newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Rok 2015 bude brzy minulostí… Jaký byl ten váš?

 
Rok 2015 bude brzy minulostí… Jaký byl ten váš?

Co si odpovíte, když se sami sebe zeptáte, jaký byl váš rok 2015? Úspěšný – střídavě oblačný – nestál za zlámanou grešli? Přestože vás možná v prvním okamžiku napadnou jen ta trápení a starosti, pojďte i tak najít nějaká pozitiva. Mnohdy se velké štěstí skrývá v maličkostech všedního dne. Stačí si to jen uvědomit.

 

 

Každý z nás je prostě jedinečný. Po světě běhají lidé různého ražení a rozdílného pohledu na svět, a podle toho také na konci roku hodnotí prožité dny. Možná i vy máte ve svém okolí člověka, který vám za každé situace a navzdory jakémukoli osobnímu trápení odpoví na otázku, jak se má, že „bezva“ nebo „fajn“. A co víc, vyloudí ze sebe alespoň malý úsměv nebo vám ve zprávě od něj přistane veselý smajlík. Koneckonců možná právě vy, aniž byste to tušili, jste pro své přátele takovým pozitivním človíčkem a mají vás za to zřejmě velice rádi. Kamarádů, kteří dokáží svou, někdy až nakažlivou energii přenášet na druhé, měnit jejich nálady a vlastně i životní postoje, skutečně není mnoho. Druhou skupinou jsou lidé „jde to“ nebo „nic moc“. Jsme-li realisté, není se v dnešní době čemu divit. Jednou jste zkrátka dole, jednou nahoře. Třetí parta lidí „stojí to za nic“, „blbě“ nebo „na dvě věci“ se každý den budí s náladou pod psa a do všeho jde už předem bez špetky úsilí. Tito lidé jsou přesným opakem první skupiny. Jsou to tzv. vysavači, mračouni nebo kakabusové. Ať už takoví jedinci získali své vlastnosti pod tíhou osudu, stářím nebo se tak prostě narodili, jedno je dobré vědět. Škatulku, kam spadáme, může každý z nás během života změnit a záleží jen na nás, jakým směrem. Lepší je pochopitelně vždycky cesta nahoru!

 

Ať už patříte do kterékoliv skupiny, máte splín nebo jste naměkko z toho, jak ten život vlastně utíká, odpovězte hlavně sami sobě, jaký byl váš dosavadní rok? Bilancování totiž neodmyslitelně patří k loučení s uplynulým rokem a vítání toho nového. Pokud vám vaše bolavá hlava nahazuje pouze dny plné starostí, smutku a bolestivé vzpomínky, odložte to na jiný den a vyhledejte společnost lidí, které máte rádi. A nebo si uvařte si čaj, nalaďte se oblíbenou muzikou, vezměte papír a sepište si všechny chvíle, kdy jste byli obklopeni svými nejmilejšími, okamžiky, při kterých jste zažívali pocit štěstí, maličkosti, z kterých jste měli radost. Možná vám nebude stačit jeden čaj, jedno odpoledne, budete se vracet a připisovat další a další střípky vašeho roku. Uvidíte, že nezůstane u jednoho řádku a možná ani u jednoho listu. Teprve tehdy, až budou vaše radostné vzpomínky vyčerpány a vy budete s tímto nelehkým, ale povznášejícím úkolem hotoví, můžete zhodnotit, jakýže byl váš rok. U nás doma jsme si k tomuto účelu už zjara pořídili sklenici radosti, která je k dnešnímu dni už plná papírků popsaných těmi nejhezčími, nejúspěšnějšími a nenahraditelnými chvílemi v tomto roce. A už se nemůžeme dočkat, kterak ji zítra vysypeme a přečteme si, jaký úžasný rok jsme společně prožili.

 

A jak byste svůj rok 2015 shrnuli vy? Už máte připravenou svoji sklenici radosti pro rok 2016?

 

                    

 

Přeji nám všem šťastné vkročení do roku 2016! Ať je pro nás všechny plný lásky, radosti a smíchu. Zkrátka ať máme všichni na co vzpomínat!

 

Image courtesy of Serge Bertasius Photography at FreeDigitalPhotos.net

 

 

 

2015.12.30 | Kateřina Pořízová | přečteno: 29746x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: Jaký byl váš rok 2015 bilancování radost z maličkostí

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Potrava pro duši: Excelentní kniha terapie lidské duše

„Naslouchejte své brokolici a ona vám řekne, jak ji máte sníst,“ no tak to je citát použitý v této k...
 
celý článek | Renata Petříčková | 2016.08.05 | přečteno: 29740x

Stylová móda pro muže V.: Dobře padnoucí pánské sako pro gentlemana v každé situaci

Představujete si pánské sako jako pouhou součást společenského obleku, který váš drahý ze skříně vytáhne málokdy, obv...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2016.11.14 | přečteno: 29973x

Posilte imunitu a prohřejte studené ruce i nohy – studená sprcha umí pomoci

Otužuj se, tvé tělo bude plné síly a zdraví. Také už jste tuto větu slyšeli od své babičky nebo od člověka, který se rád...
 
celý článek | Jana Brandtlová | 2022.11.17 | přečteno: 29762x

Jak si zajistit sladké sny?

  Máte problémy se spaním? Večer těžko usínáte a ráno jste nevyspalí? Poradíme vám, co vše ovlivňuje kvalitu...
 
celý článek | Admin | 2014.08.07 | přečteno: 29723x
 

Portál pro ženy