newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Podlaha do dětského pokoje vhodná pro alergika

 
Podlaha do dětského pokoje vhodná pro alergika

Výběr podlahové krytiny do dětského pokoje není tak jednoduchý, jak by se mohlo zdát. Obzvláště pokud máte doma malého alergika. Jestliže máte doma alergické dítě, jistě víte, že se téměř vše musí přizpůsobit jeho zdravotním potřebám a interiér bytu nebo domu se musí udržovat v naprosté čistotě.

 

Podlaha je středobodem dětského pokoje. Děti na ní tráví spoustu času - nejprve se po ní přesouvají z místa na místo a později si na ní hrají. Přistupovat k jejímu výběru bychom měli tedy opravdu svědomitě. Obecně se doporučuje podlahová krytina, která se snadno udržuje a nedrží se v ní prach ani roztoči.

Vyhovující jsou podlahy z měkčích materiálů, které tlumí zvuk, jsou pohodlné při chůzi a případný pád dítěte nebude tolik bolet. Vhodný typ podlahové krytiny do dětského pokoje byste měli vybírat podle věku dítěte. Dobré je volit takové materiály s ohledem na jejich budoucí aktivity.

Mezi nejvhodnější podlahy pro malé alergiky patří

●     korek

●     dřevo

●     laminát

●     linoleum a marmoleum

●     vinyl

Korková podlaha

Skvělé vlastnosti mají korkové podlahy. Jedná se o moderní podlahovou krytinu, která je měkká, výjimečně teplá se zvukoizolačními vlastnostmi a má snadnou údržbu. Navíc vyhovuje právě alergikům, jelikož je antistatická a nepřitahuje prach ani roztoče. Korek je také odolný proti ohni a má tvarovou paměť, což znamená, že se po zatížení nebo odlehčení vrátí do původního stavu.

Dřevěné podlahy

Podlahové krytiny ze dřeva jsou dalším skvělým materiálem vhodným pro použití do dětských pokojů. Dřevěné podlahy jsou velmi krásné, příjemné na dotek, nezadržují prach a skvěle izolují zvuk. Jedinou jejich nevýhodou je, že se jedná se finančně nákladnou podlahovou krytinu, která je poměrně náchylná na poškození.

Laminátové podlahy

Do dětských pokojů malých alergiků se skvěle hodí také laminátové podlahy. Laminát dokáže skvěle nahradit vzhled dřevěné podlahy, navíc je teplý, odolný a lze ho pořídit za velmi přijatelnou cenu. Oproti korku a dřevu má ale snížený práh zvukové izolace, proto je vhodné vypodložit ho speciální izolační vrstvou tlumící hluk.

Linoleum a marmoleum

Tento typ podlahové krytiny nepřitahuje prach a tak je zdravotníky často doporučován, jako ideální podlaha do pokojů pro alergiky. Navíc se jedná o hladkou, velmi příjemnou a teplou podlahovou krytiny, a proto ji můžete použit i v dětských pokojích pro nejmenší. Linoleum a marmoleum má velmi vysokou životnost, odolá i mechanickému poškození a snese i drápky vašich čtyřnohých miláčků.

Vinylové podlahy

Také vinylové podlahy jsou skvělou krytinou do dětských pokojů, a ti velmi malých dětí. Vinyl je extrémně odolný, zdravotně nezávadný a jeho povrch je hřejivý a měkký. Tato podlahová krytina je rovněž velmi odolná - vůči vodě, vlhkosti a neškodí jí ani sluneční světlo. Navíc má jednoduchou údržbu a různé skvrny od propisek a fix z ní snadno odstraníte.

Koberec - ano či ne?

Všeobecně převládá názor, že koberce nejsou vhodné do prostor, ve kterých žijí alergici. Traduje se, že se v kobercích drží prach a roztoči, což alergikům rozhodně neprospívá. S tímto tvrzením lze souhlasit především u celoplošných koberců, u nich je údržba, z hlediska výskytu roztočů, poměrně problematická. Z těchto důvodů jsou skvělým řešením kusové koberce, které pokoj opticky zateplí, ale jdou snadněji vyčistit.

Vhodné jsou dětské koberce z přírodních materiálů, například bavlny, které se dají vyprat nebo koberce se syntetických vláken, například z polyesteru nebo velurové koberce s velmi krátkým vlasem. Pokud si nejste výběrem koberce jisti, zvolte levné kusové koberce, které můžete častěji měnit dle nálady.

 

2016.07.14 | Admin | přečteno: 11224x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: dětský pokoj podlaha koberce dřevěné podlahy

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Už žádné rušivé světlo v noci! Vhodné žaluzie a rolety vám pomohou klidně spát

Pro dobré usínání a zdravý spánek by měl mít člověk v pokoji úplnou tmu, jinak nedokáže tělo a mozek správně &bd...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2016.04.15 | přečteno: 9934x

Bydlení podle Feng - shui

Jak díky pár změnám docílit harmonie, to vědí v Číně již tisíce let. Jednoduché prvky tohoto prastarého učení o &bdqu...
 
celý článek | Katka Mikulášková | 2015.08.19 | přečteno: 11249x

Island 2012 - Expedice svoboda

Na Island jsem se znovu těšil, ačkoliv nerad jezdím na stejné místo vícekrát. Nicméně poprvé jsem tam byl před dvouma...
 
celý článek | Jiří Hošek | 2013.09.30 | přečteno: 9538x

Jedeme si pro štěně

Češi jsou národem pejskařů, to je známá věc. Většina lidí pejska někdy měla, a nebo stále má a neumí si bez něj předs...
 
celý článek | Katka Mikulášková | 2016.02.23 | přečteno: 10145x
 

Portál pro ženy