newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Ventilátor může být levný i výkonný zároveň

 
Ventilátor může být levný i výkonný zároveň

Ve chvíli, kdy rtuť teploměru stoupá do závratných výšin, nemusí zároveň stoupat i částka, kterou vydáte za výkonný ventilátor. Jelikož jsou ventilátory stále oblíbenější, na trhu se najde spousta typů s ideálním poměrem cena/výkon. Na ty ale úplně nejlevnější zapomeňte. Jsou často vyrobeny z nekvalitních materiálů, případně mají i horší stabilitu.

 

Mini ventilátor o hmotnosti 140 gramů

Z kategorie přenosných ventilátorů do ruky by vás mohl zaujmout StyliesLacerta s až 19 hodinovým Li-ion akumulátorem, LED osvětlením a výkonem 60m3/h. Je malý, nenápadný a účinný. Přitom váží pouhých 140 gramů. Je ideální třeba při cestování v dopravních prostředních, při čekání u lékaře či na obědě v restauraci. Navíc nevíří prach.

Kvalitní klasika za pár korun

Klasikou je stolní ventilátor SFE 4010WH od firmy Sencor. Chlazení umožňují tři rychlosti, úhel sklonu se dá nastavit a přístroj automaticky rotuje v úhlu 90°. Dá se pořídit za pár stokorun, přitom lokální příjemné ochlazení poskytne okamžitě a účinně.

Stropní ventilátor s velkým vzduchovým výkonem

Dobrý poměr výkon/cena nabízí stropní ventilátor Nordik. Jeho výkon je 8550m3/h, čemuž se už dá říkat pořádné ochlazení. Velký vzduchový výkon má i při nízkých otáčkách. Jeho provozní hlučnost je přitom nízká. Za tu ale může především profil jeho lopatek.V prázdné místnosti dokáže ochladit prostor 2,5krát větší, než je průměr vrtule ventilátoru.

Nástěnný zcela recyklovatelný ventilátor

Z kategorie „nástěnné oscilační ventilátory“ zaujme na první dobrou ventilátor Gordon s trojotáčkovým motorem, opláštěním z tvrzeného termoplastu a možností otáček třemi rychlostmi. Výrobce myslí i na uhlíkovou stopu, a tak jsou všechny komponenty včetně obalu 100% recyklovatelné.

Jedinečný bezlopatkový ventilátor

Několikatisícová investice, které nebudete litovat, je do bezlopatkového ventilátoru Dyson. Je účinný, tichý – neruší ani dětský spánek. Především nemá lopatky, takže je zcela bezpečný i pro ty nejmenší. Je bez lopatek, poryvů a s technologií, která urychluje proudění vzduchu průchodem, čímž vytváří příjemný a silný proud vzduchu. Ten navíc v místnosti rovnoměrně cirkuluje.

Cenově výhodný stojanový ventilátor

V kategorii stojanových ventilátorů jednoznačně zaujme Maxxo. Nejen díky své účinnosti, ale také příjemné ceně. Tento stojanový ventilátor má tři rychlosti, automatickou horizontální rotaci v úhlu 80°s možností vypnutí, nastavitelný úhel sklonu a nastavitelnou výšku do 120 centimetrů.

 

2021.07.15 | Lea Kubová | přečteno: 2324x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: domov bydlení interiér léto ventilátor horko

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Tajemství záhadných orgonitů

Tajemství „záhadných kamínků“ a orgonové energie, co to vlastně je? Už podle vynálezce orgonitů Wilhelma Reicha nedostat...
 
celý článek | Jana Brandtlová | 2021.08.15 | přečteno: 2161x

Šperky Trash Made

Originální a kouzelné, právě takové jsou šperky vyrobené z vyřazených součástek elektrospotřebičů. Nezdá se vám to? T...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2014.01.07 | přečteno: 20999x

Jak správně vybrat školní aktovku nebo batoh?

Jestliže máte doma budoucího prvňáčka, který už nemůže dospat, až půjde do školy, zřejmě už vybíráte aktovku nebo školní...
 
celý článek | Adéla Hessová | 2021.06.22 | přečteno: 2398x

5 tipů pro stěhování domácnosti

Většině z nás se alespoň několikrát za život stěhování nevyhne. Určitě to není vyhledávanou kratochvílí, ale když je z j...
 
celý článek | Nina Albertová | 2020.10.24 | přečteno: 2699x
 

Portál pro ženy