Nepřehlédněte
Jak postupovat v případě společného oddlužení manželů?
newsletter
Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek
Odhlučnění místností pro maximální pohodu. Co funguje?
Odhlučňujeme stěny
Asi naprostým základem je odhlučnění stěn místnosti. V takovém případě samozřejmě máme na výběr různé technologie a materiály. Vždy je dobré poradit se s odborníkem, který doporučí, jaké odhlučnění bude skutečně efektivní, abyste pouze nevyhodili peníze. Při odhlučnění stěny máme v zásadě ale dvě základní varianty. Jejich uplatnění vždy záleží na konkrétní míře hluku. Existuje:
- Kontaktní konstrukce
- Bezkontaktní konstrukce
Kontaktní konstrukci používáme v případě, kdy se potýkáme s běžnou mírou hluku. Používají se různé materiály a tloušťky. Síla konstrukce začíná od 1,5 cm včetně sádrokartonu. Nejvyšší účinnost pak nabízí řešení o tloušťce 6,2 cm. V případě bezkontaktní konstrukce se využívá vzduchové mezery, která zvýší účinnost konstrukce. Je to žádoucí tam, kde se potýkáme s významným hlukem. Samozřejmě je pak třeba počítat s větší tloušťkou izolace.
Odhlučňujeme podlahu
Není to jen o stěnách. Někdy také slyšíte hluk třeba ze spodního bytu, případně víte, že si neodpustíte lekce stepu a nechcete příliš obtěžovat sousedy pod vámi. Důvody mohou být různé. Vždy je však řešením kročejová izolace, kde se používají materiály s nízkou dynamickou tuhostí. To je pravý opak toho, co je běžně v konstrukci podlahy, která tak dobře přenáší hluk. Ideální je tak proložit běžné konstrukční prvky s vysokou dynamickou tuhostí právě vhodnou kročejovou izolací. Pamatujte na to, že tloušťka zde nehraje hlavní roli, ale vždy právě dynamická tuhost materiálu.
Poslat článek
Tisk
Štítky: domov, bydlení, klid, sousedé, odhlučnění