newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Konjac houba nejen pro citlivou pokožku

 
Konjac houba nejen pro citlivou pokožku

Konjac houba neboli konjacová brambora, někdy také označovaná jako Ďáblův jazyk nepředstavuje žádnou jedovatou rostlinu. Jedná se o rostlinu původem z Asie, kde je součástí zdravého jídelníčku. V našich podmínkách však poslouží jako pomocník v péči o pleť. Ocení ji především majitelky citlivé a nečisté pleti.

 

Léto už je sice v nedohlednu, ale dopady působení slunečních paprsků se na naší pokožce odrážejí ještě během podzimu. A stejně jako se příroda připravuje na následnou regeneraci, tak i naše pokožka potřebuje správnou obnovu a očistu.

Tentokrát se zaměříme na tu vnější. Po horkých letních měsících si sice na obličeji a celém těle neseme zlatavé nádechy opálení, ale také zátěž v podobě podráždění a ucpaných pórů. Existuje celá řada možností jak s nimi zatočit - napařování, peeling, čistící gely atd. Pokud však i vy patříte mezi ty, které trápí citlivá a často podrážděná pokožka a zároveň nečistoty, může být pro vás právě peeling příliš agresivní a samotné mycí gely naopak neúčinné. Konjac houba může být pomocníkem jak šetrně, ale zároveň účinně vyčistit jemnou pleť obličeje, ale i pokožku celého těla. 

Původ a dostupnost Konjac houby

Konjac houba má své kořeny v jihovýchodní Asii, kde se pěstuje jednak jako výživná potravina a jednak jako prostředek péče o jemnou a nečistou pleť. U nás je běžně k dostání v kamenných prodejnách drogerií a celou řadu druhů (různé barvy, příměsi, vůně) naleznete také na internetu. Cena se řádově pohybuje kolem dvě stě korun za kus, závisí však na značce, velikosti apod. (např. dm drogerie - 349 Kč, Avon - 199 Kč, Flying Tiger - 60 Kč).

 

Použití a životnost

Nově zakoupenou konjac houbu je třeba nejdříve důkladně propláchnout. Původně tvrdá mycí houba tak nasaje vodu a bude výrazně měkčí a hebčí. Následně krouživými pohyby masírujte pokožku, případně se důkladněji zaměřte na problematická místa (oblast T-zóny). Možné je také nanést běžně používaný mycí prostředek, vmasírovat do pokožky a následně opláchnout.

Často je konjac houba doporučována přímo jako prostředek k odličování make-upu, nicméně po vyzkoušení ji považuji za vhodnou především pro dočištění již odlíčené pleti, či jako šetrnější variantu peelingu pro citlivou pleť. Při každodenním používání může přesto docházet k vysušování pokožky, ideální je tedy u citlivější pleti používat houbu  dvakrát do týdne. Příjemné je také použití konjac houby pro jemnou masáž a prokrvení pokožky.

Po použití houbu opět důkladně propláchněte a jemně vymačkejte vodu (neždímejte). V ideálním případě mají konjac houby provázek, za který je vhodné po čistění houbu zavěsit a nechat volně proschnout. Životnost konjac houby se odhaduje cca 2-3 měsíce, poté je doporučováno vyměnit ji za novou.

 

Image courtesy of stockimages at FreeDigitalPhotos.net

 

2016.10.24 | Adela Rychtáriková | přečteno: 30214x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: konjac konjac houba citlivá pokožka peeling čištění pleti konjac sponge mycí houba

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Rozšířené mýty v péči o pleť

Nejen o vlasech, ale také o naší pleti a péči o ni koluje spousta mýtů a polopravd. Někdy kvůli nim používáme kosmeti...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2013.07.14 | přečteno: 30143x

Jaro klepe na dveře. Pořiďte svým dětem kvalitní jarní obuv od českých výrobců

Dětské nohy neustále rostou a vyvíjí se, proto je velmi důležitá správná obuv, která jim dopřeje dostatek prostoru, a...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2016.02.29 | přečteno: 30214x

Fascinující odhalení, že vám někdo lže, podle bývalých agentů CIA

Ačkoli vycházíme ze zkušeností agentů CIA, způsob komunikace a lživá prohlášení rozhodně nejsou jen problémem mezinárodn...
 
celý článek | Jana Brandtlová | 2021.09.12 | přečteno: 30305x

Dostupná exotická dovolená

Stále ještě přemýšlíte, kam letos vyrazit na dovolenou? Chtěli byste vyzkoušet trochu exotiky? Láká vás například pro...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2014.05.25 | přečteno: 30271x
 

Portál pro ženy