reklama 3 v magazínu pro ženy
reklama 4 v magazínu pro ženy
reklama 1 v magazínu pro ženy

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Na víno pod mořskou hladinu: V Chorvatsku mají sklípek ve vraku lodi!

 
Na víno pod mořskou hladinu: V Chorvatsku mají sklípek ve vraku lodi!

Kam letos na dovolenou? A co třeba do Chorvatska, které nabízí spoustu možností, jak si užít zasloužené volno originálním způsobem. Nevěříte? Vydejte se do malé chorvatské vesnice Drače na poloostrově Pelješac a pochopíte. Vyrostla zde nová atrakce, která potěší každého milovníka vína a potápění. Sedí to na vás a vašeho partnera?

 

Ještě před tím, než do Chorvatska vyrazíte, nezapomeňte na cestovní pojištění. Země je sice od roku 2013 součástí EU, ale „modrá kartička pojišťovny“ nemusí pokrýt všechny výdaje. Zároveň zvažte sjednání pojištění odpovědnosti pro případ, že byste způsobili škodu někomu dalšímu. Kombinaci výhodných podmínek a nízké ceny najdete například u ERGO pojišťovny.

 

Vraťme se však k vašemu výletu do vesničky Drače na severním pobřeží poloostrova Pelješac. Přestože se nachází pouhých 80 kilometrů od turisty milovaného Dubrovníku, většina lidí o ní nemělo ani tušení. Díky nové atrakci se situace změní. Poblíž obce, která byla doposud známá pro lov ústřic, vznikl unikátní vinný sklípek skrytý ve vodách Jadranu. Příznivci dobrodružství a lahodného nápoje si mohou vychutnat degustaci v opravdu nevšedním prostředí. Jedná se o vůbec první vinárnu se sklípkem pod vodou v Chorvatsku.

 

 

Vinárna nese název Edivo Vina a vlastní ji Ivo Anto Šegovič a Edi Bajurin. Spouštění projektu zabralo několik let, ale výsledek stojí za to. Moře vytváří ideální podmínky pro přirozené chlazení vína, a pod hladinou je navíc ticho, které údajně celkovou kvalitu nápoje zlepšuje.

 

Majitelé podmořské vinárny skladují lahve ve staré potopené lodi u pobřeží obce Žuljana. Využívají ji jako podzemní sklípek o teplotě 15 – 17 °C. Tříměsíční víno se sem ukládá v amforách na dobu jednoho až dvou let. Lahve jsou po vylovení pokryty mořskou faunou a flórou, což z nich dělá překrásné dárky. Amfora vyjde na necelých 300 eur, lahev čtyřikrát levněji.

 

 

Vinaři spolupracují s potápěčskou školou, která poskytuje vybavení a převoz lodí až na místo. Ponor trvá tři hodiny a zvládnou ho i nezkušení potápěči. Jdete do toho?

 

Zdroj fotografií: edivovina.hr.

2017.05.29 | Admin | přečteno: 11301x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: cestování dovolená Chorvatsko víno potápění

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Výlety na Jižní Moravě

Jižní Morava je proslulá svým slunečným počasím, táhlými vinicemi a dech beroucí přírodou. Udělejte si pěkný víkend s ro...
 
celý článek | Petra Zápotočná | 2018.06.19 | přečteno: 2136x

Seriál o grilování: 6. díl – Jak správně grilovat maso?

Při představě šťavnatého kusu masa připraveného na grilu se nesbíhají sliny snad jen vegetariánům. Pokud mezi ně nepa...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2016.05.15 | přečteno: 11086x

Warszawa- město mnoha vůní

  Když se řekne Varšava, většina lidí si představí město, které kdysi bylo zničeno válkou a dnes tam v ...
 
celý článek | Lenka Popelková | přečteno: 11993x

Jak vybrat to nejlepší povlečení do své ložnice?

Při kvalitě spánku hraje roli nejen volba vhodné postele, roštu a matrace. Na čem si dát ještě záležet? Na výběru pov...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2017.02.04 | přečteno: 11998x
 

Portál pro ženy