newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Klinická smrt – mystický zážitek, který obrátí život vzhůru nohama

 
Klinická smrt – mystický zážitek, který obrátí život vzhůru nohama

Přemýšleli jste někdy o tom, jestli existuje posmrtný život? A jaké je samotné umírání? Marii, hlavní hrdinku románu Markéty Harasimové, takové myšlenky nikdy nenapadly. Pak ale přišel zážitek klinické smrti, který její dosavadní život obrátil naruby.

 

Nahlédnutí za bránu smrti změní Marii život

Marie je krásná žena, která je zvyklá dostat vždy všechno, co si zamane. Žije si svůj bezstarostný a pohodlný život po boku bohatého manžela a dlouhou chvíli si bez skrupulí krátí mnohými zálety. Nehledí na city ostatních, jde jí jen o vlastní blaho a prospěch. A neštítí se ani všemožných lží a lstí, aby pokaždé dosáhla svého. Dalo by se říct, že je až bezcitnou mrchou, která si nebere servítky. Jenže jednou se štěstěna, která při ní dosud stála, otočí zády. Její dosud bezproblémový život se obrátí vzhůru nohama, když se její manžel dozví o nevěrách své ženy. Následná hádka mezi nimi vede k tragické nehodě, při které Marie utrpí velmi vážný úraz. Ocitne se ve stavu klinické smrti, kde se jí naskytne příležitost nahlédnout za brány posmrtného života. Setká se s těmi, které milovala a ztratila, včetně své osudové lásky. Ačkoliv se jí na druhém břehu líbí a nechce zpět do svého poničeného těla, její čas se ještě nenaplnil. Má totiž důležitý úkol, kterým musí alespoň částečně napravit své chyby z minulosti. Zážitek klinické smrti a krátký náhled za hranice života v ní zanechá silný dojem. Uvědomí si, jak prázdný život dosud žila a jak bezcitně se chovala. Usilovně se snaží napravit své chyby, ale není to jednoduché. Má jen málo času na to, aby splnila své poslání.

Čtivý a poutavý psychologicko-mystický román

Mým oblíbeným žánrem jsou krimithrillery, díky kterým jsem si také Markétu Harasimovou oblíbila. Ani tentokrát v její knize nechybí chladnokrevný násilník a vrah, ale tato dějová linka není tou stěžejní. Klinická smrt je psychologicko-mystickým románem, kde se proplétají vztahové peripetie hlavní hrdinky a její zkušenost s klinickou smrtí. Detailní popis charakteru hlavní hrdinky je perfektně propracovaný, jako tomu bývá u autorky zvykem. Ačkoliv je Marie velkou potvorou, nejde ji jen tak šmahem odsoudit. Její proměna po nahlédnutí za oponu smrti je pak jen potvrzením toho, že občasné sympatie k ní byly oprávněné a ona opravdu není skrz naskrz zlá. Její síla a odhodlání napravit své chyby si zaslouží obdiv. V knize samozřejmě nechybí zvraty a zápletky, které čtenář nečeká a udržují jej ve střehu, včetně dramatického konce.

Musím upřímně říct, že kdybych neznala předchozí Markétiny knihy, Klinickou smrt bych si podle žánru sama nevybrala. Ale teď už vím, že bych se ochudila o velmi příjemné čtení. I tato autorčina kniha se totiž čte jedním dechem. I když tedy máte také jiné oblíbené žánry literatury jako já, věřím, že se vám bude kniha líbit. Markéta má velký talent popsat velmi čtivě a poutavě postavy, místa i děje tak, že se jen těžko od čtení odchází. Ve svém už dvaadvacátém díle to opět zcela potvrzuje, proto mohu Klinickou smrt jen doporučit.

 

Knihu Klinická smrt autorky Markéty Harasimové vydalo nakladatelství MaHa.

 

2021.04.05 | Martina Limbergová | přečteno: 2486x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: knihy recenze zajímavosti čtení Klinická smrt psychologický román Markéta Harasimová

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Vánoční zvyky a tradice

Prosinec je tu a Vánoce se kvapem blíží! Když se řeknou Vánoce, tak si možná představíte krásně nazdobený stromeček, von...
 
celý článek | Petra Zápotočná | 2017.12.05 | přečteno: 10624x

Vyzkoušejte barvení vajec přírodními prostředky

  Barvení vajec pro koledníky neodmyslitelně patří k velikonočním zvykům. Chtěly byste letos místo kupovanýc...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2015.03.27 | přečteno: 17577x

Domácí sametové likéry pro slavnostní chvíle

  K Vánocům patří kromě cukroví a dobrého jídla i skvělé pití. Také neodoláte sametově jemným sladkým likérů...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2014.12.16 | přečteno: 25118x

Startuje hlasování o

Odstartovala unikátní soutěž v kreslení na téma „Dům snů“ pro předškolní děti! Také vy můžete nyní rozhod...
 
celý článek | Jan Kodl | 2013.05.03 | přečteno: 14909x
 

Portál pro ženy