reklama 5 v magazínu pro ženy

Nepřehlédněte

Víte, jak vyvařit roušku?

 
celý článek | Nina Albertová | přečteno: 2948x 2021.01.27

4 trendy podzimu 2015

 
celý článek | Barbora Juřeníková | přečteno: 17793x 2015.09.04

Feng Shui v koupelně

 
celý článek | Vendula Králová | přečteno: 16729x 2012.12.18

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Houby jako jedna z cest ke zdraví

 
Houby jako jedna z cest ke zdraví

Cesta ke zdraví by pro nás měla být jednou z těch nejdůležitějších. Naše zdraví máme jen jedno a je tedy třeba si ho vážit a chovat se k němu zodpovědně, což znamená být zodpovědný především sám k sobě. Dnes už není žádným tajemstvím, že naše zdraví úzce souvisí i s naší psychikou a tudíž náš duševní stav ovlivňuje naše zdraví a samozřejmě je tomu i naopak.

 

Naše tělo nám samo říká, co je špatně, co mu chybí, co bychom měli v našem životě změnit, jen je potřeba ho začít poslouchat. Harmonie ducha a těla tedy není jen pojmem, ale v dnešní době plné shonu a stresu spíše nutností.

Mnozí z nás již vědí, že například naše střeva ovlivňují i náš psychický stav, že alergie nám ukazují nejen to, že se něčím trápíme nebo že nejsme úplně šťastní a že naše imunita přímo souvisí s naším psychickým stavem.

Je spousta cest, jak najít zdravý životní směr a tím i duševní pohodu. Zdravá a vyvážená strava, dostatek spánku a vyvarování se stresovým situacím je v podstatě základem k tomu být zdravý.

Málokdo však ví, že velmi účinnou pomocí pro náš zdravý život jsou právě houby. Doplněním hub do vašeho jídelníčku můžete pro své zdraví udělat více, než si myslíte.

 

Příznivé účinky hub na organismus

Houby díky jejich imunostimulačním účinkům totiž naučí Váš imunitní systém správně reagovat. Díky pravidelnému začlenění hub do našeho jídelníčku začneme náš imunitní systém učit, co je pro organismus správné a co naopak škodlivé. Posílíme slabý imunitní systém a ten přecitlivělý doslova naučíme správně reagovat.

Houby jsou navíc velmi užitečné i jako antioxidanty, kdy při jejich pravidelném požívání budete své tělo udržovat čisté a detoxikované.

Velmi pozitivně houby fungují i na naše střeva. Střevu obecně, a trávicímu traktu s ním souvisejícímu, věnujeme malou pozornost. Přitom právě náš trávicí trakt je zásadní pro naše zdraví, a právě houby mají velmi specifickou vlastnost a to, že upravují často poškozenou střevní stěnu a tím nám zajišťují správnou vstřebatelnost živin a zároveň brání prostupu patogenů do organismu. A jelikož je vědecky prokázáno, že střeva přímo souvisí s naší imunitou, tudíž i s naším zdravím, pak jsou houby ideální a nepostradatelnou složkou našeho jídelníčku.

Trendem současných výživových poradců jsou houbové preparáty značky EPICELLIFE, která nabízí celou řadu předem připravených sušených hub v kombinaci s bylinkami

„Houby by měly být celoročně nedílnou součástí našeho jídelníčku,“ říká Markéta Dvořáková, specialistka na léčebnou výživu, nutriční poradenství a bioinformační výživu. „Správně vyvážená strava v kombinaci s houbami a bylinkami je nejen důležitá pro naše trávení, ale pro naše zdraví obecně,“ dodává Markéta Dvořáková, která přednáší a vede kurzy zdravé výživy. Pracuje s klienty a vyvíjí nové typy funkčních potravin, kde využívá své zkušenosti k dokonalé symbióze použitých potravin.

Vyhrajte kapsle EPI T

Chcete začlenit houby do svého jídelníčku? Odpovězte na naši soutěžní otázku a třeba právě vy vyhrajete jedno ze tří balení kapslí EPI T. Kapsle obsahují kombinaci přírodních bylin a medicinálních hub, která napomáhá normálnímu trávení, optimalizuje tělesnou hmotnost, detoxikuje organismus, normalizuje funkci jater, působí jako velmi účinný antioxidant a podporuje imunitní systém.

Soutěžní otázka:

Kromě kapslí patří mezi oblíbené produkty s obsahem mediciálních hub:

a) EPICAO kakaový drink

b) EPICOFFEE kávový drink

Nápovědu najdete na webu www.epicellife.cz.

 

Svou odpověď zašlete do neděle 9.6. na adresu soutez@portalprozeny.cz. Hodně štěstí!

Edit: Soutěž už skončila. Gratulujeme výhercům Karolíně F., Jiřímu H. a Tomáši M.!

 


2019.05.26 | Admin | přečteno: 6455x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: soutěž mediciální houby zdraví doplňky stravy

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Omládnout bez jizev a bolesti? Ano, jde to.

Dnešní doba klade na každého z nás vysoké nároky, a to nejen co se týká našich schopností, ale také perfektního ...
 
celý článek | Kateřina Pořízová | 2016.04.21 | přečteno: 16790x

Ty nejlepší tipy na vánoční dárky

Léto za sebou zaklaplo své dveře poměrně nedávno a už je tu čas, kdy začínáme s výběrem skvělých vánočních dárků...
 
celý článek | Admin | 2014.09.29 | přečteno: 17205x

Soutěž o dárkové balíčky kvalitní české kosmetiky

Péče o pleť, tělo a vlasy patří k našim každodenním rituálům, kosmetické přípravky proto nechybí prakticky v žádné koupe...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2022.07.19 | přečteno: 2955x

Au-pair, slečna na hlídání

Práce slečny na hlídání není jen o tom zapnout dětem televizi, ale je to také pěkná zkouška nervů. ...
 
celý článek | Darina Adámková | 2013.07.09 | přečteno: 15175x
 

Portál pro ženy