newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Sex nebo milování?

 
Sex nebo milování?

Jsou tato dvě slova synonyma nebo antonyma? Za co lze považovat sex a za co milování? Znamenají tato slova pro vás to samé nebo je chápete zcela odlišně jako já?

 

Milování pro mne vždy bylo, je a bude spojováno s milovanou osobou. Po milování zůstanete v jeho náruči a posloucháte bušení srdce, které buší jako splašené, jakoby mu chtělo každou chvíli vyskočit z hrudi. Jeho oči pomalu opouští ten závoj hladu, který se tam usídlí, když se vás dotkne s tím, že se chce milovat. Je to takový ten pohled, kdy máte pocit, že vás chce celou sníst. Ten pohled, kdy se vám v břiše roztančí tisíc motýlů a vy máte pocit, že se nemůžete nadechnout.  Celé jeho tělo ještě pulsuje a voní jeho potem. Když je to pro vás první milování s danou osobou, tak dost často s nachovými tvářemi zabořenými v jeho hrudi přemýšlíte, co všechno se za těch posledních pár desítek minut vlastně dělo. Hlavou se vám honí tisíce vět. „Panebože, tohle jsem mu vážně dovolila?  V jamce pod kolenem mě fakt ještě nikdo nelíbal. Bože, zítra si na aerobik nemůžu vzít tanga, co kdyby někdo viděl ty kousance. Nebyla jsem moc hlasitá? „ A pak zvednete hlavu a zjistíte, že se díváte do jeho očí, které v sobě mají pobavené jiskřičky, touhu pokračovat a hlavně lásku.

Sex. Tohle slovo je pro mne spojeno s cizí osobou. Sexem je pro mě to, co provozují dva naprosto cizí lidé, kteří chtějí ukojit svou přirozenou potřebu. Není v tom nic něžného, milého a spontánního. Prostě on na služební cestě sbalí při skleničce u baru ženu, která je tam v podstatě z toho samého důvodu jako on. Chvíli si povídají, aby ukonejšili svědomí, že přeci jen tam nejde jen o to jedno. A pak se pomalu vydají k hotelu nebo autu. Ostych, pocit trapnosti. „Mám se svlíknout sama nebo to udělá on?“ „“Bude muset být dlouhá předehra nebo to zvládne sama?“  A pak ta trapná chvilka, kdy se řeší nasazování kondomu. Pokud jsou oba dost zkušení a nedělají to poprvé, tak je většinou velice rychle hotovo. A pak to přichází znovu. Leží nebo sedí vedle sebe a přemýšlí, jak se co nejrychleji oblíknout a zmizet, aby tomu druhému nemuseli vůbec nic vysvětlovat, říkat, ani se na něj možná dívat, protože ten pocit trapnosti a prázdnoty je šílený. On přemýšlí, jak jí říct, že by byl nejradši, aby co nejrychleji vypadla, a ona přemýšlí, jak by co nejrychleji  vypadla.

Možná mám dost staromódní názory nebo zkreslené představy, jak by řekla jedna moje známá. Pro ní jsou sex a milování synonyma a absolutně neřeší, jestli je to cizí chlap nebo někdo, koho zná. Pro ní je to v podstatě určitý sport, obchodní nástroj nebo jen politika, jak mi kdysi řekla.

Někdo mi zase před časem řekl, že už ho nebaví sex bez mozku. Napřed jsem nepochopila, ale když jsem ho nechala chvíli mluvit, tak mi to došlo. Jemu sex nechybí, jemu chybí milování.

Sto lidí, sto názorů. Každý máme nastavené jiné hodnoty a jiné priority a tak jsou pro nás často stejné pojmy úplně různé významem.  Jak jste na tom vy? Jsou pro vás ta dvě slova v nadpisu synonymy nebo antonymy?

 

Image courtesy of sex act / FreeDigitalPhotos.net

 

2014.05.28 | Meridene | přečteno: 12818x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: sex; milování; vztahy; partneři; problémy

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Hana Hindráková - nová kniha a nový život

Je to právě rok, co jsme se v našem magazínu seznámili se spisovatelkou Hanou Hindrákovou a její tvorbou, především r...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2015.02.17 | přečteno: 12537x

První milování po porodu

Jste čerstvou maminkou a nemáte v posledních týdnech myšlenky na nic jiného? To je přirozené a není třeba se za to om...
 
celý článek | Lea Kubová | 2014.03.20 | přečteno: 11678x

Moravský kras

Moravský kras je zcela jistě jedno z nejunikátnějších míst nacházející se v naší zemi a právem patří mezi nejvýznamnější...
 
celý článek | Markéta Zuziaková | 2020.07.06 | přečteno: 132x

Erotické hračky do každé ložnice

Známé pořekadlo „kdo si hraje, nezlobí“ platí i v ložnici a to více, než by se na první pohled mohlo zdát...
 
celý článek | Lea Kubová | 2014.07.03 | přečteno: 13640x
 

Portál pro ženy