newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Jak vybrat tu pravou sedací soupravu do svého domova? Položte si těchto 5 zásadních otázek.

 
Jak vybrat tu pravou sedací soupravu do svého domova? Položte si těchto 5 zásadních otázek.

Sedací souprava bývá dominantou obývacího pokoje. A také místem, kde trávíme s rodinou a přáteli dost času. Při jejím výběru bychom se tedy neměli unáhlovat a raději si vše dobře promyslet. Jaké otázky při výběru sedačky byste si určitě měli položit?

 

Jaký zvolit tvar a velikost?

V první řadě si musíte promyslet, kde bude sedací souprava umístěna. Máte nejvíce místa v rohu pokoje? Tento prostor nejlépe využijí sedačky ve tvaru písmene L, ne nadarmo zvané právě rohové sedací soupravy. Potřebujete získat více odpočinkového prostoru pro početnější rodinu? Pokud to velikost a rozvržení obývacího pokoje dovolí, popřemýšlejte o sedací soupravě ve tvaru písmene U. Obě varianty nabízí výběr z různých rozměrů, od menších kusů vhodných do nepříliš prostorných bytů, až po opravdu velké sedačky, které budou dominantou každého obývacího pokoje.

K čemu bude sedací souprava sloužit?

Dalším podstatným bodem je účel sedací soupravy. Bude sloužit jen pro sezení u televize a relaxaci? Nebo se na ní bude i spát? Jestliže bude sedačka využívána jen pro odpolední či víkendový odpočinek, zvolte měkčí vlnové pružiny. Měkké sedáky a opěrky jsou pro sezení pohodlnější. K lepšímu pocitu relaxace přispějí také nastavitelné opěrky hlavy. Pokud ale bude sedací souprava sloužit i na spaní, vhodnější jsou pružiny typu Bonell, se kterými je matrace tvrdší a poskytuje lepší oporu těla při spánku.

Potřebujete úložný prostor?

Máte doma málo místa pro uložení lůžkovin nebo sezónního oblečení?  Tady by vám mohla pomoci sedací souprava s úložným prostorem. Díky takové sedačce můžete získat poměrně dost prostoru na své věci. Promyslete si, zda jej potřebujete a využijete.

 

Jaké čalounění bude nejlepší?

Jaký typ čalounění se vám nejvíce líbí? Můžete mít sametově jemné potahy, které jsou měkké a příjemné na dotek. Nebo odolnější copánkové látky, které vydrží hrubší zacházení, ale zase už nejsou tak jemné. Pečlivěji musíte vybírat, pokud s vámi sdílí domácnost zvířecí kamarádi a také malé děti. Tady se určitě hodí povrch, který se dobře čistí a udržuje.

Jaký design zvolit?

Sedací souprava bývá dominantním kusem nábytku v obývacím pokoji. Její design by měl ladit s interiérem. Záleží jen na vás a ostatních členech domácnosti, zda máte radši moderní jednoduchý styl, čisté linie a barvy, nebo dáváte přednost rustikální klasice či romantickému stylu. Důležité je, aby se sedačka dobře doplňovala s obývací stěnou a dalším vybavením pokoje. Myslete na to, že si ji pořizujete nejspíš na hodně let a nebudete ji jen tak měnit.

 

Článek byl vytvořen s podporou a inspirací v obchodě s nábytkem Nabytek-Bogart.pl.

Hlavní fotografie je uvedena na https://www.nabytek-bogart.cz/moderni-rohova-sedaci-souprava-annabelle-u-p-24587-36-31.36.html

 

2021.02.13 | Martina Limbergová | přečteno: 178x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: bydlení domov interiér sedací soupravy sedačky rohová sedací souprava

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Pokleslá kultura aneb kdo ten škvár čte?

  Zdálo by se, že jsme populace kulturně vzdělaných jedinců, kteří touží výhradně po vysoce uměleckých dílec...
 
celý článek | Mgr. Daniela Krejčí | 2015.03.03 | přečteno: 14614x

Sebepoznání

Sebepoznání Určitě při mnoha životních situacích sedáváte s hlavou v dlaních a ptáte se, kdo vlastně js...
 
celý článek | Andrea Tomanová | 2013.12.18 | přečteno: 15621x

OLEJE NA VLASY

Každá žena touží po lesklých a hebkých vlasech, kterými okouzlí své okolí. Mezi oblíbené prostředky nejen v kadeřnictvíc...
 
celý článek | Tereza Nechvílová | 2018.12.01 | přečteno: 5240x

S JARNÍ OČISTOU VÁM POMŮŽE OSTROPESTŘEC

Ostropestřec mariánský je bylina s fialovými květy pocházející původem ze Středomoří. Přirozeně roste také v Malé Asii, ...
 
celý článek | Tereza Nechvílová | 2019.03.10 | přečteno: 4005x
 

Portál pro ženy