newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Problémová láska

 
Problémová láska

My ženy býváme často nepoučitelné. Stokrát si můžeme opakovat, že ten chlápek s vyholenou hlavou, potetovanými pažemi a arogantním chováním určitě není ten pravý pro společný život, ale stejně nás to k němu neskutečně táhne.

 

 

Když jsme sotva opustily pubertu, dá se to ještě vysvětlit mladickou nerozvážností. Hodnoty u muže jako slušnost, spolehlivost a jistota rovnají se v té době jedním slovem nuda. Hledáme vzrušení a zábavu a toho nám takový namachrovaný grázlík poskytuje dost a dost.

Ale nejen jako mladé hloupé holky podléháme takovým typům. Oni to s námi tihle chlápci prostě umí, ať je nám dvacet, třicet nebo čtyřicet. Jsou neodolatelní a sebevědomí z nich přímo prýští. A my ženy jsme v sedmém nebi, když si nás všimnou a začnou nás obletovat. V tu chvíli jim odpustíme každou chybu a to i takové vážné, jako jsou závislosti na jiných ženách, alkoholu, výherních automatech či dokonce drogách. Jejich případná kriminální minulost je nepodstatná, protože to už bylo strašně dávno a navíc v tom byli tenkrát určitě nevinně, aspoň to tvrdí. A my jim to věříme. Věříme jim bezmezně vše a jsme slepé k důkazům proti nim. Můžou nás varovat maminky, kamarádky i celé naše okolí, ale my to v tu chvíli považujeme jen za závist. Proč nás ale dokážou tito muži tak zaslepit?

Jedním z těch hlavních důvodů je právě to sebevědomí, kterým tyto typy mužů oplývají. Víra v sama sebe je totiž něco, co se ženám často moc nedostává. A v takovémto muži potom žena vidí šanci, jak si to své sebevědomí zvýšit. Vždyť už samotný fakt, že si ji ten muž vybral, tuto víru spolehlivě pozvedne. Věří, že jeho lesk a sláva se přenese i na ni a ona tak bude konečně na výslunní. Bohužel ale takoví chlápci mají ve zvyku sebevědomí ostatních spíš srážet, protože to jejich bývá často jen předstírané a tudíž docela zranitelné. A ženu považují více za hadr na holi, s kterým mohou po libosti zametat, než za svou bohyni. Na koncích vztahu se pak žena nejednou jako ten hadr i cítí. A kde je to vysněné sebevědomí? Zahrabáno hlouběji než kdy dříve...

Dalším důvodem bývá zábava. Bavit se chce přece každý. Nikdo nechce nudně sedět v koutě a nechat si život utíkat pod rukama. S mužem, který hýří vtipem, vymetá jeden večírek za druhým a vždy je středem pozornosti, se zajisté bavit budeme. Možná přímo královsky. Ale jak dlouho? Takový životní styl se brzo přejí, tomu věřte. Je to totiž velmi unavující být každý večer jen módním doplňkem, neustále se přetvařovat a ohlížet se, zda nás nechce vyměnit za jiný „šperk“.

Někdy je to naopak samaritánství, co nás do takového vztahu táhne. Chceme muže nad propastí všech možných závislostí vyléčit a pomoci jim najít jiný smysl života, tedy nás. To platí obzvlášť pro ženy, které mají přímo v povaze pořád někoho zachraňovat a pomáhat. Vlastnosti jsou to sice samy o sobě krásné, ale ve spojení s chlapem, který být zachráněn nechce a ani za to nestojí, to vede k sebedestrukci.

A někdy je to prostě jen pýcha, která nechce poslouchat varovný hlas našeho podvědomí. To pak chceme zachraňovat a měnit dotyčného jen proto, abychom sobě i okolí dokázaly, že my jsme jedinečné a zvládneme to, i když se to nepovedlo žádné před námi. I to ale většinou končí nezdarem.

Jistě, existují výjimky, kdy láska dokáže druhého změnit natolik, že upustí od všech svých špatných návyků. Ale kolik takových případů je? Vážně není lepší zamyslet se nad tím, co nám všichni kolem našeptávají dřív, než na to přijdeme samy plné šrámů přinejlepším jen na duši? I já kdysi věřila ve změnu a až s odstupem času vím, jak bláhová jsem byla. Naštěstí jsem alespoň poučena. Když ona je ale ta láska vážně slepá, že?

 

Image courtesy of supakitmod / FreeDigitalPhotos.net

 

2014.05.22 | Martina Limbergová | přečteno: 14288x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: láska; vztahy; muži

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Soutěžte a získejte víkendový kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou

Soutěž již byla ukončena. Děkujeme za účast a gratulujeme výherci! ...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2016.11.28 | přečteno: 14290x

Udělejte z Apple Watch svého osobního trenéra

Namotivuje vás, řekne, kdy máte zvolnit, hlídá váš tréninkový plán i aerobní aktivitu. Řeč není o osobním trenérovi, kte...
 
celý článek | Admin | 2021.08.19 | přečteno: 702x

Čtenářský deník, díl 7.

Venku je ošklivé šedivé, mlhavé a ubrečené počasí a to vybízí k uvaření horkého čaje se spoustou medu a citrónu,...
 
celý článek | Meridene | 2014.11.27 | přečteno: 13029x

Příznaky hypertyreózy

Hypertyreóza je lékařské označení pro nemoc, při které dochází k poruše funkce štítné žlázy. Ta totiž produkuje ...
 
celý článek | Admin | 2014.08.28 | přečteno: 14673x
 

Portál pro ženy