Recenze knihy Jak chutná strach: Kolik stojí lidský život?

 
Recenze knihy Jak chutná strach: Kolik stojí lidský život?

Oblíbená česká spisovatelka Markéta Harasimová vydala na podzim další novinku. Kniha se tentokrát jmenuje Jak chutná strach a jde o napínavý a místy velmi drsný krimithriller, který vás nenechá v klidu. Kolik zla bují kolem nás, aniž bychom o tom měli tušení? A jak tedy chutná strach?

 

Tvrdohlavost se někdy nevyplácí

Mladá novinářka Eva je frustrovaná svým momentálně stagnujícím životem. Nebaví jí pozice redaktorky, její ambice míří daleko výš. A hledá co nejjednodušší cestu, jak svých cílů dosáhnout. Bohužel ale při své cílevědomosti nebere ohledy na jiné. Jde si za svým nekompromisně a s pěkně ostrými lokty. Jenže právě kvůli své umanutosti a také lehkovážnosti přijde o perspektivního partnera. A i v práci, kterou po krachu v osobním životě nutně potřebuje, to s ní nevypadá dobře. Proto se snaží přimět svého bratra Patrika, který je policejním vyšetřovatelem a pracuje na sérii únosů a vražd, aby jí poskytl exkluzivní informace. To ale ještě netuší, že brzy bude mít tyto exkluzivní informace doslova z první ruky. Nebezpečná skupina zabijáků je totiž Evě v patách. Brzy se stane obětí únosu a tváří v tvář nelidským zvěrstům ztratí svou svobodu i lidskou důstojnost. Na vlastní kůži tak zjistí, jak chutná strach.

Mrazivé scény a napětí až do konce

Hlavní hrdinka Eva není příliš charakterním člověkem. Její jednání zásadně ve vlastní prospěch a bez ohledu na druhé budí spíš nepříjemné pocity a jen težko si získá hned od začátku čtenářovu sympatii. Člověk jí až přeje neúspěch v partnerství i případnou výpověď z práce, aby dostala trochu za vyučenou. Některými rysy osobnosti mi Eva trochu připomíná sobeckou a lehkovážnou hlavní hrdinku Marii z knihy Klinická smrt od stejné autorky. O to zřetelnější je pak Evina proměna tváří v tvář hrůzným zvrácenostem a ochromujícímu strachu, se kterým se později potýká. Tam už jsem jí držela pěsti a doufala, že vše dobře dopadne.

Jak už bývá v Markétiných knihách zvykem, děj je vyprávěný nejen z pohledu hlavní hrdinky, ale také dalších postav včetně zločinců. Náhled do jejich pokřiveného vnímání světa je vždy velkým kontrastem ke kladným postavám. Děj knihy to skvěle oživuje a dělá jej ještě napínavější. Z detailního popisu nelidských zvráceností, kterých jsou schopni tito zločinci ve jménu peněz spáchat, až běhá mráz po zádech. Místy je kniha opravdu dost drastická, nešetří brutalitou a vulgarismy. K celému příběhu to ale patří a dodává mu to na věrohodnosti i čtivosti. Mrazivé napětí pocítíte až do konce a možná alespoň trochu zjistíte, jak chutná strach.

 

 

2021.12.14 | Martina Limbergová | přečteno: 29953x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: recenze knihy krimithriller Markéta Harasimová Jak chutná strach

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Hygiena duše

Celému našemu tělu věnujeme péči. Považujeme za samozřejmé je mýt, natírat všemožnými krémy, oblékat do skvěle padnou...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2014.01.27 | přečteno: 29905x

Nová dimenze nakupování bot

  Tak já nevím, je to vážně tak těžké...jít do obchodu a nic nekoupit?? Nebo to jen já odcházím z domova s m...
 
celý článek | Andrea Sýkorová | 2013.03.11 | přečteno: 29832x

Vyhrajte balíček péče o intimní partie od Oriflame

Soutěž již byla ukončena. Děkujeme za účast a gratulujeme výhercům! ...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2016.07.28 | přečteno: 29977x

Jednoduchý návod, jak bezpečně a účinně umýt vaše auto

Váš vůz si zaslouží tu nejlepší péči a udržování čistého interiéru a zářivého exteriéru je pro jeho dlouhou životnost a ...
 
celý článek | Lea Kubová | 2023.11.14 | přečteno: 130x
 

Portál pro ženy