Nepřehlédněte
Seriál o grilování: 3. díl – Grily na dřevěné uhlí jsou nesmrtelnou klasikou
Recenze knihy Jak chutná strach: Kolik stojí lidský život?
newsletter
Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek
Konjac houba nejen pro citlivou pokožku
Konjac houba neboli konjacová brambora, někdy také označovaná jako Ďáblův jazyk nepředstavuje žádnou jedovatou rostlinu. Jedná se o rostlinu původem z Asie, kde je součástí zdravého jídelníčku. V našich podmínkách však poslouží jako pomocník v péči o pleť. Ocení ji především majitelky citlivé a nečisté pleti.
Léto už je sice v nedohlednu, ale dopady působení slunečních paprsků se na naší pokožce odrážejí ještě během podzimu. A stejně jako se příroda připravuje na následnou regeneraci, tak i naše pokožka potřebuje správnou obnovu a očistu.
Tentokrát se zaměříme na tu vnější. Po horkých letních měsících si sice na obličeji a celém těle neseme zlatavé nádechy opálení, ale také zátěž v podobě podráždění a ucpaných pórů. Existuje celá řada možností jak s nimi zatočit - napařování, peeling, čistící gely atd. Pokud však i vy patříte mezi ty, které trápí citlivá a často podrážděná pokožka a zároveň nečistoty, může být pro vás právě peeling příliš agresivní a samotné mycí gely naopak neúčinné. Konjac houba může být pomocníkem jak šetrně, ale zároveň účinně vyčistit jemnou pleť obličeje, ale i pokožku celého těla.
Původ a dostupnost Konjac houby
Konjac houba má své kořeny v jihovýchodní Asii, kde se pěstuje jednak jako výživná potravina a jednak jako prostředek péče o jemnou a nečistou pleť. U nás je běžně k dostání v kamenných prodejnách drogerií a celou řadu druhů (různé barvy, příměsi, vůně) naleznete také na internetu. Cena se řádově pohybuje kolem dvě stě korun za kus, závisí však na značce, velikosti apod. (např. dm drogerie - 349 Kč, Avon - 199 Kč, Flying Tiger - 60 Kč).
Použití a životnost
Nově zakoupenou konjac houbu je třeba nejdříve důkladně propláchnout. Původně tvrdá mycí houba tak nasaje vodu a bude výrazně měkčí a hebčí. Následně krouživými pohyby masírujte pokožku, případně se důkladněji zaměřte na problematická místa (oblast T-zóny). Možné je také nanést běžně používaný mycí prostředek, vmasírovat do pokožky a následně opláchnout.
Často je konjac houba doporučována přímo jako prostředek k odličování make-upu, nicméně po vyzkoušení ji považuji za vhodnou především pro dočištění již odlíčené pleti, či jako šetrnější variantu peelingu pro citlivou pleť. Při každodenním používání může přesto docházet k vysušování pokožky, ideální je tedy u citlivější pleti používat houbu dvakrát do týdne. Příjemné je také použití konjac houby pro jemnou masáž a prokrvení pokožky.
Po použití houbu opět důkladně propláchněte a jemně vymačkejte vodu (neždímejte). V ideálním případě mají konjac houby provázek, za který je vhodné po čistění houbu zavěsit a nechat volně proschnout. Životnost konjac houby se odhaduje cca 2-3 měsíce, poté je doporučováno vyměnit ji za novou.
Image courtesy of stockimages at FreeDigitalPhotos.net
Poslat článek
Tisk
Štítky: konjac konjac houba citlivá pokožka peeling čištění pleti konjac sponge mycí houba