newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Objevte kouzlo dřevěných palet

 
Objevte kouzlo dřevěných palet

Protože jsem kreativní osoba, zajímám se o všemožné originální nápady, jimiž bych mohla ozvláštnit své bydlení. V současné době jsme s přítelem ve fázi rekonstrukce venkovského domečku, ve kterém se postupně zabydlujeme. Dům je prázdný a tak máme volné ruce k jeho vybavení. A právě to je vodou pro můj kreativní mlýn. Protože financí není nikdy dost, snažíme se o "parádu za pár peněz". Samozřejmě nejde svépomocí vytvořit vše, ale něco by se přeci jen našlo. Osobně mě okouzlil nábytek z dřevěných palet.

 

 

   Nábytek z palet už není v České republice úplnou novinkou. Postupně jeho půvaby objevuje více a více lidí, můžete jej dokonce zakoupit i hotový. To by jste se ovšem připravili o fázi vymýšlení, tvoření a následné radosti z vlastnoručně vyrobeného kousku. Nejčastěji se z palet vyrábějí stoly, postele, či sedačky. Já vám zde chci představit i další možná využití palet, díky kterým můžete do svého bydlení vnést kousek vlastního já.

            

Dřevěné palety jsou hezké samy o sobě a tak není vždy třeba hnát se do barev. Postačí palety pouze nalakovat, aby vynikla přirozená barva a struktura dřeva. Pokud ale potřebujete nábytek z palet barevně sladit s okolním interiérem, můžete se dát cestou plné jednolité barvy a strukturu dřeva zakrýt. Pokud jste ovšem fanoušky oblíbeného stylu á la Provence, palety jsou pro vás to pravé. Dají se namalovat vámi zvolenou barvou, s níž vykouzlíte dojem použitého, "ošoupaného" dřeva, který ke stylu Provence neodmyslitelně patří. Toho docílíte například použitím krakelovacího laku.

Nábytek z palet se hodí jak do interiéru, tak ven na terásky a verandy. Není třeba se však omezovat pouze na stoly, či sedačky. Z palet se dají vytvořit i krásné poličky, knihovny či věšáky na kabáty. Vhodné jsou i jako bytové doplňky v podobě obrazů, fotorámečků, hodin...možností je nepřeberné množství, inspirací najdete na internetu spoustu.

             

Já osobně se chystám k tvorbě konferenčního stolku do obývacího pokoje. Líbí se mi kombinace se sklem, dobře vypadá i podsvícení. Na tvorbě z palet je mi sympatické hlavně to, že jsou cenově velice dobře dostupné. Dřevěný nábytek je normálně relativně drahý. Palety představují přírodní dřevěný materiál, který je každým kusem originální. Další výhodou je dostupnost návodů i nápadů, kterých je na internetu dostatek. No a co je na tom celém nejlepší? Samotný proces tvorby a radost z výsledku, jenž navozuje pocit opravdového domova.

Takže milé čtenářky, milí čtenáři - vemte špetku fantazie, smíchejte ji se šikovnýma rukama a staňte se designéry vlastnoručně vyrobeného nábytku, který vám jistojistě vykouzlí úsměv na tváři.

                                                                        

 

 

Zdroj: www.pinterest.com

2014.07.10 | Bc. Eliška Střelková | přečteno: 22703x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: Dřevěné palety; vlastní výroba; nábytek z palet; dřevěný nábytek

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Darujte pod stromeček krásu a zdraví

Jestli patříte mezi ty, kteří letos nevědí, jaké dárky k Vánocům pořídit, zkuste místo tradičních zájezdů, šperk...
 
celý článek | Admin | 2016.12.09 | přečteno: 16344x

Nevypratelné skvrny a dírky na oblečení zakryjí nažehlovací obrázky

Kdo má doma malé děti, ten to velmi dobře zná. Jednou se vrátí s dírkou na kalhotách, podruhé s fixou na triku, příště z...
 
celý článek | Lea Kubová | 2020.09.21 | přečteno: 2978x

Placené volno z práce na pohřeb: kdy na něj máte nárok?

Plánujete se zúčastnit pohřbu? Seznamte se s podmínkami, které vám umožňují vzít si volno z práce. Podle Zákoníku práce ...
 
celý článek | Admin | 2017.10.17 | přečteno: 12441x

Máte obavy z cestování? Využijte ochranu

I když otevřené hranice doslova lákají k tomu, abychom prozkoumali svět, je stále velké množství lidí, kteří se ...
 
celý článek | Admin | 2016.07.02 | přečteno: 16163x
 

Portál pro ženy