Nepřehlédněte
9 tipů, jak si nechat vyfotit vkusné a zároveň dráždivé akty
Jednoduchý recept na lahodné risotto se sektem Rotkäppchen
newsletter
Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek
V kabelce máte mnoho věcí, které můžete použít při sebeobraně. Inspirujte se
Ačkoli se to nezdá, ve městě číhá mnoho nebezpečí v podobě individuí, která vás chtějí „alespoň“ okrást, ne-li něco horšího. A právě věci, které v kabelce běžně nosíte, vám mohou dokonce i zachránit život.
Co z kabelky použít při sebeobraně, pokud se nešťastnou náhodou stanete obětí útoku? Jistě, nejlepší doporučení je nosit s sebou nějaké prostředky typu paralyzér či obranný sprej, ale zachránit vás může i to, co s sebou nosíte běžně. A pak že ženy tahají v kabelkách samé nepotřebné věci!
Není to možná často, ale stane se. Jdete od metra směrem k sídlišti, teoreticky jste mezi spoustou lidí. Jenže v praxi jdete ve tmě, sama, za vámi kroky muže, kterého jste si všimla už v metru, jak na vás civí.
Můžete si namlouvat, že se naprosto nic neděje (vždyť jste na sídlišti, kde určitě v tuto chvíli pobíhají desítky pejskařů), ale srdce vám buší až v krku a proklínáte se, že jste si ráno nevzala boty na podpatku. Co z kabelky můžete použít při sebeobraně? Máte tam spoustu věcí, které můžete použít, i když s sebou nenosíte pepřový sprej či paralyzér.
Klíče jako jistota
Většina z nás s sebou tahá velký svazek klíčů. Od bytu, od práce, od auta, od chaty… pěkně vše v jednom, i to, co právě není potřeba. Pokud je máte na dlouhé šňůrce, čistě teoreticky byste je mohla použít k úderu z delší vzdálenosti. Ale napadení se obvykle děje tělo na tělo. Každou z nás asi napadne nastrkat si klíče mezi prsty a vytvořit tak jakéhosi provizorního „boxera“. Odborníci na sebeobranu ale tvrdí, že tak spíš ublížíme samy sobě.
Sebeobrana pomocí klíčů spočívá v tom, že si jeden klíč vklíníte mezi ukazováček a prostředníček, a v případě potřeby se jím budete snažit útočníka bodnout do obličeje, krku nebo do ruky, kterou vás drží.
Propiska
Obdobou klíče může být jakákoli tužka s hrotem. Pokud je útočník blízko u vás, pokuste se tužku zapíchnout do nadklíčkové jamky (měkké místo nad klíční kostí), ale bodat můžete kamkoli. Zní to dost hrozně, ale taková přesná trefa do oka… ta zabere určitě.
Drobné mince
Drobné mince opět nezkoušejte použít jako „boxer“, tedy že jimi zpevníte pěst pro úder. Tedy pokud nejste opravdu trénovaná. Coby běžná žena je může použít nejúspěšněji tak, že je vezmete a hodíte hrst mincí útočníkovi do obličeje. Tím ho alespoň na chvíli (možná zásadně důležitou chvíli) zmatete.
Kabelka sama o sobě
Co z kabelky můžete použít při sebeobraně, pokud tam nemáte ani klíče, ani tužku či drobné mince? Ha, v tuto chvíli zbývá jediné. Použijte jako zbraň celou kabelku!
Musíte ale zapomenout na to, kolik tisíc vás stála a jak moc jste právě po ní toužila. Vezměte kabelku a oběma rukama ji směrem od své hrudi vší silou hoďte útočníkovi do obličeje. I zde platí, neřiďte se scénami z filmů, kde nebohá stařenka útočníka kabelkou „utluče“, v reálu to tak opravdu nefunguje.
Rána útočníka spolehlivě rozhodí a překvapí, protože něco takového rozhodně čekat nebude. A vy utíkejte, co vám nohy stačí! Stejnou službu vám může prokázat i kabát, sako, či mikina, které hodíte útočníkovi na hlavu. Získáte potřebné vteřiny.
A samozřejmě křičte! Co nejsilněji a nejzoufaleji křičte. „Pomoc“ nebo možná ještě lépe „hoří“ či něco podobného. Lidé jsou zvědaví, takže se s trochou štěstí můžete dočkat i nějaké pomoci zvenčí.
Poslat článek
Tisk
Štítky: kabelka, sebeobrana, klíče, mince, násilí, útok, přepadení, útočník