newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Jak si vybrat ty nejlepší běžecké legíny?

 
Jak si vybrat ty nejlepší běžecké legíny?

Každý vášnivý běžec by měl vlastnit kvalitní běžecké legíny. Pokud je ještě nemáte, v našem článku vám poradíme, čeho si při jejich koupi všímat.

 

U každého sportu platí, že ho můžete vykonávat prakticky v jakémkoliv pohodlném oblečení. Ale s oděvem na to určeným to bude vždy o něco příjemnější a může to přispět i k vašemu lepšímu výkonu. Abychom vám usnadnili nakupování, shrnuli jsme několik základních parametrů, které jsou při výběru běžeckých legín důležité.

Potrpíte si na značkové kousky? Využijte Nike slevový kód a těšte se z nákupu vytoužených modelů.

Zdroj: https://www.pexels.com/sk-sk/photo/behanie-fitness-cvicenie-bezat-8567597/

 

Materiál

Prvním, co byste si při prohlížení nabídek měly všímat, je štítek s informacemi o složení. Materiál totiž do velké míry ovlivňuje to, jak se vám bude běhat. Legíny vyrobené z bavlny jsou těžší, objemnější a neodvádí vlhkost.

Naopak legíny z polyesteru, nylonu či spandexu pot odvádí lépe, co může mít vliv na lepší výkon běžce. Syntetické materiály jsou lehčí, méně se odírají a schnou rychleji než bavlněné.

Délka

Na výběr máte klasické dlouhé, krátké, tříčtvrteční nebo s délkou 7/8. Ideální je vlastnit všechny modely, abyste si vždy mohli obléct ty, které odpovídají ročnímu období a počasí.

Chcete běhat, i pokud není počasí nejlepší? Vyberte si legíny, které jsou větru vzdorné či voděodolné.

Na nákup legín různých stylů, délky a barevných provedení využijte Lelosi slevový kód.Zdroj: https://www.pexels.com/sk-sk/photo/behanie-atleticky-modra-obloha-podhlad-4348630/

 

Střih
Kromě klasických běžeckých legín jsou zajímavé legíny tvarující postavu nebo běžecké legíny s vysokým pasem.

Se střihem souvisí i umístění švů. Nejlepší legíny poznáte i podle toho, že jsou švy umístěné podle kontur těla. I to přispěje k jejich lepšímu nošení.

Prvky

O vaši bezpečnost během běhu se zejména ve večerních hodinách nebo počasí se zhoršenou viditelností postarají reflexní prvky. Pokud je vámi vybrané legíny nemají, doplňte váš běžecký outfit dalším běžeckým oblečením, kterých jsou součástí.

Poměrně důležitými jsou i kapsy na odložení drobností. Nejlepší samozřejmě je, pokud jsou uzavíratelné zipem.

Design

No a nakonec je to samotný vzhled legín. Dostupné jsou v různých barvách a vzorech. Rozhodněte se jenom pro nákup těch, které se vám skutečně líbí. I na samotný běh se pak budete těšit o něco více.Zdroj: https://www.pexels.com/sk-sk/photo/park-bezec-pre-zdravie-behanie-fitness-8417426/

 

Výběr správných sportovních legín vám zpříjemní každý běh. A nemusíte je nosit jenom při běhání. Už dávno totiž neplatí, že jsou vhodné jenom na sport. Klidně z nich udělejte nosný prvek svého outfitu.

 

2023.11.15 | Lea Kubová | přečteno: 145x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: sport běh oblečení sportovní móda nakupování slevové kódy

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Posedlá

Závislost, posedlost?? Ano, jsem posedlá, nejsem si úplně jistá čím… …nejspíš proto, že je to k...
 
celý článek | Andrea Tomanová | 2013.12.18 | přečteno: 29941x

JAKÉ SIGNÁLY VYSÍLÁ VAŠE TĚLO, KDYŽ POTŘEBUJETE PÍT VÍCE VODY

Voda je základní stavebním kamenem lidského těla, což činí tuto tekutinu důležitou a nepostradatelnou v našem životě kaž...
 
celý článek | Tereza Nechvílová | 2018.12.20 | přečteno: 29978x

Tipy na vánoční dárky 1

Vánoce jsou za rohem! Možná se vám toto prohlášení zdá zbytečně unáhledné, když je za námi teprve polovina listopadu, na...
 
celý článek | Markéta Zuziaková | 2020.11.19 | přečteno: 29925x

Life is too short

Věříte na znamení? Rozhlížíte se kolem sebe a hledáte odpovědi na situace, které se vám dějí, které vás zaskočily a p...
 
celý článek | Beáta Matyášová | 2014.02.28 | přečteno: 29911x
 

Portál pro ženy