newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Porridge aneb zdravá snídaně v mnoha variantách!

 
Porridge aneb zdravá snídaně v mnoha variantách!

Ať už hledáte zdravou snídani, která vás dopoledne dostatečně zasytí nebo jen patříte mezi ty, jež se každé ráno potýkají s nedostatkem času, tzv. porridge neboli ovesná kaše se pro vás stane jistě tím pravým ořechovým a to doslova, neboť právě ořechy všech druhů jsou v kombinaci s ovesnými vločkami vynikající!

 

 

Porridge neboli v překladu kaše, tedy zejména ta z ovesných vloček, byla po tisíce let považována za jídlo chudých a v mnoha státech je tomu tak doposud. Nicméně v současnosti bychom si s  tímto původně britským pokrmem měli především spojit vyváženou, zdravou stravu a životní styl.

Základní příprava

Připravit si tu nejprostší variantu je opravdu snadné a zabere vám jen pár minut. Budete potřebovat ovesné vločky, mléko, vodu (tekutiny nejlépe v dvojnásobném poměru vzhledem k množství vloček) a špetku soli. To vše dejte vařit za občasného promíchání. Hotovou kaši poznáte jednoduše, vločky budou měkké a spolu s tekutinou vytvoří lehce lepkavou hmotu. To, zda zvolíte více vody, než mléka je spíše na vás, každopádně mléko dodá kaši na vydatnosti a výraznější chuti.

Varianty podle chutí

Pokud je pro vás základní chuť ovesné kaše neuspokojivá, je zde spousta možností, jak ji uzpůsobit vašim chuťovým buňkám. Samozřejmě jednou z prvních variant je kaši osladit, a to nejlépe třtinovým cukrem, medem nebo například javorovým sirupem. Toužíte-li po větší rozmanitosti a chcete zalahodit i oku, přimíchejte na závěr libovolné oříšky, sušené nebo čerstvé ovoce, či skořici. Pokud si chcete skutečně dopřát a nevadí vám sladší varianta, vyzkoušejte porridge s banány a kousky tmavé čokolády!

Varianty podle ročních období

Ačkoliv by se dle základní přípravy porridge mohlo zdát, že se jedná o pokrm vhodný výhradně do chladnějších dnů, lze jej připravit i jinak. Tak, že jej přivítáte i během parného letního rána a ještě ušetříte čas! Trik spočívá ve večerní přípravě, kdy si veškeré suroviny podle základního postupu (viz výše) nachystáte již večer, respektive alespoň pár hodin předem. Místo vaření pouze zalejte ovesné vločky dvojnásobným množství tekutiny a v uzavíratelné nádobě nechejte přes noc v lednici. Do rána vločky nasají tekutinu a stanou se vláčnými a vy tak máte základ vaší kaše hotov. Stačí už jen přidat vaše oblíbené ovoce, oříšky nebo třeba marmeládu a máte hotovo. Věřte, že kolem této kaše dlouho chodit nebudete! 

   

 

 

Image courtesy of Mister GC at FreeDigitalPhotos.net

2015.08.22 | Adela Rychtáriková | přečteno: 13402x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: zdravá snídaně porridge ovesné vločky

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Zajímavé tipy na dárky pro muže

Když člověk shání dárek pro ženu, může se klidně poohlédnout po některých zajímavých špercích anebo po kosmetice. U p...
 
celý článek | Admin | 2016.04.28 | přečteno: 12675x

Mít svý jistý

Jde to vůbec? Pouze zdánlivě. Nikdy nemůžeme vědět, co přinese příští rok, den, okamžik. Můžeme tušit a taky doufat. ...
 
celý článek | Beáta Matyášová | 2013.04.20 | přečteno: 11672x

Těhotenství a kyselina listová patří k sobě

Těhotenství je úžasným obdobím v životě ženy, po kterém nastanou chvíle ještě krásnější, jakmile na svět přijde ...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2015.12.25 | přečteno: 11792x

Na trhu najdete povlečení různých materiálů i vzorů

Čas plyne jako voda a život je třeba si užívat naplno. Nedílnou součástí života je i kvalitní spánek, který nejen osvěží...
 
celý článek | Lea Kubová | 2019.10.30 | přečteno: 1586x
 

Portál pro ženy