newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Dárky balte originálně, bez stresu a nezapomeňte ani na životní prostředí!

 
Dárky balte originálně, bez stresu a nezapomeňte ani na životní prostředí!

Vánoce jsou za dveřmi a k nim neodmyslitelně patří i strasti s balením vánočních dárků. Necháváte balení dárků vždy až na poslední chvíli a dárky balíte až na Štědrý den ráno? Zkuste to změnit, užijte si Vánoce naplno a dárky budete mít šanci zabalit originálně, a navíc s ohledem na životní prostředí. Přinášíme několik tipů, jak na to!

 

 

Nezabalený dárek ztrácí své kouzlo. Krása dárků spočívá v samotném nadšení, které se hezkým obalem umocňuje, i když obdarovaný tuší, co se v něm ukrývá,” říká Gabriela Fabianová ze společnosti RAJA. „Psychologie obalů je dnes velmi důležitá a na první pohled nevzhledný dárek dokáže celý zážitek zkazit,” dodává Fabianová.

Začněte včas!

Určitě nenechávejte balení dárků na poslední chvíli. Pokud na balení jednoho dárku máte jen několik minut, je jasné, že se nepovede podle vašich představ a na nepovedené pokusy vyplýtváte zbytečně více papíru, než je třeba.

Zkuste jiný přístup a dárek zabalte hned, jak si ho donesete domů. To vám dá více prostoru k originalitě a pečlivosti. Nápadům se meze nekladou, ale chybu určitě neuděláte, když vsadíte na přírodní papír, který můžete originálně polepit, nebo jednoduše ozdobit větvičkou chvojí nebo jmelí. Dárek navíc můžete doplnit o ručně vyrobenou personalizovanou jmenovku.

Hrajte si a recyklujte!

I přestože si nezabalený dárek nedokážeme představit, měli bychom myslet i na životní prostředí. Balicí papír většinou žije „jepičím životem” a pestrobarevné role skončí ještě večer v koši.

I ekologicky zabalené dárky mohou vypadat krásně a originálně, stačí zapojit trochu představivosti! Nejlepší je samozřejmě sáhnout po materiálech, které už doma máte a hledáte pro ně další využití. Zrecyklovat můžete například staré dárkové nebo papírové nákupní tašky! Ozdobit je můžete například pomocí ústřižků balicích papírů, do kterých už nic nezabalíte, a je škoda je vyhodit.

Tip!

I balicí papír a dárkové tašky mohou být eko! Stačí si dát při nákupu pozor. „Nejlepší je samozřejmě zvolit standardní ekologický hnědý papír, který je 100% recyklovatelný. Vždy je dobré se podívat, zda mají papíry FSC certifikaci, která zaručuje, že je papír vyroben ze dřeva z šetrně obhospodařovaných lesů,” radí Gabriela Fabianová ze společnosti RAJA, která se specializuje na obaly.

Obal jako součást dárku? Proč ne!

Velmi zajímavá je japonská technika furoshiki, tedy balení dárků do čtvercového kusu látky. Vhodný je v podstatě jakýkoliv čtvercový kus textilie – ubrousku, hezkého šátku nebo třeba plátěné tašky! Tento způsob je jednoduchý a úhledně zabalíte i neforemné dárky. Obdarovaný navíc dostane hned dva dárky v jednom!

Pokud nepatříte mezi tvořivé tipy, zkuste jako alternativu balicího papíru zvolit hezkou krabičku, která následně může posloužit jako skrýš na drobnosti nebo šperkovnice.

Potěšte své blízké i na dálku

Dnešní doba změnila podobu Vánoc a bohužel příliš nenahrává velkým návštěvám v široké rodině. To ale neznamená, že je nemůžete obdarovat i na dálku. Domluvte si večerní video hovor a rozbalte si dárky společně. Při odesílání mějte na paměti, že dárek musíte zabalit tak, aby se v něm nic nepoškodilo. Myslete ale i na estetickou stránku!

Při odesílání zejména křehkých dárků je potřeba, aby byla například sklenice pečlivě obalená a zajištěná tak, aby se v krabici nehýbala,” radí Gabriela Fabianová. „V dárkovém balení je nejlepší vsadit na hedvábný papír, nebo takzvaný sizzlepak, který vypadá hezky a zároveň skvěle tlumí nárazy,” dodává.

Tip!

Někdy je lepší dárek objednat a nechat ho odeslat přímo obdarovanému. E-shopy si dávají s obaly čím dál více záležet a vám odpadne starost navíc.

 

2021.12.16 | Nina Albertová | přečteno: 1352x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: Vánoce dárky balení radost stres

 
archiv

Nejzajímavější články

 

I když je vlastní byt lepší, ani pronájem nemusí být špatný

Je pravdou, že lidé se v mnoha ohledech liší, ale jedno mají společné – touhu vlastnit střechu nad hlavou. Alespoň v naš...
 
celý článek | Lea Kubová | 2021.10.13 | přečteno: 1809x

Skoro Pavlovy s malinami

  Aneb pusiny jedna báseň!! ...
 
celý článek | Andrea Tomanová | 2014.06.28 | přečteno: 17837x

Jak a kolik lze ušetřit na povinném ručení?

Vždy, když se blíží výročí vaší smlouvy k povinnému ručení, vyplatí se udělat si průzkum trhu. Lze prakticky s jistotou ...
 
celý článek | Admin | 2019.11.26 | přečteno: 3774x

Chcete vystoupit z řady? Ušijte si vlastní kousky oblečení

Móda je velmi rozmanitá, a i když se dnes nabízí stovky různých střihů a druhů oblečení, pravděpodobně se nevyhnete tomu...
 
celý článek | Nina Albertová | 2021.08.28 | přečteno: 2381x
 

Portál pro ženy