reklama 3 v magazínu pro ženy
reklama 4 v magazínu pro ženy
reklama 1 v magazínu pro ženy

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Blízkost bez intimity

 
Blízkost bez intimity

Otevřete zavřené dveře komunikace s partnerem, ať se k vám vrátí spokojený sexuální život a problémy odejdou.

 

 

Sex je kořením života, jak se říká. Pro většinu lidí je skoro stejně důležitý jako voda nebo vzduch. Dá se tak soudit minimálně podle toho, kolik času je mu věnováno v různých médiích i hovorech obyčejných lidí. Jenže většinou se mluví jen o tom, co funguje. Když je nějaký problém v této oblasti, převážná většina z nás o něm raději mlčí. Smutné na tom ale je, že nejenom před svým okolím, což je pochopitelné, ale i před partnerem. Jenže s kým jiným bychom měli o sexu, a problémech v něm obzvlášť, mluvit, když ne právě s ním. Vždyť jeho se to týká stejně jako nás.

Důvodů, proč to v posteli nefunguje jako dřív, může být spousta. U žen to má většinou citový a psychický základ. Pokud mají pocit, že jsou málo milované nebo mužem plně nedoceněné, nemohou se dostatečně uvolnit a milování s ním si užívat. Vymlouvají se potom na bolení hlavy nebo předstírají orgasmus, ale přitom se nespokojeností užírají víc a víc. Když nemůže nebo nechce muž, valnou většinu žen napadne jako první příčina milenka. U pánů bývá ale nejčastěji problém v pracovním stresu nebo zdravotních obtížích. Ať je to jakkoli, první a jedinou správnou možností, jak s tím začít něco dělat, je otevřený rozhovor. Pokud jste se dosud styděly načít toto téma, je na čase odhodit tyto zábrany.

Je problém na vaší straně nebo tím, kdo odmítá intimnosti, je váš muž? Ať tak nebo tak, pravděpodobně to budete muset být stejně vy, kdo s tím ve vhodnou chvíli vyrukuje. Muži jsou na tato témata obzvlášť hákliví a těžko se dočkáte impulsu k rozhovoru z jejich strany. Jenže jak to nakousnout? Hlavně v klidu a pokud možno ne přímo v posteli. A už vůbec ne ve chvíli, kdy se kvůli něčemu dohadujete. Dobré jídlo a například sklenka vína k němu by mohl být dobrý základ. Ideální je také nezačít hned přímo problémem, ale nejdřív povědět pár lichotek, které potěší. Pánové jsou v některých oblastech dost ješitní a takto snadněji pochopí, že nejde o útok na jejich mužství, ale o hledání konstruktivního řešení. Pokud se vám podaří zapříst rozhovor, často máte napůl vyhráno. Minimálně už na ten problém nejste každý sám, ale oba dva společně. A o to jde, jste přece pár a tudíž máte sdílet společně dobré i zlé.

Teď je potřeba dobrat se k jádru pudla. Víte, kde je problém a pravděpodobně začínáte alespoň tušit proč. Je tedy nejvyšší čas začít pracovat na nápravě a to zase společně. Měli byste si oba zkusit najít víc času na relaxaci a odreagování od stresu, naplánovat třeba romantický víkend ve dvou a znovu tak probudit ospalé city. Nebo vytáhněte stará fotoalba a prohlédněte si je společně. Vzpomínky na místa a zážitky ze začátků vztahu vám pomohou vrátit se do doby, kdy vše bylo tak, jak mělo být. Možností je mnoho, jen je potřeba vyzkoušet ty pravé zrovna ve vašem případě.

Pokud cítíte, že problém je hluboký a sami ho nevyřešíte, nebojte se vyhledat pomoc odborníků. Není to ostuda, i když vaše polovička o tom možná bude přesvědčená. Pokud se vyloučí zdravotní příčiny, každý psycholog nebo partnerský poradce vám nejspíš ale doporučí to samé – hlavně mluvit a mluvit. Komunikace je základ vztahu a v oblasti sexu by určitě neměla váznout. Sex je nedílnou součástí partnerského života a jen vyjímky dokazující pravidlo spolu dokáží žít delší dobu bez spokojeného intimního soužití.

 

Foto: http://www.freedigitalphotos.net/

2013.08.05 | Martina Limbergová | přečteno: 10701x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: vztahy problémy komunikace láska ze života

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Pozor, přijede tchyně!

Tchyně bývá postrachem mnohých žen. Maminku svého partnera si bohužel vybrat nemůžeme a nezbývá tak nic jiného, než s...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2014.01.13 | přečteno: 10586x

Kuličkiáda

Dnes naše nejoblíbenější BUCHTA Podělím se s vámi o recept na báječnou kakaovo-tvarohovou dobrotu, jak můj m...
 
celý článek | Andrea Tomanová | 2014.02.28 | přečteno: 11500x

Máte problémy se svou krásou? Vyřešte je!

  Každá žena chce vypadat dokonale. S tím jistě souhlasíte i vy sama. Pokud je tomu skutečně tak, podív...
 
celý článek | Admin | 2016.05.16 | přečteno: 10217x

Proč jsme na jaře unavení?

V létě je moc teplo na příliš velkou aktivitu, na podzim nás přemáhá podzimní splín, v zimě se nejraději choulíme dom...
 
celý článek | Nikol Mohoritová | 2017.04.26 | přečteno: 10384x
 

Portál pro ženy