reklama 3 v magazínu pro ženy
reklama 4 v magazínu pro ženy
reklama 1 v magazínu pro ženy

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

CHCETE ZLEPŠIT SVŮJ ŽIVOT? POŘIĎTE SI DOMÁCÍHO MAZLÍČKA!

 
CHCETE ZLEPŠIT SVŮJ ŽIVOT? POŘIĎTE SI DOMÁCÍHO MAZLÍČKA!

Neustále kolem sebe slyšíme, jak je důležité myslet pozitivně, užívat si života a zbytečně se nestresovat. Psychika úzce souvisí s tělesným zdravím a náš čas je drahocenný, proto bychom měli být ve svém životě spokojení. Lidé neustále hledají způsoby, jak toho dosáhnout a zlepšit svůj život. A právě domácí mazlíček může být jedním ze způsobů, jak učinit váš život bohatší.

 

 

V čem nám může domácí zvíře pomoci? Zde je několik pozitiv:

 

1. NUTÍ VÁS K POHYBU – ať už se jedná o pravidelné procházky či zajišťování potřebné péče o zvíře, vyburcuje vás to k pravidelné aktivitě, což zvýší vaši kondici. Pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu má pozitivní vliv na srdce a krevní tlak, pomůže vám při hubnutí a díky vyplaveným endorfinům budete mít lepší náladu.

 

2. REDUKUJÍ STRES – bylo zjištěno, že mazlením a hlazením domácího mazlíčka se vyplavuje hormon oxytocin, který pomáhá zmírnit stres a přispívá k uvolnění. Už při pouhém pohledu na něj mozek vylučuje chemické látky (dopamin, serotonin), které pomáhají při depresi a úzkosti.

 

3. DĚLAJÍ NÁM SPOLEČNOST – žádný člověk není rád sám a domácí mazlíček může být alternativou, jak vyřešit osamělost. Díky svému zvířátku se můžete seznámit s novými lidmi a získat mnoho přátel.

 

4. PŘINÁŠEJÍ LÁSKU – zvířata poskytují bezpodmínečnou lásku, čekají na vás a radují se z vašeho příchodu, dávají životu smysl, naplňují potřebu starat se o někoho, pečovat, varují před nebezpečím a ochraňují vás.

 

5. POSILUJÍ IMUNITU – některé studie poukazují na to, že blízkost zvířete v raném věku snižuje riziko vzniku alergie nebo astmatu a také, že kontakt s mazlíčky posiluje imunitní systém, pomáhá vypořádat se s bolestí či traumaty.

 

6. UČÍ NÁS ZODPOVĚDNOSTI – to oceníte, zejména máte-li děti: péče o zvíře je učí povinnostem a disciplíně.

 

 

Terapeutické účinky byly zjištěny i u dětí s poruchami učení či autistického spektra, komunikace se zvířaty jim pomáhá navozovat kontakt, být klidnější a soustředěnější, mírní negativní chování. Děti se více smějí a snáze komunikují, pozitivní výsledky byly také u lidí trpící Alzheimerovou chorobou. Zkrátka domácí mazlíček přináší radost do vašeho života, činí ho bohatším a díky tomu ho může i prodloužit.

 


 

2019.02.23 | Tereza Nechvílová | přečteno: 1139x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: zdraví psychika domácí zvíře výhody

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Pudinkový trifle

Původní podoba dezertu trifle je maličko odlišná od té, kterou nejčastěji děláme dnes. Původní trifly měly množství č...
 
celý článek | Sabina Stehnová | 2013.01.03 | přečteno: 11250x

Nesahej mi na něj!!!

Všimli jste si někdy, jak překvapivě hákliví jsou chlapi na svoje věci?? Občas to až nechápu. Na jednu stranu z&...
 
celý článek | Andrea Tomanová | 2014.10.02 | přečteno: 10076x

Jak začít sportovat a přitom se nezničit VI – tempo běhu (1. část)

Jestliže trénujete systematicky čtyři měsíce, co vychází tento seriál, tak byste teď už měli bez problémů uběhnout vc...
 
celý článek | Eliška Anna Kubičková | 2014.06.22 | přečteno: 10397x

Zuzka Light - krátké workouty, rychlé výsledky

Zuzka Light patří k nejvýraznějším osobnostem světového fitness trenérství. Proslavila se především svými krátkými, a...
 
celý článek | Mgr. Daniela Krejčí | 2014.08.15 | přečteno: 10975x
 

Portál pro ženy