newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Smoothie pro zdravou snídani i podporu imunity

 
Smoothie pro zdravou snídani i podporu imunity

Smoothie je zdravá snídaně, svačina i rychlé občerstvení pro načerpání energie a podporu imunity kdykoli během dne. Ovocné a zeleninové šťávy dodají každému, kdo dbá na zdravé stravování, pořádnou dávku vitamínů, minerálů a dalších živin.

 

Smoothie makery nám umožní připravit si čerstvé ovoce a zeleninu na ovocné a zeleninové šťávy, které si můžeme vychutnat v mnoha tradičních i zajímavých příchutích. Smoothie maker nám umožní dostat snadno z čerstvého ovoce a zeleniny opravdu maximum minerálů, vitamínů, enzymů a dalších živin.

Všestranné smoothie makery

Některé smoothie makery jsou kromě běžného příslušenství doplněny o celou řadu užitečných dílů, díky nimž přístroje využijeme více všestranně. Můžeme si vyrobit domácí zmrzlinu, která bude v porovnání s tou kupovanou mnohem zdravější, ledovou tříšť, která nás ochladí v letních parnech, či zdravé přesnídávky a dětské příkrmy. Zdravá smoothies mohou mít navíc nekonečné množství podob a chutí.

Mějte jídelníček pod kontrolou

Výroba vlastních šťáv, zmrzlin či koktejlů z čerstvých surovin nám umožní mít dokonalý přehled o tom, co jíme. V dnešní době je pečlivé prostudování etiket a složení výrobků na potravinách čím dál důležitější, proto se raději zkuste spolehnout na sebe. Vlastnoruční zpracování kvalitních čerstvých surovin nám umožní zachovat důležité živiny bez nutnosti používat nežádoucí konzervační látky. Smoothie je také vhodné na posílení imunity.

Smoothie a hubnutí

Ovoce a zeleninu můžeme obohatit o různá semínka, ořechy a rostlinné oleje, které naše tělo uvítá s otevřenou náručí. Výhodou je i konzistence potravin, které si rozmixujeme, protože snadno projdou trávicím traktem a lehce se vstřebají všechny živiny. Tělo se nemusí namáhat s jejich rozkladem, takže se v nás nebudou odpadní látky hromadit a usazovat. Můžeme přidat i potraviny napomáhající spalování tuků.

Pozor, smoothie není nízkokalorické

Jídelníček má být zdravý a vyvážený. Ovoce obsahuje spoustu jednoduchého cukru, i když je zdravější, než ten klasický řepný bílý. Smoothie doporučujeme jako snídani či svačinu, ne večeři. Lepší je zeleninové smoothie, které kvůli chuti můžeme doplnit o kousek ovoce. Kapka prospěšných olejů pomůže živiny dobře vstřebat. Dbejte ale na dostatečný příjem bílkovin, které si tělo neumí vyrobit ani uchovat na horší časy. Pomohou ke správné tvorbě, regeneraci i udržení svalů.

 

2020.10.21 | Nina Albertová | přečteno: 2085x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: zdravá strava životní styl smoothie smoothie maker imunita

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Kurz permanentního make upu - 4 pádné důvody, proč byste se měli naučit techniku pudrového obočí

Chcete absolvovat kurz permanentního make upu, kde byste se naučili aktuálně velmi žádanou techniku pudrového obočí...
 
celý článek | Lea Kubová | 2020.12.31 | přečteno: 3118x

Stylová móda pro muže VI.: Pánské pulovry a svetry do véčka jsou nestárnoucí klasikou

Že jsou pánské svetry praktické, elegantní a sluší každému muži, to jsme si již říkaly v jednom z minulých ...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2016.11.21 | přečteno: 18803x

Oddělená dovolená?

Byly jste letos na dovolené, milé zadané dámy? A jak se vám s vašimi drahými polovičkami líbila? Právě dovolená předs...
 
celý článek | Mgr. Daniela Krejčí | 2015.09.09 | přečteno: 14838x

Kde koupit kvalitní postel z masivu?

Spánkem trávíme zhruba třetinu života a je všeobecně známo, že právě kvalita našeho spánku velmi ovlivňuje naši nálad...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2016.08.18 | přečteno: 21517x
 

Portál pro ženy