reklama 1 v magazínu pro ženy

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

KOMÁŘI ÚTOČÍ – JAK SE JIM BRÁNIT?

 
KOMÁŘI ÚTOČÍ – JAK SE JIM BRÁNIT?

S teplým počasím nastává období grilování a venkovních oslav. Ovšem většinou nejste jediní, kteří plánují vydatnou hostinu. Nastává též sezóna komárů a tento krvelačný obtížný hmyz dokáže vaše posezení s přáteli a rodinou pěkně znepříjemnit. Buďte připraveni a nedejte jim šanci! Ještě než sáhnete po repelentu či jiné chemii, můžete učinit některá preventivní opatření.

 

Odfoukněte je

Pro komáry je obtížné létat v silnějším větru, proto je vhodné najít pro váš piknik místo, kde lehce profukuje, nebo můžete použít ventilátor. Komáři nejsou dobří letci a vítr je může snadno odfouknout. Chcete-li se vyhnout štípancům, nasměrujte ventilátor spíše na spodní polovinu těla, komáři mají totiž tendenci létat blízko země.

Správné načasování

Stejně jako lidé, komáři touží po jídle ve svém oblíbeném čase. Pro tento hmyz je to kolem soumraku, v noci a za svítání. Vyhněte se proto jejich „špičce“ a naplánujte si své aktivity v jinou dobu.

Vyvarujte se pocení

To se v létě snadněji řekne, než udělá. Pravdou však je, že komáry přitahují feromony a kyseliny vylučované ve vašem potu. Jestliže tedy budete běhat, cvičit či vyvíjet jinou aktivitu, při které se zpotíte, pak máte velkou šanci přilákat tento bodavý hmyz.

Správné oblečení

Dejte přednost oděvům z pevných materiálů – zatímco bavlna a len nejsou pro komáří kousnutí překážkou, mnoho syntetických vláken a umělých materiálů (používaných často k výrobě sportovního oblečení) dokáže komářímu bodnutí zabránit, zvláště když se rozhodnete pro dlouhé rukávy i kalhoty. Nepodceňujte ani výběr barev, výrazné barvy přitahují komáry více než ty světlé.

Pozor na svůj dech

Komáry přitahuje oxid uhličitý (CO2), a když je vaše tepový frekvence zvýšená, vaše tělo ho vylučuje ve větší míře. Cvičení, pití alkoholu či konzumace kořeněných jídel zvýší produkci CO2 a tím se stanete pro komáry neodolatelnými. To samé způsobuje i nadváha či těhotenství.

Zbavte se stojaté vody kolem vašeho domu

Je dost pravděpodobné, že jste si vytvořili vlastní líheň komárů přímo u vás doma. Dokáží se rozmnožovat i v malých nádobách s vodou, jako jsou barely i misky pod květináči. Zbavte se proto stojatých vod ve vašem okolí, abyste si nechovali svou vlastní krvežíznivou rodinku trapičů.

Rostliny proti komárům

Zvažte výsadbu nových rostlin ve vaší zahradě, některé z nich totiž komáry odpuzují. Patří mezi ně levandule, citronová tráva, měsíček či bazalka. Totéž platí i o svíčkách či olejích s těmito vůněmi.

 

 

2019.05.28 | Tereza Nechvílová | přečteno: 1253x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: komáři příroda štípnutí hmyz obrana

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Čtenářský deník, díl 5.

Jsem tak trošku ve skluzu s psaním tipů a recenzí pro čtení, už mám tři knížky přečten v zásobě a ještě jse...
 
celý článek | Meridene | 2014.10.03 | přečteno: 11339x

Vyhrajte román Zaťukej mi na srdce

Soutěž již byla ukončena. Děkujeme za účast a gratulujeme výhercům! ...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2016.12.02 | přečteno: 11472x

Když je mi ouvej

Někdy se možná špatně vyjádříme nebo vidíme věci jinak, než jaké jsou. Někdy máme strach z nejistoty a taky svého sel...
 
celý článek | Beáta Matyášová | 2013.05.21 | přečteno: 11814x

Já se prostě mám rád!

Mám kamarádku, která je šťastně vdaná, má dceru a taky práci. Je pohledná a vtipná, chytrá a oblíbená.  ...
 
celý článek | Beáta Matyášová | 2013.06.16 | přečteno: 13383x
 

Portál pro ženy