reklama 3 v magazínu pro ženy
reklama 4 v magazínu pro ženy
reklama 1 v magazínu pro ženy

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Potřebujete si půjčit? 5 tipů jak si vybrat výhodnou půjčku

 
Potřebujete si půjčit? 5 tipů jak si vybrat výhodnou půjčku

Dámy, uvažujete o půjčce a nevíte, jak vybrat tu pravou? Takovou, která bude výhodná a která vás nezklame ani tím, co konkrétně vám může nabídnout? Společně se podíváme na 5 důležitých tipů, kterými byste se měla řídit vždy, když nový úvěr vybíráte. Uvidíte, že to i pro vás bude hračkou.

 

1) Proveďte rozbor trhu

Rozhodnete-li se pro úvěr, můžete si být jista, že aktuálně narazíte na několik desítek různých poskytovatelů. Přesně takto vypadá současný úvěrový trh. Je třeba udělat si nejprve jasno v tom, které úvěry pro vás budou ideální. Společně začneme základním rozdělením, které spočívá v tom, kdo nám může peníze půjčit. Dnes se může jednat o:

·         Nebankovní společnosti

·         Bankovní ústavy

·         Soukromé osoby

Roli hraje také to, jaké typy půjček jsou k dispozici. Na trhu se setkáme se třemi hlavními variantami. Jsou to mikropůjčky, které nabídne výhradně nebankovní segment. Dále to mohou klasické spotřebitelské úvěry. Zde se může jednat jak o nebankovní, tak bankovní půjčky. Třetí možností jsou hypotéky, a to jak klasické účelové, tak neúčelové americké. Rázem budete vědět, že si můžete půjčit od pár stovek, po desítky milionů. Podle vašich potřeb si vyberete, u koho přesně.

2) Myslete na jednoduchost získání

Jak vyplývá z výše uvedeného textu, výhodná půjčka by vám měla být doslova šitá na míru. Když potřebujete řešit finanční problémy, těžko budete potřebovat miliony, když vám stačí pár tisíc. Na míru by vám však měla být šita i v souvislosti s podmínkami získání. Ty je ideální hledat co nejjednodušší. Nejenom, že se vyhnete složité administrativě a různorodému dokládání informací. Absence těchto postupů má vliv i na to, že váš úvěr bude vyřízen podstatně dříve.

Aktuálně platí, že nejsložitější ověřovací proces mají banky, zatímco nejjednodušší nebankovní společnosti. Zde nejsou problémem třeba půjčky bez doložení příjmu, nebo bez nahlížení do registrů. Půjčujeme-li si od soukromých osob, je často možné vyjednat si individuální podmínky. Při výběru záleží hlavně na vašich možnostech, bonitě, ale i na tom, zda se vám vůbec chce jít cestou vyřizování jednotlivých požadavků, které jsou obvykle spojeny s výpisy z registrů, nebo s informacemi o zaměstnavateli.

3) Úrok i RPSN vždy co nejmenší

Primárně posuzujeme výhodnost půjčky podle ukazatelů, které nazýváme úrok a RPSN. Pokud nemáte jasno v tom, jak se liší, podívejte se na to spolu s námi. Nejprve samozřejmě uveďme, že prioritou by měly být dané hodnoty co možná nejnižší. Jedině tak máte jistotu, že váš úvěr bude nejvýhodnějším na trhu. Úrok samotný je uváděn v procentech a říká nám, kolik peněz navíc si řekne samotný poskytovatel peněz. Standardem u bank jsou dnes jednotky procent. U nebankovních společností to může být o něco více. Oproti úroku je RPSN mnohem komplexnější ukazatel, jelikož zahrnuje i další možná navýšení spojená s úvěrem. A to třeba:

·         Různé poplatky za vedení půjčky

·         Platby spojené s objednaným pojištěním

·         Samotnou úrokovou sazbu

Díky tomu jasně vidíte, že pro lepší přehled je dobré hledět spíše na RPSN sazbu, která nám řekne mnohem více. Porovnat si ji už není tak složité. I vám doporučujeme web http://pujckyprehledne.cz/, který nabídne přehledně seřazené úvěrové poskytovatele. Máte tak možnost vybrat vždy toho, u kterého budou obě sazby nejnižší na trhu. Vše jednoduše, rychle, online a přirozeně i z pohodlí vašeho domova.

4) Zaměřte se na výše splátek

Jakmile máte o půjčce jasno, je dobré se zaměřit také na splátky. Z jakého důvodu? Jelikož i podle nich můžeme určit celkovou výhodnost. Platí totiž, že čím jsou splátky vyšší, tím dříve peníze doplatíte a tím méně přeplatíte. Naopak čím jsou nižší, tím méně dáváte ze svého rozpočtu a tím jednodušeji se vám splácí. Každé ženě vždy doporučujeme, aby našla ideální kompromis obou možností.

5) Férový poskytovatel je základ

Náš poslední tip na výhodnou půjčku se týká samotného poskytovatele. Pokud se nechcete stát obvětí podvodu, volte vždy známé společnosti či banky. Prohlédněte si jejich kontaktní údaje, přečtěte si reference a recenze, stejně jako se zaměřte na transparentnost celého procesu. Myslete i na případné sankce za opožděnou splátku, nebo to, zda poskytovatel dodržuje kodex odpovědného půjčování. I tak se dostanete k ideální půjčce a nikoliv k podvodníkům, kterým jde jenom o vaše peníze.

 

Image courtesy of jk1991 at FreeDigitalPhotos.net

2016.06.17 | Admin | přečteno: 10751x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: půjčka peníze bankovní půjčky nebankovní půjčky srovnání

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Mlsání je hřích? Se zdravými přírodními sladidly nikoli!

Taky občas rádi mlsáte? A míváte potom výčitky? Není proč! Existují i zdraví prospěšná sladidla s nízkým glykemi...
 
celý článek | Alice Drápal Audyová | 2013.03.22 | přečteno: 10514x

Výhody a nevýhody plastiky prsou

Plastika prsou patří mezi nejčastější zákroky v oblasti plastické chirurgie, i když další operace estetické medicíny ...
 
celý článek | Admin | 2015.04.14 | přečteno: 13373x

Dejte sbohem jarní únavě!

I když venku to tak nevypadá, tak se nám kvapem blíží jaro. Na jaře ožívají stromy, květiny i někteří živočichové, ov...
 
celý článek | Kamila Kovářová | 2013.03.18 | přečteno: 10621x

4 trendy podzimu 2015

Prázdniny pomalu, ale jistě skončily a léto s nimi, obchody se začínají plnit módou pro letošní podzim/zimu. Dnes jsm...
 
celý článek | Barbora Juřeníková | 2015.09.04 | přečteno: 11717x
 

Portál pro ženy