newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Tajemství záhadných orgonitů

 
Tajemství záhadných orgonitů

Tajemství „záhadných kamínků“ a orgonové energie, co to vlastně je? Už podle vynálezce orgonitů Wilhelma Reicha nedostatek orgonové energie stojí za mnoha psychickými potížemi, jako je například vyčerpání, úzkost, nespavost, ztráta energie a chuti do života.

 

Existují možnosti, jak se bránit, i když jsou poněkud nevšední. Stačí si pořídit pár orgonitů… jeden třeba na pracovní stůl, druhý na noční stolek… a za pár dní se začnou dít věci.

Orgon aneb životní energie

Své jméno orgonity získaly od slova orgon, které označuje životní energii. Existenci této zvláštní síly objevil známý rakousko-americký psychiatr Wilhelm Reich, který ji začal ve 30. letech minulého století využívat pro léčbu svých vážně nemocných a nevyléčitelných pacientů.

Reich sestrojil takzvaný orgonový akumulátor, zařízení, které vypadalo jako šatní skříň. Stěny tvořilo několik vrstev organického a anorganického materiálu, díky kterým dovnitř proudila orgonová energie a příznivě působila na pacienty, kteří seděli uvnitř.

Orgonity dnes

Stále ještě nevíte, o co jde? Určitě je znáte. Dnešní orgonity připomínají originální dekorace, které mají nejčastěji tvar pyramidy, krychle nebo jehlanu a vkládají se také do šperků. Většinou jsou vyrobeny ze směsi přírodní pryskyřice a kovových třísek, často ale obsahují léčivé polodrahokamy (křišťál, růženín, ametyst, hematit, jaspis a další).

                                                                

Fungují stále stejně – čistí energii kolem nás a negativní energie mění na pozitivní. Vedle orgonitu se prý budete cítit příjemně a uvolněně a bude se vám lépe dýchat. A pokud si orgonit dáte někam k posteli, vaše ráno bude plné svěžesti po kvalitním odpočinku.

Tajemství harmonického domova

Orgonity pomáhají neutralizovat negativní energii z geopatogenních zón. Takže pokud máte doma místo, kde se necítíte úplně nejlépe a netušíte, proč by to tak mohlo být, možná se jedná právě o geopatogenní zónu. Vyskytují se v místech, kde je například podzemní voda, přítomnost radioaktivních prvků nebo zlom v geologickém podloží. Vedle toho ale existují i psychogenní zóny, které nesou tíživé stopy negativních emocí a tajemství, jako jsou bývalé hřbitovy, bojiště, popraviště a podobná místa. A právě zde vám orgonity pomohou.

Orgonity a elektrosmog

Orgonity by měly být i na místech, kde jsou nějaká elektrická zařízení. Počítače, televize, mikrovlnky či mobily kolem sebe šíří škodlivý elektrosmog, který má neblahý vliv na naše zdraví. Dokážou čistit i vodu z kohoutku, která bývá plná nežádoucích přísad včetně hormonů. V tomto případě se doporučuje připevnit orgonit lepící páskou na potrubí.

                                                               

Vyrobte si svůj vlastní

Ačkoli orgonit snadno seženete na různých e-shopech nebo ve specializovaných prodejnách, můžete si jej vyrobit i samy, přesně vám na míru.

Potřebovat budete včelí vosk, kovovou, skleněnou či plastovou formu libovolného tvaru, drobné kovové špony a několik kousků křišťálu, případně jakéhokoli polodrahokamu, který máte rády nebo který příznivě působí na vaše zdraví.

Formu nejprve vytřete silikonovým olejem, přilijte polovinu rozpuštěného vosku, nasypejte špony a vložte dovnitř křišťály tak, aby špičkou mířily do vrcholu formy a do stran. Potom přidejte další vrstvu vosku a špon. Nechte důkladně zatuhnout a orgonit vyklopte.

A pak už jen počkejte, až začne jeho síla působit. Použití orgonitů je opravdu netradiční technika, ale vzhledem k tomu, kolik příznivců má, asi stojí za to ji vyzkoušet.

 

2021.08.15 | Jana Brandtlová | přečteno: 1867x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: orgonit orgon energie energetické působení Wilhelm Reich orgonová energie geopatogenní zóny životní energie domov harmonie

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Problémová láska

My ženy býváme často nepoučitelné. Stokrát si můžeme opakovat, že ten chlápek s vyholenou hlavou, potetovanými pažemi...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2014.05.22 | přečteno: 16081x

Čerstvé bylinky, které by neměly chybět v žádné kuchyni

Mnoho lidí nemá ve zvyku používat bylinky v kuchyni, ale mnoho jiných si ani nedokáže bez bylinek gastronomii představit...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2020.04.27 | přečteno: 3517x

DIY: Pomocník na umývání štětců

Umývání štětečků na makeup může být poněkud zdlouhavé. Proto některé kosmetické značky přišly s různými pomocníky pro ur...
 
celý článek | Barbora Juřeníková | 2015.11.23 | přečteno: 17596x

Žár letních lásek

Se začátkem léta je neodmyslitelně spjatá i doba dovolených a s nimi zase krása, ale také nebezpečí letních lásek. ...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2013.07.06 | přečteno: 15161x
 

Portál pro ženy