newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Recenze knihy Jak chutná strach: Kolik stojí lidský život?

 
Recenze knihy Jak chutná strach: Kolik stojí lidský život?

Oblíbená česká spisovatelka Markéta Harasimová vydala na podzim další novinku. Kniha se tentokrát jmenuje Jak chutná strach a jde o napínavý a místy velmi drsný krimithriller, který vás nenechá v klidu. Kolik zla bují kolem nás, aniž bychom o tom měli tušení? A jak tedy chutná strach?

 

Tvrdohlavost se někdy nevyplácí

Mladá novinářka Eva je frustrovaná svým momentálně stagnujícím životem. Nebaví jí pozice redaktorky, její ambice míří daleko výš. A hledá co nejjednodušší cestu, jak svých cílů dosáhnout. Bohužel ale při své cílevědomosti nebere ohledy na jiné. Jde si za svým nekompromisně a s pěkně ostrými lokty. Jenže právě kvůli své umanutosti a také lehkovážnosti přijde o perspektivního partnera. A i v práci, kterou po krachu v osobním životě nutně potřebuje, to s ní nevypadá dobře. Proto se snaží přimět svého bratra Patrika, který je policejním vyšetřovatelem a pracuje na sérii únosů a vražd, aby jí poskytl exkluzivní informace. To ale ještě netuší, že brzy bude mít tyto exkluzivní informace doslova z první ruky. Nebezpečná skupina zabijáků je totiž Evě v patách. Brzy se stane obětí únosu a tváří v tvář nelidským zvěrstům ztratí svou svobodu i lidskou důstojnost. Na vlastní kůži tak zjistí, jak chutná strach.

Mrazivé scény a napětí až do konce

Hlavní hrdinka Eva není příliš charakterním člověkem. Její jednání zásadně ve vlastní prospěch a bez ohledu na druhé budí spíš nepříjemné pocity a jen težko si získá hned od začátku čtenářovu sympatii. Člověk jí až přeje neúspěch v partnerství i případnou výpověď z práce, aby dostala trochu za vyučenou. Některými rysy osobnosti mi Eva trochu připomíná sobeckou a lehkovážnou hlavní hrdinku Marii z knihy Klinická smrt od stejné autorky. O to zřetelnější je pak Evina proměna tváří v tvář hrůzným zvrácenostem a ochromujícímu strachu, se kterým se později potýká. Tam už jsem jí držela pěsti a doufala, že vše dobře dopadne.

Jak už bývá v Markétiných knihách zvykem, děj je vyprávěný nejen z pohledu hlavní hrdinky, ale také dalších postav včetně zločinců. Náhled do jejich pokřiveného vnímání světa je vždy velkým kontrastem ke kladným postavám. Děj knihy to skvěle oživuje a dělá jej ještě napínavější. Z detailního popisu nelidských zvráceností, kterých jsou schopni tito zločinci ve jménu peněz spáchat, až běhá mráz po zádech. Místy je kniha opravdu dost drastická, nešetří brutalitou a vulgarismy. K celému příběhu to ale patří a dodává mu to na věrohodnosti i čtivosti. Mrazivé napětí pocítíte až do konce a možná alespoň trochu zjistíte, jak chutná strach.

 

 

2021.12.14 | Martina Limbergová | přečteno: 1972x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: recenze knihy krimithriller Markéta Harasimová Jak chutná strach

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Velikonoční beránek 3x jinak

Protože se blíží Velikonoce, přicházím dnes s recepty na 3 různé velikonoční beránky. Abyste měli dostatek času roz...
 
celý článek | Andrea Tomanová | 2014.03.07 | přečteno: 19451x

Ofélie podruhé: Pro dívky devadesátkové i dnešní

Bitva o popularitu, krása? Anorexie, sexuální nátlak, úzkost, alkohol? Jak pestrá je paleta nebezpečí a nástrah, která č...
 
celý článek | Renata Petříčková | 2022.11.09 | přečteno: 329x

Okurková

  Máme doma okurkovou sezónu… ...
 
celý článek | Andrea Tomanová | 2014.04.10 | přečteno: 18054x

Na nákupu v drogerii: Micelární vody

Micelárky, neboli micelární vody se stávají hitem v péči o pleť. Co je to vlastně micelární voda?? V po...
 
celý článek | Andrea Tomanová | 2014.03.26 | přečteno: 15391x
 

Portál pro ženy