newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Objevte kouzlo dřevěných palet

 
Objevte kouzlo dřevěných palet

Protože jsem kreativní osoba, zajímám se o všemožné originální nápady, jimiž bych mohla ozvláštnit své bydlení. V současné době jsme s přítelem ve fázi rekonstrukce venkovského domečku, ve kterém se postupně zabydlujeme. Dům je prázdný a tak máme volné ruce k jeho vybavení. A právě to je vodou pro můj kreativní mlýn. Protože financí není nikdy dost, snažíme se o "parádu za pár peněz". Samozřejmě nejde svépomocí vytvořit vše, ale něco by se přeci jen našlo. Osobně mě okouzlil nábytek z dřevěných palet.

 

 

   Nábytek z palet už není v České republice úplnou novinkou. Postupně jeho půvaby objevuje více a více lidí, můžete jej dokonce zakoupit i hotový. To by jste se ovšem připravili o fázi vymýšlení, tvoření a následné radosti z vlastnoručně vyrobeného kousku. Nejčastěji se z palet vyrábějí stoly, postele, či sedačky. Já vám zde chci představit i další možná využití palet, díky kterým můžete do svého bydlení vnést kousek vlastního já.

            

Dřevěné palety jsou hezké samy o sobě a tak není vždy třeba hnát se do barev. Postačí palety pouze nalakovat, aby vynikla přirozená barva a struktura dřeva. Pokud ale potřebujete nábytek z palet barevně sladit s okolním interiérem, můžete se dát cestou plné jednolité barvy a strukturu dřeva zakrýt. Pokud jste ovšem fanoušky oblíbeného stylu á la Provence, palety jsou pro vás to pravé. Dají se namalovat vámi zvolenou barvou, s níž vykouzlíte dojem použitého, "ošoupaného" dřeva, který ke stylu Provence neodmyslitelně patří. Toho docílíte například použitím krakelovacího laku.

Nábytek z palet se hodí jak do interiéru, tak ven na terásky a verandy. Není třeba se však omezovat pouze na stoly, či sedačky. Z palet se dají vytvořit i krásné poličky, knihovny či věšáky na kabáty. Vhodné jsou i jako bytové doplňky v podobě obrazů, fotorámečků, hodin...možností je nepřeberné množství, inspirací najdete na internetu spoustu.

             

Já osobně se chystám k tvorbě konferenčního stolku do obývacího pokoje. Líbí se mi kombinace se sklem, dobře vypadá i podsvícení. Na tvorbě z palet je mi sympatické hlavně to, že jsou cenově velice dobře dostupné. Dřevěný nábytek je normálně relativně drahý. Palety představují přírodní dřevěný materiál, který je každým kusem originální. Další výhodou je dostupnost návodů i nápadů, kterých je na internetu dostatek. No a co je na tom celém nejlepší? Samotný proces tvorby a radost z výsledku, jenž navozuje pocit opravdového domova.

Takže milé čtenářky, milí čtenáři - vemte špetku fantazie, smíchejte ji se šikovnýma rukama a staňte se designéry vlastnoručně vyrobeného nábytku, který vám jistojistě vykouzlí úsměv na tváři.

                                                                        

 

 

Zdroj: www.pinterest.com

2014.07.10 | Bc. Eliška Střelková | přečteno: 29908x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: Dřevěné palety; vlastní výroba; nábytek z palet; dřevěný nábytek

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Stane se skupinový sex součástí vašeho sexuálního života?

Jestli si myslíte, že jste s partnerem v posteli vyzkoušeli už kde co, a považujete se tak trochu za sexuální experty, n...
 
celý článek | Admin | 2018.12.22 | přečteno: 29910x

Znáte top sexuální polohy pro ženský orgasmus a další inspiraci pro skvělé sexuální zážitky?

Asi tušíte, že ženy dosahují během sexu vyvrcholení méně často než muži. Věděli jste, že dokonce každá 10. žena nezažije...
 
celý článek | Nina Albertová | 2022.10.27 | přečteno: 30414x

Na sport není nikdy pozdě

"Na sport není nikdy pozdě" ,tuhle větu prohlásila moje kamarádka už mezi dveřmi. Tvářila se jako chytrá ho...
 
celý článek | Martina Kysilková | 2014.10.24 | přečteno: 30118x

Jak super snadno ušetřit

Jak super snadno ušetřit? Vždyť to zná každý, rozhodně každá žena. Přesně tyhle boty za výlohou jsou to, co nutně p...
 
celý článek | Jana Brandtlová | 2023.07.30 | přečteno: 324x
 

Portál pro ženy