newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Jak vybrat vhodné karty

 
Jak vybrat vhodné karty

Vybrat si Tarotové karty, které vám sednou, je docela náročné. Možná, že se vám to napoprvé nepovede. A protože karty nejsou tak úplně levná záležitost, zkusím vám trošku poradit.

 

Nejdůležitější a vlastně jediné, čím se musíte při výběru karet řídit je, že vám musí sednout. Pokud mezi vámi nebude fungovat určité pouto, vykládání vám nepůjde, nebo aspoň ne tak, jak by mohlo a mělo. Na internetu naštěstí najdete spoustu obrázků. Hledejte a prohlížejte. V knihkupectví vás totiž většinou nenechají si karty osahat a prohlédnout celou sadu, protože karty by si měl první otevřít a prohlédnout ten, kdo s nimi bude pracovat. Je to proto, aby se vytvořilo spojení a abyste kartám předali svou energii. Je tedy lepší koupit zabalené karty, ale pokud máte pocit, že jste našli ty pravé, a nemůžete je sehnat jinak, než z druhé ruky, vůbec se nerozpakujte. Kupte je a pracujte s nimi. Možná to bude trvat trochu déle, ale spojení určitě navážete.

Nejjednodušší pro začátečníky jsou Rider-Waite Tarot. Je to proto, že jsou nejrozšířenější a seženete k nim nejvíc literatury. Myslím si, že každý kartář se k nim dříve či později dostane. Mě se původně moc nelíbily, ale přišla jsem na krásu jejich symboliky a patří k mým oblíbeným.

Druhá velmi rozšířená sada je Thothův Tarot Aleistera Crowleyho. Jsou krásné, velmi náročné a upřímné. Mají svou vlastní magii a vzbuzují úctu, u někoho i strach. Zřejmě kvůli jejich tvůrci, který byl kontroverzním mágem. U mne mají čestné místo.

Od těchto dvou už se pak většinou odvíjí ostatní sady karet. Pozor na určité zvláštnosti. Například Tarot Svatého Grálu odkazuje na Templářské rytíře a hledání Grálu a má několik odchylek. Také Tarot Keltských draků je rozdílný. A takových sad je víc. Pokud si najdete tu jednu jedinou, nebude vám to dělat problémy, ale pokud budete chtít zkusit i nějakou jinou sadu, mohlo by vás to ze začátku mást.

Není zvláštností mít několik sad. Sama už mám slušnou sbírku. Některé jsem koupila jen proto, že se mi líbily, některé proto, že jsem měla pocit, že mi mohou dát nový pohled na vykládání. Když už karty znáte, je snazší poznat, které vám sednou. Budete vědět, co od nich chcete a jak by měly vypadat.

Na závěr jen připomenu tu základní podmínku, na kterou musíte při výběru pamatovat. Musíte si s kartami sednout. Řiďte se při výběru intuicí. O tom to celé je. 

 

Obrázek: Crowleyho Tarot z mé galerie

2014.02.22 | Jitka Rázková | přečteno: 9500x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: Tarot vykládání budoucnosti výběr karet

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Katja Kettu: PORODNÍ BÁBA

Rozechvělí jste ještě než otevřete první stranu. Kniha, od které čekáte kdeco, ale lze s klidným svědomím říct, ...
 
celý článek | Renata Petříčková | 2015.09.27 | přečteno: 9630x

Praktické obklady do kuchyně

Do své nové kuchyně už jste si vybrali kuchyňskou linku, osvětlení a položili tu správnou podlahu. Ale co obklad na zeď ...
 
celý článek | Admin | 2017.08.08 | přečteno: 10805x

Včera mi bylo málo, dneska je mi moc

  Jak že zní název toho songu? V blbým věku? Co to vlastně znamená „blbý věk“? Pro někoho pětadv...
 
celý článek | Kateřina Pořízová | 2014.10.16 | přečteno: 10095x

Zázrak jménem rýmovník

Podzim patří mezi nejbarevnější roční období. Vnímání přírodních krás vám ale může překazit nachlazení a rýma, které ...
 
celý článek | Kateřina Pořízová | 2014.11.06 | přečteno: 38589x
 

Portál pro ženy