reklama 3 v magazínu pro ženy
reklama 4 v magazínu pro ženy
reklama 1 v magazínu pro ženy

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Nalaďte se na jaro imitací kamene

 
Nalaďte se na jaro imitací kamene

Ačkoliv nám v těchto dnech padá za okny stále ještě zimní nadílka, už nyní je nejvyšší čas se poohlížet po přicházejícím jaru. Přinášíme Vám zajímavý tip v podobě obkladů, kterými můžete zkrášlit například Váš plot či fasádu. A co že si představit pod pojmem imitace kamene? Pod tímto pojmem si lze představit obkladové desky, které mají za cíl přesně kopírovat strukturu i barvu přírodního lomového kamene, který můžeme nalézt v nejrůznějších podobách v přírodě.

 

 

Imitace není chemický produkt

Pokud se obáváte, z čeho může být takový obkladový materiál vyroben, pak věřte, že opravdu není třeba mít takové obavy. Tyto obklady se vyrábí z přírodních komponentů, tedy pigmentů a standardních stavebních hmot. Velkou část kamene tvoří jemná kamenná drť, která je nejčastěji obsažena v sádrové či betonové směsi. Tato směs pak tvoří hlavní složku kamene. Přesné zpracování a výrobní postupy umožňují životnost v řádech desítek let. A ani za tuto dobu se obkladu vůbec nic nestane. Jejich životnost je tedy prakticky neomezená časem.

 

 

Obkladový kámen lze využít v bytě i na zahradě

Obložení stěny ať už kamenem, nebo jeho imitací, nemusí představovat nutně jen obložení fasády domu. Velmi častou variantou jsou také interiérové realizace za účelem zpestření vzhledu bytu a jeho odlišení. V interiéru je možné obložit jakoukoliv část stěny, ať už celou nebo jenom pouze nějaký výklenek či sloup. Drobnými kamennými doplňky můžeme docílit vysokého efektu, který byt dokonale zútulní a odliší od ostatních. Proto nebudete mít nouzi o obdiv ze strany Vašich návštěv.

 

 

Vedle fasády však zůstává zahrada zcela jasně nejoblíbenější variantou exteriérového využití. Na zahradě můžeme kamenný obklad využít například jako vynikající doplněk v pergole, kdy můžeme obložit její vnitřní či vnější část. Skvěle působí kombinace se dřevem. Samotnou kapitolou je pak obložení krbu. Zde si můžete pohrát s nejrůznějšími odstíny kamene tak, aby krb působil vskutku netradičně v anglickém stylu. Obkládat můžete samozřejmě také jiné prvky zahrady, ať už se jedná o studny, opěrné zídky či zmiňované ploty.

 

 

Jaro máme již za dveřmi, proto je nejvyšší čas začít vybírat ten vhodný materiál. Pouze tak nás krásné počasí nepřekvapí. Ba naopak budeme moci začít s realizací, respektive montáží kamenného obkladu pro náš nový útulnější domov.

 

2015.02.11 | Admin | přečteno: 13677x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: bydlení domov zahrada obklady umělý kámen

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Má mě rád, nemá mě rád

Láska kvete v každém věku. Začalo jaro, tak do toho, holky! :) ...
 
celý článek | Beáta Matyášová | 2013.05.14 | přečteno: 11505x

Co je žaludová káva a proč ji pít?

Nedávno jsem tu psala o zelené kávě a jejích blahodárných účincích na zdraví i hubnutí. Kamarádka mi při debatě o tom...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2014.08.06 | přečteno: 15547x

V čem tkví kouzlo italské kuchyně?

Co se vám vybaví pod pojmem italská kuchyně? Špagety a pizza? Nebo spíš proscuitto a extra panenský olivový olej? Ať ...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2014.10.30 | přečteno: 10869x

KONOPNÁ KOSMETIKA A JEJÍ VŠESTRANNÉ UŽITÍ

Přírodní látky se v kosmetice využívají odjakživa, proto není žádným překvapením, že se oblíbenou složkou stalo i konopí...
 
celý článek | Tereza Nechvílová | 2019.05.07 | přečteno: 1217x
 

Portál pro ženy