Nepřehlédněte
Jak se stylově nalíčit ještě letos v létě
Bez olivového oleje raději ani ránu, tak praví moderní kuchyně
newsletter
Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek
Vracíte nalezené?
Kdysi jsme s mým tehdy ještě přítelem ( dnes manželem ) šli na procházku a našli peněženku. Poměrně kvalitní kousek, ale už bohužel bez peněz, nicméně doklady v ní byly, tak jsme za pomoci sousedů a telefonního seznamu peněženku vrátili majiteli. Měl strašnou radost a hrozně moc mi děkoval.
Kamarádka takhle našla uprostřed náměstí peněženku také bez peněz, ale s doklady. Odnesla ji majitelce a vysloužila si její vzteklý jekot, že jí okradla, protože v ní prý byl celý důchod. Kamarádka dodnes lituje, že ji neodnesla rovnou na policii, protože paní byla vážně moc nepříjemná.
Dva různé případy a dva různé vzorce chování lidí. Otázkou je, co je vlastně správný postup při nalezení věcí. Ve městech existují tzv. Schránky důvěry, kam lze nalezené doklady či dokumenty vhodit a policie se postará o jejich vrácení majiteli, pokud je lze identifikovat. V některých městech stále ještě fungují ztráty a nálezy, bohužel o nich málokdo ví a tak ho ani nenapadne, že by ztracená věc mohla být tam. A tak lidé volí jiné způsoby, jak danou věc hledat či oznámit, že ji nalezli. Místní noviny, webové stránky, sociální sítě a v závažných případech prosí o pomoc i televizi.
Lidé jsou vůči sobě v posledních letech dosti nevšímaví až bezohlední a tak je o to víc překvapí, že si někdo dá tu práci a snaží se naleznout majitele věci. V dnešní uspěchané době je bohužel dost obvyklé, že ve spěchu něco zapomenete, ztratíte nebo vám prostě vypadne z kapsy. Když už se to stane, tak můžete jen doufat, že případný nálezce se pokusí vám věc vrátit a udělá pro to maximum. :)
A jak jste na tom vy? Co všechno jste ochotni udělat, když naleznete něčí věc?
http://www.freedigitalphotos.net/
Poslat článek
Tisk
Štítky: ztráty a nálezy