newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Jak si správně doma nabarvit vlasy?

 
Jak si správně doma nabarvit vlasy?

Změna je život a jistě by bylo těžké najít někoho, kdo by čas od času netoužil změnit svoji image. Jednu z osvědčených cest představuje změna barvy vlasů. Návštěva kadeřnictví ale není zadarmo, navíc v dnešní koronavirové době je situace ještě o něco komplikovanější. Následující řádky vás přesvědčí o tom, že tuto proceduru zvládnete bez větších komplikací i doma. Základem je samozřejmě pořídit si kvalitní barvy na vlasy. Každá žena má jistě dobrou kamarádku, která jí může s nanášením barvy pomoci a zkontroluje, zda barva opravdu pokryla všechny vlasy.

 

Vlasy je vhodné rozdělit před barvením do tří částí

Správné barvení vlasů se skládá z několika kroků, kdy prvním je pročesání vlasů kartáčem a rozdělení do tří částí. Takto vznikne jeden pramen vzadu na temeni a dva v přední části, jež jsou rozděleny pěšinkou uprostřed hlavy. Po namíchání barvy si je nutné nasadit ochranné rukavice a na ramenech by měl přistát nějaký starší ručník, který zamezí obarvení krku a zad. Vlasy je vhodné barvit v místnosti s linoleem nebo dlaždičkami, což usnadní pozdější úklid.

Delší vlasy se barví odpředu dozadu

Platí pravidlo, že barvení začíná odpředu. Postupuje se přitom od kořínků ke konečkům vlasů. Teprve po ujištění, že barva pokryla veškeré vrstvy vlasů, se pokračuje k dalším částem. Na každé barvě je v návodu uvedeno, jak dlouho by se měla nechat působit, aby bylo dosaženo očekávaného účinku. Vyvarovat se je třeba přetažení uvedené doby, protože výsledkem může být nepříjemné překvapení v podobě nechtěného odstínu, poškozených vlasů nebo kontaktní dermatitidy. Vlasy delší než po ramena si obvykle vyžádají alespoň dvě balení barvy.

 

Krátké vlasy si žádají odlišný přístup

Poněkud odlišný je postup barvení u lidí s krátkými vlasy. Zde se začíná odzadu a přední pramínky vlasů se nechají až na konec. Prostřednictvím tohoto postupu existuje v průběhu barvení lepší přehled o tom, která část hlavy již je hotová. Barva se lépe chytá u kořínků, do konečků se zase více vsakuje. Z toho důvodu je lepší konečky barvení završit. Při správném barvení se nesmí zapomenout na závěr vlasy omýt šamponem. Ideální je zvolit takový, který je právě pro barvené vlasy určen. Prospěje jim i kondicionér a výživný olej.

Odvážné experimenty se začátečnicím nemusí vyplatit

Pokud nemáte s barvením vlasů zkušenosti, rozhodně se nedoporučuje pouštět se hned zpočátku do větších akcí. Vhodné je vybírat spíše přírodnější odstíny a barvu nanášet jen tam, kde je skutečně potřeba. Mezi kvalitní barvy na vlasy pak lze jen stěží zařadit vymývací barvy na vlasy, které deklarují výdrž pouhých 24 umytí. Pigmenty barev z drogerií totiž zpravidla vynikají značnou silou. Pokud si není žena ve výběru barvy úplně jistá, je vhodné nejdříve barvit pramen za uchem, kde nebude případný nezdar skoro vidět.

 

 

2020.10.16 | Lea Kubová | přečteno: 140x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: krása vlasy barvení domácí péče barvy na vlasy

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Bez čeho se neobejdu?

Při úklidu koupelny jsem se najednou pozastavila nad množstvím lahviček, tub a dalších propriet, které jsem sund...
 
celý článek | Meridene | 2014.09.26 | přečteno: 14426x

OPAR NA RTU: JAK SE HO ZBAVIT RYCHLE A SNADNO?

Opar je nepříjemnou záležitostí, která dokáže potrápit. A pro dámy o to více komplikující, neboť je vidět, což rozhodně ...
 
celý článek | Kateřina Lulková | 2019.06.03 | přečteno: 2752x

Vyzkoušeno, doporučuji: YANKEE CANDLE

Miluju vůně a jsem tak trošku pyroman (nebo „pyrowoman“??). A proto je pro mě ideálním spojením vonná ...
 
celý článek | Andrea Tomanová | 2014.10.16 | přečteno: 14344x

Módně i teple. Královna zimy nezná mráz!

S přicházející zimou se spousta žen raději schová za pořádně teplé boty a dává jim přednost více, než svému vzhledu. ...
 
celý článek | Nikola Liduchová | 2015.12.14 | přečteno: 15676x
 

Portál pro ženy