newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Sklenice plná radosti

 
Sklenice plná radosti

Každý den bychom si měli užít naplno. To je krásná pravda. Nový rok 2015 ale pro velkou řadu lidí v mém a možná i vašem okolí nezačal zrovna dobře. Když se hromadí špatné zprávy, vrhají obvykle stín smutku a neštěstí i na to hezké, co nás denně potkává. A tomu se musíme bránit.

 

 

 

Proto mě zaujal nápad, který jsem nedávno shlédla na internetu, a nazvala jsem ho pracovně „sklenice plná radosti“. Může fungovat jako ozdoba, dekorace, může být spojená s příjemnou povinností, nebo také může být klíčem ke štěstí a úsměvu v době, kdy nám zrovna do smíchu není.

 

Vzhled této „šťastné nádoby“ je jen na vás a samotná výroba není vlastně vůbec složitá. Vezměte větší sklenici, zavařovačku nebo vázu, která se vám prostě líbí. Ideální je průhledná (tedy skleněná nebo plastová), abyste měli každý den přehled, jak se postupně zaplňuje. Ani to ale není podmínka. Pokud chcete být překvapeni množstvím radostí, které bude skrývat, můžete použít jakoukoliv oblíbenou krabičku - třeba tu vyrobenou vašimi dětmi, truhličku po babičce, starý porcelánový hrnek s pokličkou, který jste denně potkávali na poličce apod. Fantazii se meze nekladou, účel bude jistě plnit dokonale. Jen nezapomeňte na to, že nádoba musí být dost prostorná, aby vám vaše štěstí neutekla ven. Zvolenou nádobu můžete ozdobit barevnou mašlí nebo nechat jen tak. Poté ji umístěte na vhodné, dostupné a hlavně dobře viditelné místo ve vašem bytě tak, aby kdykoliv mohl kdokoliv z vašich blízkých vhodit dovnitř papírek. Na něm by měla být napsaná událost, okamžik nebo věc, která se mu ten den přihodila, potěšila ho, rozesmála, rozveselila, prostě zpříjemnila mu den.

 

Ke konci roku, v době, kdy asi nejvíce bilancujeme a víc než kdy jindy hodnotíme prožité chvíle, pak sklenici otevřete a společně v rodinném kruhu nebo jen ve dvou si přečtete, proč je vlastně krásné být na světě. Pokud máte během roku splín, pocit neštěstí a nespravedlnosti, takové to „proč zrovna já“, vylovte si jeden z lístečků a připomeňte si, že i hezké věci se už udály. Jistě vám to pomůže. Po roce střádání bude ale dávka radosti o mnoho větší, možná nám všem umožní uvědomit si, že pěkné a veselé chvilky nejsou v životě každého z nás samozřejmostí a naučíme se více si vážit a radovat se z maličkostí. Možná poznáme, že je úžasné dobro nejen brát, ale také rozdávat. Díky nádobce na štěstí nebo sklenici plné radosti každý z nás najde důvod, proč je lepší se smát než mračit, hledat na všem to pozitivní místo zlosti, vzteku a rozsívání negace. A jak je krásné mít rád a být milován. Uvidíte a možná se budete i divit, na kolika společných zážitcích se shodnete se svým partnerem či dětmi!

 

Všem vám přeji, ať za rok najdete ve své sklenici minimálně 365 papírků s nezapomenutelnými okamžiky vašich dní. Ať už to bude úsměv nebo sladká pusa od vašich ratolestí, dvě láskyplná slova, které vám váš partner nepozorovaně připíše na nákupní seznam, poděkování kolegy za odvoz z práce, kulturní zážitek z divadla, nebo oběd, který všem moc chutnal. Radost dokáže skutečně udělat jakákoliv drobnost, jen si všímat a prostě žít. To úplně stačí. Zkuste to!

 

U nás doma už sklenice na štěstí netrpělivě čeká. A jak jste na tom vy? Skočte do kuchyně, přesypte těstoviny, čočku nebo bonbony a bude připraveno! Tak na shledanou za rok!

 

 

 

Image courtesy of Mister GC at FreeDigitalPhotos.net

2015.02.10 | Kateřina Pořízová | přečteno: 30022x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: sklenice plná radosti radost štěstí příjemné zážitky proč je nám hezky na světě

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Soutěž o knihu Tvarytmy

Soutěž již byla ukončena. Děkujeme za účast a gratulujeme všem výhercům! ...
 
celý článek | Admin | 2015.04.20 | přečteno: 29918x

Návrat do školek? Zkontrolujte dětskou výbavu

Postupně se i nejmenší děti začínají vracet do školek, které už před více než dvěma měsíci opustily. Od té doby se značn...
 
celý článek | Lea Kubová | 2021.05.04 | přečteno: 29843x

Zpestřete si večer erotickou masáží

Erotická masáž je příjemným zpestřením postelových hrátek. Dokáže perfektně navodit vzrušující atmosféru a zároveň pr...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2014.01.20 | přečteno: 29883x

Letní pobyt na Pálavě? Poznejte to nejhezčí z jižní Moravy

Jižní Morava je krajem slunce, vína a pohody. Nádherná příroda, krásné památky a zajímavé akce sem lákají každý rok tisí...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2023.08.08 | přečteno: 480x
 

Portál pro ženy