newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Postele z masivu jsou neustále nejvyhledávanější — Proč tomu tak je?

 
Postele z masivu jsou neustále nejvyhledávanější — Proč tomu tak je?

Znáte ty stavy, když ležíte na rozvrzané posteli, po každém spánku vás bolí záda tak moc, až si myslíte, že se nezvednete? Při správném výběru masivní postele a matrace se zbavíte bolestí a jejich vedlejších účinků. Zůstaňte s námi až dokonce…

 

Úplně prvním důvodem, proč jsou postele z masivu vyhledávané, je jejich vzhled. Výrazná kresba a vůně dřeva je neodolatelná, ale i tak masivní dřevo charakterizuje jeho jedinečné technické vlastnosti. Tento typ dřeva je sice dražší (především dnes), ale při klasickém užívání vám vydrží i přes 30 let. Mnoho domácností má u sebe například masivní skříně po babičce. Masivní dřevo prostě vydrží.

Postel vhodná pro mnoho stylů

Ať už fandíte jakémukoliv stylu, postel z masivu vás nikdy nezklame. Samozřejmě jediné, co vám bude vadit, je cenové rozpětí, které se pohybuje podle toho, zda potřebujete menší nebo větší postel. Hodně modelů nabízí i různé typy úložných prostor, kam schováte zimní peřiny, ložní prádlo nebo co si budete přát. Kromě toho se vyrábí i postele speciálně navrženým úložným prostorem tak, abyste si je obložili knihami nebo jinými dekoracemi.

Pokud si takovouto postel koupíte, nemusíte se bát, že byste ji nezvládli složit. Je to velmi jednoduché a podle návodu to zvládne každý (dokonce i nešikovní jedinci). Stačí k sobě přišroubovat pár dílů!

Vybíráme postel

Dívejte se především na kvalitu dřeva, pevnost, nosnost a velikost postele. Barva a design nepatří mezi rozhodující faktory při vybírání postele. Naproti tomu velikost je velmi podstatná, protože pokud máte místo o rozměrech 90 x 200 cm, tak sem asi těžko nastěhujete postel 110 x 200 cm. Postel si vyberte i podle typu ukládání věcí. Zásuvky se vysouvají po stranách nebo zepředu. Případně jen z jedné strany. A pokud se opravdu zamyslíme nad rozměry postele, pak bychom se měli zároveň podívat na rozměry matrací.

Matrace od pár výrobců mají i univerzální velikosti, případně si objednejte matrace na míru. Rozhodně před koupí jakékoliv matrace zajděte do prodejny a vyzkoušejte si nejrůznější provedení a tvrdosti. Myslete i na vaše zdravotní komplikace. Podívejte se třeba na nabídku matrací - Matrace Praha.

 

Zdroj obrázku: Interior Design / Shutterstock.com

 

2022.09.22 | Lea Kubová | přečteno: 90x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: bydlení domov vybavení nábytek ložnice postele

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Podzimní kouzlo domova

Podzim už pomalu ovládl okolní přírodu. A nyní je na čase pustit si jej i do domu. Aniž byste si připadli, jako ve sk...
 
celý článek | Katka Mikulášková | 2016.10.19 | přečteno: 16397x

1. díl cvičení se ZWOW

ZWOW bylo koncipováno jako Zuzka's Workout Of the Week, tedy trénink pro konkrétní týden. My si to však zpestříme...
 
celý článek | Mgr. Daniela Krejčí | 2014.09.06 | přečteno: 16612x

Svět bez stížností? Může být, rozhodně bez těch zbytečných!

„Potkali jsme nepřítele. Jsme to my sami.“ Tak zní jeden z citátů použitých v knize Svět bez stížností. Je to opravdu do...
 
celý článek | Renata Petříčková | 2017.12.02 | přečteno: 8352x

Jak začít sportovat a přitom se nezničit IX – nebojte se svalů

Když jsem na základní škole chodila na volejbal, zaznělo v jedné debatě mezi dívkami o různých sportech následuj...
 
celý článek | Eliška Anna Kubičková | 2014.08.03 | přečteno: 16183x
 

Portál pro ženy