newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Zjistěte, co o vás prozradí postup mytí

 
Zjistěte, co o vás prozradí postup mytí

Co o vás asi tak může prozradit způsob, jakým se myjete? Zdá se to banální, ale on o vás skutečně něco vypovídá. Ve zkratce řečeno, jde o to, že přístup k vlastnímu tělu se odráží v přístupu k sobě samým a ke světu kolem vás.

 

Nebo naopak. To, jak berete věci a lidi kolem sebe se projevuje v různých drobnostech, gestech, mimice, v tom, jak moc se věnujete atraktivitě svého vzhledu a podobně, ale také například v tom, jakým způsobem se myjete.

Stačí, když si zodpovíte jednu jedinou otázku: Kterou část těla si myjete jako první?

Co o vás prozradí upřednostňování hlavy?

Vlasy

Pokud začínáte očistu mytím hlavy, respektive té vlasové části, pak nejspíš patříte mezi umělecky založené lidi. Často jste ovšem zasněné a s hlavou v oblacích. Příliš nekoukáte napravo ani nalevo a jediné, na co jste schopny se soustředit, je vaše vize. Jste plná myšlenek a toužíte malovat obrazy či napsat knížku (pokud už to ovšem neděláte).

V praktických věcech je to s vámi ovšem trochu slabší. Často se vám stane, že zapomenete zaplatit telefon, složenky dětem na obědy či dorazit na domluvenou schůzku. Zbytečně si tak děláte nepříjemnosti a utrácíte peníze za pokuty a penále. Měla byste zapracovat na zodpovědnějším způsobu života, i když jde o nudné povinnosti.

                                                                

Obličej

Jestliže začínáte druhou stranou hlavy, tedy mytím obličeje, pak jsou pro vás zřejmě v životě nejdůležitější peníze. Finanční prostředky jsou hlavním motorem vašeho života a vy jste ochotna udělat první poslední, abyste je získala.

Bohužel, s tím, jak výše vašeho konta v bance roste, řady vašich přátel řídnou. Peníze umíte vydělat, ale na úkor rodiny, bližních i odpočinku. Vaše věčná zaneprázdněnost lidi kolem vás štve, a zároveň je tím od sebe odstrkujete. Nemáte přeci čas…                                                              

Právě proto je teď přesně ta chvíle, kdy bude nutné zvolnit a věnovat čas těm, koho máte ráda. Čas strávený s lidmi, které máte ráda a kteří mají rádi vás, není čas ztracený, ba naopak. Je to čas nejcennější. Vždyť víte sama, lásku a přátelství si za peníze koupit nelze.

                                                                

Uši

Myjete si uši nebo používáte pouze vatové tyčinky pro jejich očistu? Pokud si uši myjete, a to dokonce jako první, patrně jste člověk s pevným sebevědomím a nepochybujete o sobě. K tomu vám příroda nadělila i bystrost. Rychle se učíte nové věci, dobře vám jdou cizí jazyky, snadno se naučíte pohybovat v novém prostředí a plnit nové úkoly.

Jen mějte na paměti, že nikdo nejsme dokonalý, a tak i vy občas uděláte chybu. A s tím má vaše soutěživá povaha problém. Zkuste se naučit prohrávat a uvidíte, že budete šťastnější, spokojenější, přirozenější, a hlavně moudřejší!

Zuby

Co o vás vypovídá čištění zubů během toho, co se sprchujete? Tento malý rituál vypovídá mnohé. Stoprocentně jste člověk, který je zvyklý dělat víc věcí najednou, zejména tehdy pokud to šetří čas. Jenže vaše touha stíhat na maximum je dvojsečnou zbraní. Záhy vás může totálně vyčerpat.

Možná je na čase, abyste svůj věčně nabitý rozvrh trochu proškrtaly a zařadily nějaké relaxační a odpočinkové aktivity. Stačí, když si pro začátek dopřejete dvacetiminutovou procházku nebo si zacvičte pár uvolňovacích cviků. Cvičení se pro vás ale nesmí stát součástí výkonnostní tabulky! Jde o to, abyste si dobily baterky a načerpaly energii na další, a ještě lepší výkony.

                                                                                                                             

Co o vás prozradí upřednostňování mytí nižších partií těla?

Nohy

Očista těla může začínat i na úplně druhém konci těla, než je hlava. Takže pokud si myjete jako první nohy, asi jste trochu bolestínská povaha. Často si o sobě myslíte a říkáte to i svému okolí, že jste prostě smolař a nic vám v životě nevychází. Pravdou je, že pravidelně lítáte v nějakém průšvihu. Čím to může být? Že by na vás Štěstěna opravdu zapomněla?

Myslím, že nezapomněla. Jádro problému tkví ve vašem přístupu. Všechno vidíte z té horší stránky a váš negativismus vás pokaždé převálcuje. Stále si připomínejte přísloví, že všechno zlé je k něčemu dobré. A zkuste ho převést do života. Z každé špatné situace zkuste pro sebe vyvodit nějaký pozitivní výsledek, poučení, zkušenost, zjištění, že tudy cesta nevede… A učte se hledat pozitivní věci, maličkosti, které vás potěší a dobije vám baterky. Štěstí a spokojenost jsou o drobnostech a každý den jich můžete zažít spoustu.

                                                                

Podpaží

Začínáte-li u podpaží, může se zdát, že se hodně potíte. Ale ve skutečnosti nezáleží na tom, jestli ano nebo ne. Vaše zaměření na tuto část těla poukazuje na pracovitost a spolehlivost. Patříte k lidem, kteří jsou otevření, přirození a přátelští a vždy jsou ochotni pomoci druhým. To z vás činí jedince v kolektivu velmi oblíbené.

Uvědomte si ale, že vaše dobrácká nátura dost často hraničí s naivitou nebo to tak minimálně na okolí působí. Ostatní se vás snadno a rádi pokoušejí využít, takže zapojte rozum, a i když vám city velí jinak, naučte se říkat „ne“. 

                                                                

Hrudník

Podle psychologů si tuto část nejvíce považují lidé praktičtí. Takže pokud začínáte péčí o hrudník, pravděpodobně jste hodně realisticky založená bytost. Jste přímočará a máte ráda ve věcech jasno. A když si stanovíte nějaký cíl? Jdete za ním jako buldok, vytrvale, zarputile a nedáte pokoj, dokud ho nedosáhnete.

Na druhou stranu máte jisté sklony k panovačnosti. Těžko snesete nějaký odpor, natož pak kritiku, a to vám může být na škodu. Možná byste se dozvěděla mnoho věcí, které by vám s dosahováním cílů pomohlo. Zkuste pro začátek přijmout nějakou konstruktivní kritiku nebo dobře míněnou radu.

                                                               

Intimní partie

Čistota je půl zdraví a u intimních partií to platí dvojnásob. Pokud je při běžné hygieně stavíte na první místo, vypovídá to o vaší plaché povaze. Nepatříte mezi lvice salónů a ve společnosti se držíte spíš stranou. To vám ovšem nijak neubírá na atraktivitě, ze své pozice jste výborná pozorovatelka a máte přehled. Může to být vaše obrovská výhoda. Máte, jak se říká, dobrý čich na lidi a bezpečně je prokouknete. Poznáte přetvářku i lidi, kteří hrají fér.

Pokud byste přese vše raději byla uvnitř kolektivu a víc se zapojovala, nemělo by to pro vás být těžké. Vy přece přesně poznáte, kteří lidé stojí za vaši přízeň a neodmítnou vás. Zkuste se s nimi sblížit, není pochyb, že si budete mít o čem povídat a že se nakonec skvěle pobavíte!

 

2021.08.17 | Jana Brandtlová | přečteno: 2353x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: mytí sprchování tělo hlava nohy vlasy zuby test osobnost psychotest psychologie psychologický test

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Vím, s kým spím

  „Ty se tak máš“, pravila má výborná nezadaná kamarádka. „ Ty víš, s kým spíš.&ldquo...
 
celý článek | Andrea Tomanová | 2014.09.10 | přečteno: 16281x

Vyrobte si originální parfém

  Každá z nás se může obalit obláčkem jedinečné vůně. Opojně vanilkové, citrusově svěží nebo romanticky...
 
celý článek | Jana Burešová | 2017.04.20 | přečteno: 15595x

Z New Yorku do Paříže: 16 nádherných úlovků pro cestovatele

Láká vás volání dálek, ale jediné cestování, kterého se vám dostává, je to prstem po mapě? Nevadí. Stačí si domů poří...
 
celý článek | Admin | 2016.06.06 | přečteno: 15280x

Maluj podle čísel. Lepší antistresovou aktivitu nenajdeš

Stres je příčinou řady onemocnění. Dokonce nejen těch psychických, ale i fyzických. Jenomže říct si: „Nestresuj se!“, to...
 
celý článek | Lea Kubová | 2021.10.07 | přečteno: 1860x
 

Portál pro ženy