newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Díky estetické dermatologii se snadno zbavíte drobných kožních defektů

 
Díky estetické dermatologii se snadno zbavíte drobných kožních defektů

Která žena by nechtěla mít hladkou pokožku bez vad na kráse? Jenže přání a realita jsou často někde jinde. Trápí vás jizvičky, metličkové žilky, velká mateřská znaménka nebo kožní výrůstky? Schováváte kvůli nim svou pokožku pod vrstvami oblečení a už teď se děsíte léta? Ono sice obvykle nejde o nic vážného, pro dobrý pocit a zdravé sebevědomí to ale většinou neblahé následky má. Do horkých dní je však ještě daleko, a máte tak dostatek času se svými potížemi zatočit. Nyní je nejlepší doba na drobné estetické zákroky, které vás těchto problémů zbaví.

 

Známé rčení praví, že krása člověka se skrývá v jeho nitru. Na tom je jistě hodně pravdy, jenže co si budeme povídat, vidět je především náš zevnějšek. A kazy na něm dokáží velmi snížit naše sebehodnocení a s tím i kvalitu života. Dnes naštěstí existuje celkem jednoduchá pomoc - svěřit se do rukou odborníků na estetickou medicínu. Zázraky samozřejmě nesvede nikdo, ale výrazně zlepšit stav některých potíží s pomocí moderních metod rozhodně dokáží. Pojďme se zaměřit na tři nejčastější kožní problémy.

Když jizvy hyzdí pokožku

Alespoň nějaké jizvy má na svém těle prakticky každý. Jizva se utvoří všude, kde došlo k poranění kůže. Záleží pak na velikosti a hloubce poranění, ale také na procesu hojení, jak výrazná tato jizvička bude. Některé bývají méně viditelné, jiné bohužel více. Velmi nepříjemné jsou například jizvičky po akné, obzvlášť v obličeji. Odstranit úplně tyto pozůstatky po kožních poraněních sice nelze, ale mohou se pomocí některých zákroků estetické medicíny zjemnit natolik, že budou téměř neviditelné.

Výběr konkrétní metody záleží na odborném lékaři, který musí zvážit různé faktory jako umístění jizvy, její velikost i původ. Pro jemné, nehluboké jizvičky po akné se dá použít chemický peeling, který pokožku vyhladí a zregeneruje. Další metodou je aplikace kortikoidního roztoku přímo do jizvy, což ji změkčí a zjemní. Nejmodernější metodou odstranění jizev je ošetření frakčním CO2 laserem. Laserový mikropaprsek během ošetření působí ve střední vrstvě pokožky, kde podpoří masivní tvorbu nových kolagenních vláken. Více se dozvíte zde.

Mateřská znaménka, fibromy a další nezvaní hosté

Na kůži se mohou objevit výrůstky různého původu a podoby. Nejčastěji jsou to mateřská znaménka, která jsou svou tmavší barvou také nejvíce viditelná. Pokud jsou vystouplá mateřská znaménka na místech, kde hrozí jejich poranění, měla by se včas odstranit. Stejně tak se ale můžete zbavit těch, která vám vadí jen z estetického hlediska. Každé znaménko však musí před odstraněním zkontrolovat dermatolog. Jen ten totiž dokáže posoudit, zda je zdravé a není nutný jeho následný histologický rozbor. Jakékoliv mateřské znaménko totiž může být potencionální hrozbou vzniku zhoubného melanomu kůže. Kromě znamének si můžete nechat odstranit i další nevzhledné kožní výrůstky jako fibromy nebo stařecké bradavice.

Znaménka a výrůstky na kůži se odstraňují buď chirurgicky, nebo pomocí laseru. Při chirurgickém zákroku se znaménko za použití lokálního umrtvení vyřízne a ranka se zašije jemnými stehy, aby vznikla co nejmenší jizvička. Tato klasická metoda se obvykle používá u větších znamének. Ošetření laserem probíhá tak, že se laserový paprsek namíří na ošetřované místo a pomocí krátkých pulzů znaménko nebo výrůstek prostě odpaří. Takové ošetření je jen mírně bolestivé a výsledek je velmi dobrý. Více zde.

Pryč s nevzhlednými rozšířenými žilkami

Červená až promodralá síť žilek na nohách nebo dokonce v obličeji nepůsobí vůbec hezky. Bohužel se tomuto problému mnoho z nás nevyhne. Všechny cévy v našem těle s přibývajícím věkem ztrácejí svou pružnost a rozšiřují se. Pokud má člověk navíc genetické dispozice k tvorbě metličkových žilek a křečových žil, časem se s tímto (ze začátku jen estetickým) problémem bude potýkat. Nejčastěji se rozšířené žilky vyskytují na nohách, především v oblasti pod koleny, na lýtkách a stehnech. Výjimkou nejsou ale ani v obličeji kolem nosu, kde jsou z estetického hlediska obzvlášť nepříjemné.

K odstranění metličkových žilek se používá cévní laser. Jeho laserový paprsek způsobuje vznik tepla v cévě, která se tím zataví a stáhne. Poté se céva postupně rozpadne a úplně vstřebá. Tkáň i kůže v okolí ošetřovaného místa samozřejmě zákrok nijak nepoškodí. Další informace zde.

 

Odborné informace o estetické dermatologii byly čerpány na webu SKIN CARE Liberec.

 

2017.02.20 | Martina Limbergová | přečteno: 15081x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: krása pokožka estetická medicína dermatologie zákroky

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Jak vyrazit levně do Evropy

Cestování nemusí nutně způsobit vítr ve vaší peněžence. Pokud víte, jak na to a jste ochotni obětovat trochu pohodlí, ot...
 
celý článek | Lea Kubová | 2020.10.28 | přečteno: 2890x

Jojo efekt způsobuje špatné hubnutí. Dá se mu nějak předejít?

Všichni sníme o štíhlejší figuře. Dosáhnout jí ale není vůbec snadné. A to i když zrovna neřádí pandemie COVID-19 a máme...
 
celý článek | Lea Kubová | 2021.02.26 | přečteno: 3297x

Proč jsme na jaře unavení?

V létě je moc teplo na příliš velkou aktivitu, na podzim nás přemáhá podzimní splín, v zimě se nejraději choulíme dom...
 
celý článek | Nikol Mohoritová | 2017.04.26 | přečteno: 15127x

Na co myslet při pořádání oslavy narozenin

Padla na vás volba jako na organizátora rodinné oslavy významného jubilea a už teď se vám v hlavě plní pomyslný sezna...
 
celý článek | Nikol Mohoritová | 2016.09.29 | přečteno: 17382x
 

Portál pro ženy