reklama 3 v magazínu pro ženy
reklama 4 v magazínu pro ženy
reklama 1 v magazínu pro ženy

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Proč navštívit nutriční centrum?

 
Proč navštívit nutriční centrum?

Hledáte o způsob, jak si udržet kondici, zhubnout, přibrat svalovou hmotu nebo si jen zjistit informace o tom, jak je na tom váš zdravotní stav? Nebojte se navštívit nutriční centrum.

 

K čemu slouží nutriční centrum?

Nutriční centrum je často spojováno s mylnými informacemi. Obvykle se lidé domnívají, že je to pouze místo, kam se chodí v případě, že chtějí redukovat váhu. Toto samozřejmě může být jeden z důvodů, nicméně nutriční centra nabízejí mnohem větší množství služeb. Nutriční centra navštěvují klienti všech věkových kategorií a s různými cíli návštěvy. Nejedná se pouze o redukci váhy, ale také úpravy jídelníčku či nabrání svalové nebo tukové hmoty. O klienty se starají kvalifikovaní odborníci, kteří se jim snaží pomoci naplnit jejich očekávání. Mimo jiné ale nutriční centra nabízí také další procedury, jako například hloubkové čištění pleti, zábaly a jiné zkrášlovací tipy či praktiky. Tato centra bývají v téměř každém větším městě a těší se velkému zájmu.

Jak probíhá první návštěva?

Na první návštěvě, která bývá většinou zdarma, obvykle nejdříve vyplníte dotazník životosprávy. Odborník se vás bude ptát na to, co jíte a v jakých časových intervalech. Nutriční specialista bude skladbu vašeho jídelníčku posuzovat na základě příjmu proteinů, bílkovin, tuků a sacharidů v obsažených potravinách. Dále se bude ptát na pohyb a pravidelnou sportovní aktivitu, pitný režim a na zdravotní potíže. Poté přejdete na speciální váhu, která vás zváží a změří. Váha dokáže změřit nejen podkožní tuk, ale také viscerální tuk, vodu v těle, nosnost kostry a svalovou hmotu. Na základě změřených hodnot se vyhodnotí váš zdravotní stav a rizikové části či problémy.

V případě zájmu se můžete domluvit na další spolupráci, která je již samozřejmě placená. Nutriční poradce vám může vypracovat individuální jídelníček. Některá nutriční centra pracují s potravinovými doplňky, jiné nemusí, a v tom se liší cenová relace. V centrech, kde se prodávají potravinové doplňky, se cena jídelníčku vyšplhá několikanásobně výše, než u jídelníčku, který je složený z běžných potravin, proto je dobré si předem takové informace zjistit. 

 

V dnešní době nutriční centra nabírají na velké popularitě, jelikož lidé se čím dál více zajímají o zdravý životní styl a správné stravování. Nutriční centra jsou jen jednou z možností, jak zjistit zdravotní stav a najít odbornou pomoc. V případě, že se vám tato možnost nezamlouvá, můžete navštívit například vašeho lékaře a poradit se s ním, nebo v dnešní době již není problém najít jakékoliv návody a informace na internetu.

 

2018.03.19 | Petra Zápotočná | přečteno: 2567x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: nutriční centrum zdraví váha hubnutí jídelníček

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Miniprasátka

Chcete domácího mazlíčka, ale bohužel jste Vy, nebo Vaše děti alergičtí na zvířecí srst, ale nelíbí se Vám takzvaní &...
 
celý článek | Kamila Kovářová | 2013.03.11 | přečteno: 11940x

Chraňte při náročném sportu své kolenní klouby pomocí ortézy na koleno

Prodělali jste náročnou operaci kolene (TEP, ACL), nebo vás bolí při sportování kolena a potřebujete je zafixovat? K och...
 
celý článek | Admin | 2019.09.28 | přečteno: 464x

Izrael, Jordánsko 2012 – Nebe, peklo, ráj

A už je to tu znovu – Vánoce a Nový rok, zase spoustu stresu se sháněním dárků a vymýšlením strávení silvestrov...
 
celý článek | Jiří Hošek | 2013.05.20 | přečteno: 10714x

lesní školky

Lesní školky - možnost kam dát své děti a zároveň budovat jejich imunitu a dovednosti ...
 
celý článek | Lenka Mašlaňová | 2013.04.05 | přečteno: 10785x
 

Portál pro ženy