reklama 1 v magazínu pro ženy

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

3 tipy jak pečovat o pokožku krku a dekoltu

 
3 tipy jak pečovat o pokožku krku a dekoltu

I přesto, že dekolt je mnohdy prvním místem, kam míří pohledy ostatních, a pokožka na krku je někdy spolehlivým ukazatelem stáří ženy, jen málokterá z nás pečuje o tyto partie pečlivě a pravidelně. Při každodenní péči o pleť obličeje by žena neměla zapomínat ani na krk a dekolt. Jejich mladistvý vzhled je součástí celkové krásy.

 

 

Dalo by se říci, že vzhled dekoltu a pokožky krku v zásadě kazí tři hlavní příčiny. První z nich jsou pigmentové skvrny, které vznikají nejčastěji v důsledku nadměrného letního opalování. Druhou nedokonalostí jsou předčasné vrásky. Ty se v těchto oblastech objevují např. z důvodu nižšího obsahu mazových žláz, pokožka je tak mnohem náchylnější k vysychání a vrásnění než pleť na obličeji. Třetím problémem pak může být ochablá pleť, která narušuje kontury obličeje i vypnutou pokožku krku. Udržet si mladistvý vzhled těchto partií přitom není složité. Stačí vědět, jak na to.

 

Lepší krém nežli nic

Pokud péče o krk a dekolt není vašim každodenním rituálem, zpočátku postačí rozšířit standartní péči o pokožku obličeje také na tyto oblasti. Večerní péče začíná vždy odlíčením. Neměli byste proto zapomínat zbavit nečistot, mazu nebo zbytku parfému i krk a dekolt. Vhodné jsou k tomu odličovací přípravky, které používáte na obličej. Poté už stačí jen pleťovým krémem ošetřit také krk a dekolt. Časem se pro vás stane péče o tyto partie samozřejmostí.

 

Speciální séra pro péči o krk a dekolt

Intenzivnější péči nabízejí speciálně vytvořená séra, která obsahují všechny účinné látky ve velmi vysoké koncentraci, a tím zajišťují mnohem rychlejší a viditelnější účinek. Séra je možné používat samostatně, ovšem všeobecně se doporučuje po jejich aplikaci pokožku dále ošetřit klasickým hydratačním, opalovacím či anti-agingovým krémem.

 

* Medik8 Firma Derma®

Speciálně pro oblast krku a dekoltu bylo vyvinuto lehké a nemastné sérum Firma Derma. Vysoce účinné látky, které jsou v něm obsažené, podporují silnější tonus svalů, a tím přispívají k viditelně pevnější a pružnější pleti. Díky své jemné konzistenci se dobře nanáší a velmi snadno vstřebává.

 

* Dermaheal opalovací krém SPF 50

Pro udržení mladistvé pokožky je nutné používat opalovací krém s ochranným faktorem (SPF) alespoň 30, který chrání pokožku před předčasným stárnutím způsobeným UVA a UVB zářením a pigmentovými skvrnami. Tento krém poskytuje vedle ochrany výbornou hydrataci, vyživuje suchou pokožku a nezanechává nepříjemný pocit mastnoty. Doporučené oblasti používání jsou obličej, krk a dekolt. Krém se nanáší krouživým pohybem alespoň 20 – 30 minut před vystavením pokožky přímému slunci.

 

Masáže a speciální aplikátory

Pomyslnou nadstavbu v péči o pokožku krku a dekoltu tvoří masáže, a to jak ty vlastnoruční, kdy by se tahy měly správně vést směrem nahoru a šikmo do stran, tak ty prováděné specialisty. Stále oblíbenější jsou v tomto směru rovněž speciální pomůcky, s jejichž pomocí se žádoucího efektu docílí ještě snadněji a intenzivněji.

 

* Derma Roller

S použitím válečku s mikrojehlami Derma Roller se pod kůži dostává mnohonásobně větší množství účinných látek, a tak dochází k zesílení účinku jakéhokoliv krému. Samotné používání válečku navíc aktivně napomáhá k vyhlazování vrásek a přispívá k celkovému omlazení pleti.

 

Image courtesy of marin / FreeDigitalPhotos.net

2014.06.06 | Admin | přečteno: 29966x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: péče o pleť; kmosmetika

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Nestyďte se pozvat své hosty k sobě domů

Také jste přesvědčeni o tom, že máte dokonalý byt nebo dům? Potom se za něj nestyďte a ukažte ho ostatním. Samozřejmě...
 
celý článek | Admin | 2014.07.25 | přečteno: 30030x

Dámské oblečení na Bonprix.cz a Astratex.cz jedině se slevovými kupóny

Pokud bychom se nezávislých občanů této země zeptali, která skupina lidí podle nich za oblečení utrácí podstatně větší č...
 
celý článek | Admin | 2019.06.18 | přečteno: 30027x

Rekonstrukce kuchyně v několika otázkách

Stále se potvrzuje, že kuchyň je „srdcem domova“, kde se rádi shromažďují nejen členové rodiny, ale i přá...
 
celý článek | Admin | 2015.02.27 | přečteno: 29974x

Ženy samoživitelky a půjčky? Pozor na dluhovou past!

Ženy samoživitelky často nevystačí s penězi a uchylují se tak k nejrůznějším půjčkám. Dostat se tak mohou do dluhové pas...
 
celý článek | Nina Albertová | 2022.04.13 | přečteno: 30101x
 

Portál pro ženy