newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Jak poznat, že se nacházíte v toxickém vztahu

 
Jak poznat, že se nacházíte v toxickém vztahu

Poznali jste se, zažili jste neskutečnou vášeň, vše bylo nádherné, ale nyní se cítíte, jakoby vašeho partnera opustil veškerý zájem o vaši osobnost? Pokud již nejste ve svém vztahu šťastná, snažíte se to napravit, ale nic nezabírá, možná byste se měla zamyslet nad tím, zda má cenu v tomto nešťastném kruhu neustálého zklamání pokračovat. Poznejte varovné signály, které vypovídají o tom, že se nacházíte v toxickém vztahu.

 

Za všechno můžete vy

Každý děláme chyby. Někdo častěji, někdo méně. Pokud vás však váš partner za vaše chyby neustále obviňuje a často vám je předhazuje, pravděpodobně je s vaším vztahem něco v nepořádku. Stejně tak byste si měla dát pozor v případě, kdy váš protějšek není schopen připustit si své nedostatky, přijmout je nebo se vám za svou chybu omluvit. 

Žádný zájem

Je normální, že ve vztahu přijdou chvíle, kdy se vy i váš partner budete muset zaměřit pouze sami na sebe, abyste měli prostor pro svůj osobní rozvoj. Pokud však váš partner o vás ztratil zájem úplně, tedy nezajímá ho, proč jste smutná nebo třeba proč vám to v práci zrovna dvakrát neklape, rozhodně byste se měla zamyslet nad tím, zda je skutečně on ten pravý. Toto chování se nesnažte omlouvat, protože se pravděpodobně zajímá více o sebe, než o váš vztah.

                                                                

Neustálá žárlivost

Samozřejmě, že přiměřená žárlivost ve vztahu je normální, ovšem pokud se stane posedlostí, měla byste hodně rychle zvážit, zda skutečně se svým partnerem chcete být. Pravděpodobně vám totiž nevěří nebo o vás má určité pochybnosti, což vypovídá o tom, že takový může být on sám. Pokud jeho žárlivost neustále nabírá na intenzitě, rozhodně byste to měla být spíše vy, kdo by měl mít oči na stopkách.

                                                                

Zneužívání a manipulace

Zneužívání ve vztahu, a to zejména emocionální, je naprosto nepřijatelné. Pokud vám například váš partner vyhrožuje tím, že vás opustí, když se půjdete večer napít s kamarádkami, rozhodně byste měla zvážit, zda vám toto trápení stojí za námahu. Stejně tak byste si měla dávat pozor před manipulací, kdy se vás partner snaží přesvědčit o něčem, co sama moc dobře víte, že není pravda. 

Více bere, než dává

Ačkoliv vám nosí sem tam květiny a na výročí vás vezme do drahé restaurace, měla byste si dávat pozor, zda z vašeho vztahu spíše nebere, než aby jej rozvíjel dále. To například znamená, že pro něj děláte všechno (vaříte mu, podporujete ho, uklízíte jeho věci), ale on vás na oplátku neustále osočuje z vašich nedostatků, bere tyto věci jako samozřejmost a neřekne vám za ně ani děkuji.

                                                                

Musí být neustále po jeho

Skutečná láska znamená dělat kompromisy. Pokud se pro něj snažíte měnit a děláte vše, co on chce, přičemž on sám se sebou nic nedělá, měla byste velmi rychle zpozornět. Pravděpodobně to totiž takhle bude pokračovat i nadále a vy se jen budete dál trápit, dokud vám trpělivost nedojde úplně a z „vášnivé lásky“ bude jen jedno velké zklamání.

2022.06.26 | Jana Brandtlová | přečteno: 268x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: vztah partner toxický vztah manipulace agrese negativní vztah

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Pohodlné a trendové boty na jaro a léto. Co teď letí?

Párů bot nemáme nikdy dost. Platí to zejména pro pohodlnou obuv, kterou nosíme denně. A hlavně, výrobci na nás chrlí nep...
 
celý článek | Lea Kubová | 2019.06.27 | přečteno: 5168x

Výhody vestavěných kuchyňských spotřebičů

Jednou z důležitých otázek, kterou si při zařizování nové kuchyně nebo rekonstrukci té staré musíme položit, je podoba k...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2015.02.28 | přečteno: 16124x

Zumbou ku zdraví

Milujete tanec, hudbu a zároveň rádi sportujete? Zumba by se mohla pro vás stát tím pravým odreagováním mysli a novým ko...
 
celý článek | Petra Zápotočná | 2018.08.04 | přečteno: 6990x

Poruchy spánku – jak se jich rychle zbavit?

Mezi nejčastější poruchy spánku patří nespavost. Odhaduje se, že potížemi se spánkem trpí až polovina populace. Nejča...
 
celý článek | Lea Kubová | 2020.06.24 | přečteno: 3441x
 

Portál pro ženy