newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

CHCETE ZLEPŠIT SVŮJ ŽIVOT? POŘIĎTE SI DOMÁCÍHO MAZLÍČKA!

 
CHCETE ZLEPŠIT SVŮJ ŽIVOT? POŘIĎTE SI DOMÁCÍHO MAZLÍČKA!

Neustále kolem sebe slyšíme, jak je důležité myslet pozitivně, užívat si života a zbytečně se nestresovat. Psychika úzce souvisí s tělesným zdravím a náš čas je drahocenný, proto bychom měli být ve svém životě spokojení. Lidé neustále hledají způsoby, jak toho dosáhnout a zlepšit svůj život. A právě domácí mazlíček může být jedním ze způsobů, jak učinit váš život bohatší.

 

 

V čem nám může domácí zvíře pomoci? Zde je několik pozitiv:

 

1. NUTÍ VÁS K POHYBU – ať už se jedná o pravidelné procházky či zajišťování potřebné péče o zvíře, vyburcuje vás to k pravidelné aktivitě, což zvýší vaši kondici. Pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu má pozitivní vliv na srdce a krevní tlak, pomůže vám při hubnutí a díky vyplaveným endorfinům budete mít lepší náladu.

 

2. REDUKUJÍ STRES – bylo zjištěno, že mazlením a hlazením domácího mazlíčka se vyplavuje hormon oxytocin, který pomáhá zmírnit stres a přispívá k uvolnění. Už při pouhém pohledu na něj mozek vylučuje chemické látky (dopamin, serotonin), které pomáhají při depresi a úzkosti.

 

3. DĚLAJÍ NÁM SPOLEČNOST – žádný člověk není rád sám a domácí mazlíček může být alternativou, jak vyřešit osamělost. Díky svému zvířátku se můžete seznámit s novými lidmi a získat mnoho přátel.

 

4. PŘINÁŠEJÍ LÁSKU – zvířata poskytují bezpodmínečnou lásku, čekají na vás a radují se z vašeho příchodu, dávají životu smysl, naplňují potřebu starat se o někoho, pečovat, varují před nebezpečím a ochraňují vás.

 

5. POSILUJÍ IMUNITU – některé studie poukazují na to, že blízkost zvířete v raném věku snižuje riziko vzniku alergie nebo astmatu a také, že kontakt s mazlíčky posiluje imunitní systém, pomáhá vypořádat se s bolestí či traumaty.

 

6. UČÍ NÁS ZODPOVĚDNOSTI – to oceníte, zejména máte-li děti: péče o zvíře je učí povinnostem a disciplíně.

 

 

Terapeutické účinky byly zjištěny i u dětí s poruchami učení či autistického spektra, komunikace se zvířaty jim pomáhá navozovat kontakt, být klidnější a soustředěnější, mírní negativní chování. Děti se více smějí a snáze komunikují, pozitivní výsledky byly také u lidí trpící Alzheimerovou chorobou. Zkrátka domácí mazlíček přináší radost do vašeho života, činí ho bohatším a díky tomu ho může i prodloužit.

 


 

2019.02.23 | Tereza Nechvílová | přečteno: 183x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: zdraví psychika domácí zvíře výhody

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Zdravé svačiny pro školáky

Správná výživa je zásadní pro udržení zdraví našich dětí. Nedostatek základních živin vede nejen k nemocem, ale může ...
 
celý článek | Vendula Králová | přečteno: 9687x

Kupujete novou postel svému dítěti? Vybírejte podle jeho věku

Kvalitní spánek je základem zdraví a vitality po celý náš život, to všichni dobře víme. Tou nejdůležitější věcí, kter...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2016.06.12 | přečteno: 11004x

Na břehu jezera. Román, který jde do syrovosti lidského srdce

Román, který  osloví ženy, které se někdy setkaly s problémy tak ryze intimně ženskými, že je snad ani nelz...
 
celý článek | Renata Petříčková | 2016.05.30 | přečteno: 9721x

Pitný režim dodržujte po celý rok, nejen v létě!

Bez jídla se dá vydržet i několik měsíců, bez vody organismus chřadne podstatně rychleji. Paradoxní je, že většina li...
 
celý článek | Admin | 2016.05.31 | přečteno: 9997x
 

Portál pro ženy