newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Kuchyňská dvířka - Dokáží proměnit vaši kuchyň k nepoznání

 
Kuchyňská dvířka - Dokáží proměnit vaši kuchyň k nepoznání

Pokud chcete zrekonstruovat vaši kuchyni, tak ji nutně nemusíte měnit celou, stačí pouze vyměnit kuchyňská dvířka. Už jenom tato malá změna totiž dodá vaší kuchyňské lince úplně jiný náboj. Pro výměnu dvířek jsou ideální zejména dolní kuchyňské skříňky, stejně tak se ale můžete odhodlat i k výměně horních skříní. Pozor však na to, aby spolu jednotlivá dvířka na horních i dolních skříňkách ladila.

 

Kuchyňská dvířka však samozřejmě neslouží pouze k tomu, aby vdechla vaší kuchyni nový život, nýbrž jejich nákup určitě zvažujte i ve chvíli, kdy si k vám domů pořídíte vestavný spotřebič. Dvířka ho totiž nejenom esteticky schovají do útrob kuchyňské linky tak, že nepůjde vidět, ale zároveň zabrání tomu, aby se na něj prášilo a tak podobně. Zkrátka kuchyňská dvířka jsou bezpochyby nejúčinnější způsob předního krytí vestavných spotřebičů.

Dubová kuchyňská dvířka dominují poptávce

Zastavíme-li se u materiálu, z nějž se vyrábějí kuchyňská dvířka, pak asi velkým překvapením nebude, že v tomto případě hrají prim dřevěná dvířka. Ta zaujmou nejenom svým nadčasovým designem, ale i příjemností na dotek. Nevěřili byste tomu, jak příjemné může být otevírat takováto dvířka. Stejně tak se mohou pyšnit dlouhou životností, takže dokáží vydržet i dlouhé desítky let. Madla jsou pak nejčastěji vyráběna z kovu, případně z plastu.

Co se týče barvy, tak tam dominují bílá kuchyňská dvířka. A není se čemu divit, neboť ta jsou nejvíce univerzální a dokonale ladí prakticky s jakoukoliv kuchyňskou linkou. Jejich drobnou nevýhodou je ale to, že je na nich hned vidět každá nečistota, proto jsou oblíbená i dvířka v černé a šedé barvě, jež naopak nečistoty, s nimiž se lze v kuchyni setkávat prakticky na denní bázi, dokonale kryjí. Trendy záležitostí jsou pak červená dvířka, skvěle vypadají i kuchyňská dvířka v přírodní barvě dubového dřeva.

Plusem je, když se dvířka dají zavírat potichu

Při výběru kuchyňských dvířek je potřeba dbát na dvě zásadní věci. Jednak si je potřeba skřínku důkladně přeměřit, abyste si mohli vybrat správné rozměry dvířek, a zároveň se je nutno přesvědčit, na jaké straně jsou panty - nebyli byste totiž první ani poslední, kdo si domů přinesl dvířka s opačným otevíráním. Krom toho se zaměřte i na to, jak tichá jsou dvířka při otevírání a zavírání.

Nikdo nechce, aby se z kuchyně ozývalo nepříjemné vrzání či rány z prudkého zavření skříňky. V ideálním případě se tedy porozhlídněte po kuchyňských dvířkách se systémem tichého zamykání, který vám umožní dvířka dovírat bez jediného zvuku. V neposlední řadě se nesmíme zapomenout zmínit o cenách kuchyňských dvířek - ty startují na 3 stovkách, přičemž za tuto cenu se dají sehnat už i obyčejná, ale přesto kvalitní dřevěná dvířka.

 

 

2021.06.14 | Nina Albertová | přečteno: 3092x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: bydlení domov kuchyň renovace kuchyňská linka

 
archiv

Nejzajímavější články

 

5 důvodů, proč mít svého trenéra

  Chodíme cvičit hlavně na sálové lekce, někdy zajdeme do posilovny, občas si funíme u cvičení doma. Proč by...
 
celý článek | Mgr. Daniela Krejčí | 2015.07.31 | přečteno: 14898x

Pořiďte svému muži elegantní a stylové sako

Sako mnoho mužů vnímá jen jako součást pánského obleku, který si na sebe oblékají jen ve výjimečných situacích. Kromě...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2015.04.30 | přečteno: 19019x

Zumbou ku zdraví

Milujete tanec, hudbu a zároveň rádi sportujete? Zumba by se mohla pro vás stát tím pravým odreagováním mysli a novým ko...
 
celý článek | Petra Zápotočná | 2018.08.04 | přečteno: 7542x

V těchto kalhotkách se budete cítit skvěle po celý den!

Na kvalitě spodního prádla rozhodně záleží. Stačí se „seknout“ ve velikosti nebo střihu a budete mít celý...
 
celý článek | Admin | 2014.10.08 | přečteno: 18922x
 

Portál pro ženy