newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Obývací pokoj a kuchyň v jednom? Slaďte pohovku, jídelní stoly, židle i konferenční stolky

 
Obývací pokoj a kuchyň v jednom? Slaďte pohovku, jídelní stoly, židle i konferenční stolky

Bydlíte v bytě, ve kterém je obývací pokoj propojen s kuchyní? Aby místnost působila dobře a oba prostory byly funkčně propojeny, zaměřte se na výběr vhodných barev i provedení nábytku. Efektivní a moderní je sladění vzhledu stolů i míst k sezení. Jak na to?

 

Pohovky a židle ve stejném či alespoň sladěném barevném odstínu jsou nutností

Dominantou každého obývacího pokoje je sedačka. Pohovky, gauče i lenošky jsou skvělým místem k posezení i odpočinku. Aby ovšem nepůsobily nepatřičně, snažte se barvu pohovky přizpůsobit barvě kuchyňských židlí. Pokud není možné sehnat identický odstín, vyberte alespoň barvy, které spolu ladí. Tak vytvoříte dvě odlišná místa k odpočinku, která spolu budou tvořit hezkou souhru.

Slaďte jídelní a konferenční stoly nebo vsaďte na kontrasty

Stejným způsobem si poraďte se stoly. V místnosti, která slouží jako kuchyň i obývací pokoj současně, je totiž výskyt jídelního i konferenčního stolku samozřejmostí. Nedovolte, aby oba tyto kusy nábytku spolu neladily a snažte se vybírat konferenční i jídelní stoly z totožného materiálu. V případě, že je váš byt sladěný do kontrastu bílé a černé, můžete jeden stůl volit v bílé barvě a druhý naopak v černé.

Kuchyň i obývací pokoj zařiďte ve stejném stylu

Stejně si pohrajte i s dalšími doplňky. Přestože prostor kuchyně a obývacího pokoje od sebe můžete mít opticky oddělený pomocí nábytku, nesnažte se vytvářet dvě zcela odlišné místnosti. Naopak se je snažte co nejvíce sladit a vyberte si jeden styl a podobnou barevnou paletu. Příliš mnoho barev a stylů by totiž vytvořilo chaotický vzhled a vedlo by k tomu, že byste se ve svém domově necítili příjemně.

Optické prodloužení místnosti? Pomůže barva, střídání materiálů i výrazná tapeta na zdi

Trápí-li vás pocit, že místnost, ve které se nachází kuchyň i obývací pokoj zároveň, je malá, pomozte si několika triky. O prodloužení místnosti se postarají okna, která nebudete zakrývat dlouhými závěsy, ale pomoci může i bílá barva na stěnách, střídaní lesklých a matných povrchů, dostatek světla i výrazná tapeta na jedné stěně.

Vytvořte si vkusně zařízený domov, ve kterém se budete cítit příjemně. Jestliže bydlíte v bytě, kde kuchyň i obývací pokoj jsou tatáž místnost, nesnažte se je zařizovat v odlišných stylech, ale naopak se je snažte co nejvíce propojit. Ať už volbou identických materiálů, barev či povrchů. Zaměřte se na to, aby stoly byly vyrobené z totožného materiálu, židle ladily s pohovkou a celý prostor vytvářel harmonii. Nebojíte-li se barev, můžete vsadit také na hru kontrastů. Pro optické prodloužení místnosti vám zase skvěle poslouží dostatečné osvětlení a střídání různých povrchů.

 

Zdroj obrázku: Anton Romanuk / Shutterstock.com

 

2023.01.17 | Nina Albertová | přečteno: 100x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: bydlení domov domácnost nábytek

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Vybíráte novou kabelku? Jaro a léto je ve znamení barev a vzorů

Jaro je v plném proudu, a i když nám zatím ukazuje celkem proměnlivou tvář, je nejvyšší čas pustit ho i do svého...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2016.04.21 | přečteno: 17024x

Pergoly jako oázy klidu a pohody na vlastní zahradě

Máte vlastní dům se zahradou? Pak možná zrovna přemýšlíte, jak si na ní nejlépe vytvořit příjemné místo pro posezení ...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2015.02.12 | přečteno: 15810x

Cuketa. Zdravá sezónní plodina, kterou si snadno vypěstujete

Kdo by neznal cuketu. Zeleninu, která na první pohled připomíná okurku, ale řadí se mezi tykvovité plodiny. Snadno si ji...
 
celý článek | Jana Brandtlová | 2022.02.26 | přečteno: 1250x

Dancehall

Pojďme se trochu uvolnit a pohoupat v tanečním rytmu dancehallu. Ten má své kořeny v reaggae, tedy stylu, který je sp...
 
celý článek | Mgr. Daniela Krejčí | 2015.01.29 | přečteno: 18529x
 

Portál pro ženy