reklama 3 v magazínu pro ženy
reklama 4 v magazínu pro ženy
reklama 1 v magazínu pro ženy

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Krása za všechno

 
Krása za všechno

Císařovna Alžběta, zvaná Sisi, manželka Františka Josefa I. byla posedlá svým vzhledem a pro krásu by udělala vše.

 

 

Spousta žen je ochotná za vylepšení svého vzhledu něco zaplatit. Co něco – někdy jsou to opravdu horentní sumy. To, co dělala císařovna Sisi, však překvapuje celý svět neustále.

Mladá, krásná, veselá a živá Alžběta, aniž by tušila, stala se rázem císařovou snoubenkou. Pro něj byla jako budoucí císařovna vybrána její starší sestra Helena, jenže milý Franci se zamiloval do Sisi a tu chtěl. V patnácti letech ji čekala svatba a přítomnost tchýně na každém rohu. Za vše ji kritizovala a po narození dětí jí je ihned odebrala. Sisi byla zklamaná a hledala tak jinou zábavu.

Mimo to, že ráda jezdila na koni, se také starala o svůj vzhled. Byla jím přímo posedlá. Mnozí současníci by řekli, že trpěla mentální anorexií, což je velmi pravděpodobné, když při své výšce asi sto osmdesát centimetrů vážila ani ne padesát kilo.

Držela různé diety, ale její tradiční „specialitou“ byla šťáva z čerstvého hovězího. Císař kdysi o tom prohlásil něco v tom smyslu, že je to dost nechutné. Dnes bychom měli obavy pít šťávu ze syrového masa, jenže tenkrát se krávy pásly na chemicky neošetřené půdě a císařovně byly dodávány vskutku ty nejlepší kousky.

O Sisi je také známo, že hodně cestovala. V tom ji však její „záliba“ v pití šťávy masa nemohla zabránit. Vždy s sebou měla i vlastní krávu, i když od ní pila každé ráno mléko.

Hodně si také nechávala míchat různé masky a krémy a mohla se tak celé dny nechat patlat těmito elixíry mládí. Korunou krásy byly její vlasy. Měla je extrémně dlouhé a husté. Každý den je nechávala česat a vždy poté vyžadovala od česající služky, aby ji hřeben ukázala. Pokud tam bylo více vlasů, než se jí zdálo zdrávo, služebná nedostala večeři, či byla potrestána jinak.

Sisi všichni znají jako krásnou, mladou a málokomu přijde divné, že zemřela ve věku okolo osmdesáti let. Pravdou je to, že samotná Sisi se nechala portrétovat do věku třiceti let, poté to zakázala. Chtěla, aby do dějin vstoupila jako ta krásná a věčně mladá panovnice. Po třicítce již měla vrásky, kůži strhanou a vypadala mnohem starší, než ve skutečnosti byla. Trápení svého těla si vybralo svoji daň.

Zdroje: google.cz, obrázky

 

2013.12.03 | Darina Adámková | přečteno: 10234x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: krása císařovna Sisi dieta

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Chcete konečně opravdu zhubnout? Obraťte se na výživového poradce

Plavková sezóna skončila a mnoho z nás se opět rádo zahalí do širokého zimního kabátu, abychom skryli svou silnou pos...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2014.09.20 | přečteno: 10083x

Žárlivost

  Mám kamarádku. Říkejme ji třeba Klára. Žije (v mých očích) v harmonickém svazku s mužem, který b...
 
celý článek | Andrea Tomanová | 2014.09.08 | přečteno: 11015x

Jablko – pomoc organismu nejen proti stresu

Jablko je ovoce, které není třeba nějak zvlášť představovat. Provází lidstvo od samého počátku – vždyť právě ja...
 
celý článek | Vendula Králová | přečteno: 10531x

Kojení - nejlepší start do života

Momenty, kdy žena kojí své dítě, jsou v některých kulturách považovány za doslova posvátné. A je to skutečně malý záz...
 
celý článek | Kateřina Pořízová | 2015.02.13 | přečteno: 10438x
 

Portál pro ženy