Nepřehlédněte
Pro Čechy je opálená kůže víc sexy, přitom se bojí rakoviny
newsletter
Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek
K čemu je dobrý hořčíkový olej?
Znaly jej už naše babičky a připisovaly mu zázračné účinky. I když se zdá, že jde o novodobou podobu hořčíku v tekuté formě, právě naši prarodiče jím léčili unavené a namožené svaly.
Hořčíkový olej – účinky
Hořčík nebo také magnezium znáte. Zejména, kdy nás trápí křeče, saháme právě po tabletách či pijeme vodu s hořčíkem. Co ale přináší hořčíkový olej? Jeho vtíráním získáváme nový způsob, jak jej dostat do organismu. Když neradi polykáte pilulky, nechutnají vám šumivé tablety nebo ona nasycená voda, je olej ideální. Jedná se o přírodní kosmetický přípravek. Například hořčíkový olej z čistě přírodního zdroje Zechstein je skvělý. Pochází totiž z bývalých moří, místa, které je staré 250 000 000 let. Je vyroben bez chemického a tepelného ošetření a vám se tak naskýtá přírodní přípravek. Umí regenerovat svaly, mírní jejich napětí, tlumí bolesti a ulevuje po zranění. Ideální je tak třeba po sportu.
Hořčíkový olej – použití
Tento olej je nejčastěji užíván maséry, sportovci, ale mohou jej využívat i ti, kteří mají fyzicky náročné aktivity. Stačí jej nanést na dané místo, nechat působit 15-20 minut, a poté jej smýt. Hořčík umí snížit pocit únavy, přispívá k elektrolytické rovnováze, upravuje normální chod metabolismu. Podporuje činnosti nervové soustavy, svalů, přispívá k normální syntéze bílkovin a klidní psychiku. Také přispívá k udržení stavu kostí i zubů. Samotný hořčíkový olej má specifickou, až lepkavou olejovitou konzistenci, díky níž se ale poměrně značné množství snáze vmasíruje do kůže, pod níž pak blahodárně působí. Vyzkoušejte jeho blahodárné účinky i vy. Namasírujte si bolavé svaly nebo je zregenerujte, když vás budou trápit křeče. V každém případě se vaše trápení vytratí, uvidíte sami, jak se vám brzy krásně uleví.
Poslat článek
Tisk
Štítky: zdraví hořčíkový olej hořčík