že se takový extrémní závod jako je ultramaratón příliš neslučuje s návodem, jak se při sportu nezničit,...
 
celý článek | Eliška Anna Kubičková | 2015.07.20 | přečteno: 16696x

Pan Božský

  Každá z nás na něj během svého života narazí. Na muže, z kterého se nám rozklepou kolena, který zastíní vš...
 
celý článek | Mgr. Daniela Krejčí | 2014.11.29 | přečteno: 16356x

Pánská jízda

Když mi před pěti lety oznámil můj manžel, že pojede s chlapama v létě na víkend na kola, vyrazil mi dech. Ta slastná...
 
celý článek | Martina Kysilková | 2014.11.13 | přečteno: 16087x
 

Portál pro ženy