newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Soutěž o knihu Zahrada do vázy – průvodce pěstováním květin k řezu

 
Soutěž o knihu Zahrada do vázy – průvodce pěstováním květin k řezu

Soutěž byla ukončena. Gratulujeme výherkyním Miluši K., Petře R. a Bohuslavě L.! Ostatním děkujeme za účast a budeme držet pěsti v dalších soutěžích.

 

Kytice řezaných květin ve váze přinese domů pocit svěžesti a radosti. Koupit si květiny není problém během celého roku, ty vlastnoručně vypěstované si ale užíváme obvykle jen na jaře a v létě. A někdy si na to netroufáme vůbec. To je ale škoda. Květiny do vázy si můžeme vypěstovat sami a během mnohem delší sezóny, než si myslíme. Jaké a jak na to? To poradí kniha Zahrada do vázy od nakladatelství Smartpress. Její autorka Anita Blahušová je zkušenou zahradnicí a ve své nové knize přináší začátečníkům i pokročilým pěstitelům podrobného průvodce pěstováním květin k řezu.

Vypěstujte si vlastní květiny do vázy

Naučíme se všechno, co je potřeba k úspěšnému pěstování květin a k péči o ně jak v půdě, tak potom ve váze: jak si naplánovat a připravit ideální květinový záhon, jak se o rostliny správně starat, jaká jsou pravidla řezu do vázy i základy květinové vazby. Nechybí vzorové plánky konkrétních záhonů a přehledy pro různé typy pozemků či celoroční kalendář. Profilová část knihy představuje široký výběr rostlin vhodných k řezu: od jara až do zimy, od drobných jarních cibulovin, přes letničky, dvouletky a trvalky, až po důležitou výplňovou zeleň či okrasné stromy a keře. Osvědčené a tradiční květiny, ale i rostliny pozapomenuté a překvapivé. Dozvíme se, co která pro svůj růst a bohaté kvetení potřebuje, co je specifické pro její řez a trvanlivost. A především nahlédneme do barevné palety nejrůznějších druhů a kultivarů rostlin vhodných právě k řezu. Kniha je nabitá krásnými fotografiemi, díky nimž je nejen praktickým manuálem, ale také pohlazením pro duši.

Kniha Zahrada do vázy je vhodným rádcem pro pěstování na zahradách malých i velkých, slunných i stinných, venkovských i městských, ale také na terasách a balkónech. Prostě pro všechny milovníky květin, kteří si chtějí jejich krásou ozdobit domov a u toho být pyšní, že si je sami vypěstovali.

Soutěž o Zahradu ve váze

Ve spolupráci s nakladatelstvím Smartpress jsme si pro vás připravili soutěž o tři výtisky knihy Zahrada do vázy. Stačí správně odpovědět na naši otázku a mít trochu štěstí.

Soutěžní otázka:

Jaký podtitul má další kniha autorky a zahradnice Anity Blahušové?

a) Zahradničíme s radostí

b) Zahradničíme s dětmi

c) Zahradničíme jako o život

 

Odpověď na otázku najdete třeba tady.

 

Svou odpověď posílejte na adresu soutez@portalprozeny.cz a to nejpozději do pátku 30.4.2021. Do předmětu zprávy napište "zahrada". Přejeme hodně štěstí!

 

Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR - Soutěže.cz a na Websoutěže.cz
2021.04.15 | Martina Limbergová | přečteno: 1787x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: soutěž knihy zahrada pěstování květiny

 
archiv

Nejzajímavější články

 

ZPOVĚĎ: Hanka Č. „Ano, jde to!“

  Od dětství jsem dělala asi všechny sporty, které existují - od plavání, přes volejbal, po lyže. Byla jsem ...
 
celý článek | Admin | 2013.04.15 | přečteno: 15046x

VYUŽIJTE MOC A SÍLU BABSKÉHO UCHA

Když se řekne babské ucho, o kterou léčivou bylinu se jedná? Proč byla již ve středověku spojována s nesmrtelností člově...
 
celý článek | Kateřina Lulková | 2019.05.12 | přečteno: 4211x

Stane se skupinový sex součástí vašeho sexuálního života?

Jestli si myslíte, že jste s partnerem v posteli vyzkoušeli už kde co, a považujete se tak trochu za sexuální experty, n...
 
celý článek | Admin | 2018.12.22 | přečteno: 4953x

Koupete se rádi ve volné přírodě? Dejte si pozor na sinice!

Koupání je ideálním způsobem, jak se v horkých letních dnech osvěžit a zároveň si užít spoustu legrace s ro...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2016.08.01 | přečteno: 15225x
 

Portál pro ženy