newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Jak zařídit dětský pokoj? Ověřené rady!

 
Jak zařídit dětský pokoj? Ověřené rady!

Zařízení pokoje pro dítě může být radostným a tvořivým zážitkem, i když samozřejmě vyžaduje čas, práci a energii. Při realizaci takového projektu je důležité stanovit různé zóny - pro hraní, učení, spánek a setkávání s přáteli. Je také důležité pamatovat na preference a zájmy vašeho dítěte při zařizování tohoto prostoru. Zde je několik ověřených rad, které vám pomohou vytvořit přátelský a inspirující prostor pro vaše dítě. Zapamatujte si je a použijte je v praxi!

 

Nejprve – příprava plánu a stanovení zón

Začněte tím, že si vytvoříte plán. Přemýšlejte o tom, jak chcete využít prostor, jaký nábytek a příslušenství budete potřebovat, jaké barvy a grafické motivy chcete zahrnout. Rozhodnutí v této oblasti učiňte sami, ale po konzultaci s dítětem, které by mělo alespoň základně participovat na tomto projektu.

Za druhé – pořízení pevného nabytku

Prvky interiéru, které by měly být povinně přítomny v dětském pokoji, jsou: pohodlná postel, stůl pro učení, skříň nebo komoda na oblečení, truhla na hračky, police a regály na knihy, noční stolek a židle, houpací křeslo pro děti. Díky těmto kusům nábytku se místnost stane funkční, je však třeba přizpůsobit jejich počet velikosti pokoje, aby se nepřeplnil prostor.

Za třetí – zajištění bezpečnosti

Ujistěte se, že pokoj je bezpečný pro dítě. Zabezpečte elektrické zásuvky, nainstalujte stabilní nábytek, vyberte netoxické barvy a materiály. Odstraňte potenciální nebezpečí, jako jsou ostré rohy nábytku. Zkontrolujte, zda je koberec nebo chodník na podlaze správně upevněn, aby se předešlo uklouznutí a zranění. Pravidelně kontrolovat a odstraňovat z dětského pokoje hračky, které jsou poškozené, mají ostré nebo malé díly, které mohou představovat nebezpečí udušení. Vyberte hračky vhodné pro věk dítěte a dodržujte pokyny výrobce.

Za čtvrté – instalace vhodného osvětlení

Dobrým nápadem je nainstalovat na stropě centrální obecné osvětlení, které poskytne rovnoměrné a jasné světlo po celé místnosti. Můžete si vybrat lustr nebo stropní lampu s regulací intenzity světla, aby jste jej mohli přizpůsobit různým potřebám. Důležité je také zajistit úkolové osvětlení, které pomůže dítěti při provádění každodenních činností, jako je učení, čtení nebo kreslení. Psací stůl může být vybaven pracovní lampou s regulací úhlu světelného paprsku, aby poskytovala odpovídající osvětlení na ploše stolu.

Za páté – použití dekorativních prvků

V dětském pokoji lze použít mnoho dekorací, které mu dodají útulný a kreativní charakter. Nejpopulárnějšími ozdobami jsou: barevné nálepky na stěny, obrazy a plakáty, rámy se fotografiemi, sbírky figurinek a polštáře a deky.

Po šesté – výběr vhodné barevnosti

Vyberte barvy, které jsou stimulující pro dítě, ale zároveň jemné pro oči. Můžete zohlednit oblíbené barvy dítěte a použít grafiku, samolepky, obrazy nebo tapety, které odrážejí jeho zájmy.

Shrnutí zařizování dětského pokoje

Zařizování dětského pokoje je úkol, který vyžaduje pozornost a kreativitu. Důležité je vytvořit prostor, který je funkční a inspirativní pro dítě. Dětský pokoj by měl být místem, kde se dítě může rozvíjet, hrát a odpočívat. Aranžování tohoto prostoru je jedinečný proces, který by měl zohledňovat jeho preference a potřeby. Vše je proto, aby vytvořil prostor, ve kterém se dítě bude cítit pohodlně, kreativně se rozvíjet a trávit příjemné chvíle. Díky výše uvedeným radám se vám jistě podaří mile překvapit svého potomka.

foto: freepik.com

 

2023.06.04 | Lea Kubová | přečteno: 30409x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: bydlení domov dětský pokoj děti nábytek

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Jak začít sportovat a přitom se nezničit XV – trénink na běhátku /1.část

V době, kdy jsem začala běhat, se u nás vyskytoval běžecký pás, lidově běhátko, jen na specializovaných pracoviš...
 
celý článek | Eliška Anna Kubičková | 2015.02.08 | přečteno: 30457x

4 jednoduché kroky ke krásnější a zdravější pleti

Dostala jste chuť na velkou změnu? Pokud vás přestal bavit pohled na unavenou tvář, která rozhodně nevypadá na svůj věk,...
 
celý článek | Admin | 2019.06.07 | přečteno: 30241x

Tepová frekvence a hubnutí

Spojitost tepové frekvence a tvarování postavy zacílené zejména na trvalé zhubnutí je dlouze diskutovaným tématem. Na...
 
celý článek | Kateřina Pořízová | 2015.05.05 | přečteno: 30207x

Jaké máte možnosti při výběru koberců do bytu?

V moderních domácnostech se dnes stále častěji uplatňují plovoucí podlahy a dlažby, koberce se tak přeci jen dostávají l...
 
celý článek | Nina Albertová | 2023.05.03 | přečteno: 30476x
 

Portál pro ženy