newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Máte strach odejít ze vztahu, který už nefunguje? Zjistěte proč

 
Máte strach odejít ze vztahu, který už nefunguje? Zjistěte proč

Někdy není lehké rozpoznat den, kdy bychom měly ze vztahu odejít. Partnera máme rádi, cítíme všechna přání a víru, kterou jsme měly v den, kdy jsme ho poznaly - a teď máme odejít… Víme, že je to správné, že se ve vztahu dusíme, a přesto to odkládáme. Nebo si to ještě neuvědomujeme, jen to tušíme. Co nás tedy drží v nefunkčních vztazích?

 

Naše iluze a představy

Často jsou to iluze. Na začátku vztahu jsme nepoznaly partnera takového, jaký je, ale vytvořily jsme si o něm iluzi. Teď máme pocit, že se změnil a čekáme, kdy bude zase sám sebou. Ale on je. Zároveň v něm vidíme potenciál, jeho osobní potenciál k růstu a můžeme mít pocit, že mu chybí jen kousíček. Často nám trvá celé roky, než si uvědomíme, že se nezmění. Namísto toho, abychom ho přijaly takového, jaký je teď, čekáme, že bude jiný. V horším případě máme pocit, že můžeme druhého změnit.

                                                               

Naše očekávání

Další pastí, kterou jsme si možná samy na sebe ušily, jsou naše vlastní očekávání. Samy jsme si vytvořili vizi toho, co s partnerem prožijeme, co nás v životě s ním čeká, co nám vztah přinese. Ať už je to vize společného cestování nebo bydlení, často je to právě tohle, čeho se musíme vzdát a vnitřně to pustit. Přestat lpět na svých představách a přijmout věci takové, jaké jsou. Vytvořit si nové cíle.

Náš partner není zodpovědný za to, co nás v životě čeká ani za naše očekávání. Naučme se být vděčné za vše, co nám vztah s ním přinesl, a těšme se na vše nové, co si v životě utvoříme. To, co nás často bolí, není odchod daného člověka z našeho života, ale rozplynutí se a mylnost našich vlastních očekávání.

                                                                

Obava ze změny, bolesti a strach z neznámého

Často je to také představa možné bolesti, která nás drží v nefunkčních vztazích. Víme, jaké to je ztratit blízkého člověka a nechceme si takovou bolestí procházet znova. Ve skutečnosti… nemusíme. Bolest pramení z nepřijetí. Přijměme změnu, která nám do života přichází, a otevřeme se veškerým emocím.

Nechme je proudit. I rozchodem můžeme projít s láskou a vděčností za vše, co nám dal samotný vztah a co s námi sdílel druhý člověk. Stejně tak máme právo prožít vztek, ale neobracejme ho proti druhým. A pokud si na bývalého partnera vzpomeneme? Pusťme ze sebe vše, co by nás snad mohlo ještě tížit a mysleme na něho v dobrém.

 

2022.05.15 | Jana Brandtlová | přečteno: 613x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: vztah partnerský vztah partnerství rozchod nefunkční vztah ukončení vztahu

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Polévka je grunt

...a kdo ji nejí, ten je špunt. Tak zní známé pořekadlo, které jsem od své babičky určitě neslýchávala sama.  ...
 
celý článek | Kateřina Pořízová | 2014.08.04 | přečteno: 15011x

Vlasový trend podzimu 2019 – Bronde hair

Chcete jít s dobou a mít podle posledních novinek nejen módu, ale i své vlasy? Pak čtete správně! Poradíme vám, jak to u...
 
celý článek | Lea Kubová | 2019.10.07 | přečteno: 4155x

KRESLENÍ PRAVOU MOZKOVOU HEMISFÉROU - Malířem za víkend

  .... aneb neuvěřitelné schopnosti našeho mozku.   ...
 
celý článek | Admin | 2016.11.15 | přečteno: 17622x

5 zásad, jak si i v létě udržet krásné vlasy a recepty na domácí hydratační masky

Mnoho z nás se celý rok nemůže dočkat, až přijde léto a s ním sladké nicnedělání u vody, koupání a opalování. Jenže rado...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2014.07.29 | přečteno: 15632x
 

Portál pro ženy