newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Jak si správně doma nabarvit vlasy?

 
Jak si správně doma nabarvit vlasy?

Změna je život a jistě by bylo těžké najít někoho, kdo by čas od času netoužil změnit svoji image. Jednu z osvědčených cest představuje změna barvy vlasů. Návštěva kadeřnictví ale není zadarmo, navíc v dnešní koronavirové době je situace ještě o něco komplikovanější. Následující řádky vás přesvědčí o tom, že tuto proceduru zvládnete bez větších komplikací i doma. Základem je samozřejmě pořídit si kvalitní barvy na vlasy. Každá žena má jistě dobrou kamarádku, která jí může s nanášením barvy pomoci a zkontroluje, zda barva opravdu pokryla všechny vlasy.

 

Vlasy je vhodné rozdělit před barvením do tří částí

Správné barvení vlasů se skládá z několika kroků, kdy prvním je pročesání vlasů kartáčem a rozdělení do tří částí. Takto vznikne jeden pramen vzadu na temeni a dva v přední části, jež jsou rozděleny pěšinkou uprostřed hlavy. Po namíchání barvy si je nutné nasadit ochranné rukavice a na ramenech by měl přistát nějaký starší ručník, který zamezí obarvení krku a zad. Vlasy je vhodné barvit v místnosti s linoleem nebo dlaždičkami, což usnadní pozdější úklid.

Delší vlasy se barví odpředu dozadu

Platí pravidlo, že barvení začíná odpředu. Postupuje se přitom od kořínků ke konečkům vlasů. Teprve po ujištění, že barva pokryla veškeré vrstvy vlasů, se pokračuje k dalším částem. Na každé barvě je v návodu uvedeno, jak dlouho by se měla nechat působit, aby bylo dosaženo očekávaného účinku. Vyvarovat se je třeba přetažení uvedené doby, protože výsledkem může být nepříjemné překvapení v podobě nechtěného odstínu, poškozených vlasů nebo kontaktní dermatitidy. Vlasy delší než po ramena si obvykle vyžádají alespoň dvě balení barvy.

 

Krátké vlasy si žádají odlišný přístup

Poněkud odlišný je postup barvení u lidí s krátkými vlasy. Zde se začíná odzadu a přední pramínky vlasů se nechají až na konec. Prostřednictvím tohoto postupu existuje v průběhu barvení lepší přehled o tom, která část hlavy již je hotová. Barva se lépe chytá u kořínků, do konečků se zase více vsakuje. Z toho důvodu je lepší konečky barvení završit. Při správném barvení se nesmí zapomenout na závěr vlasy omýt šamponem. Ideální je zvolit takový, který je právě pro barvené vlasy určen. Prospěje jim i kondicionér a výživný olej.

Odvážné experimenty se začátečnicím nemusí vyplatit

Pokud nemáte s barvením vlasů zkušenosti, rozhodně se nedoporučuje pouštět se hned zpočátku do větších akcí. Vhodné je vybírat spíše přírodnější odstíny a barvu nanášet jen tam, kde je skutečně potřeba. Mezi kvalitní barvy na vlasy pak lze jen stěží zařadit vymývací barvy na vlasy, které deklarují výdrž pouhých 24 umytí. Pigmenty barev z drogerií totiž zpravidla vynikají značnou silou. Pokud si není žena ve výběru barvy úplně jistá, je vhodné nejdříve barvit pramen za uchem, kde nebude případný nezdar skoro vidět.

 

 

2020.10.16 | Lea Kubová | přečteno: 2991x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: krása vlasy barvení domácí péče barvy na vlasy

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Rozchod zvládnutý na jedničku

Během života projde většina z nás více partnerskými vztahy. Období zamilovanosti, kratší či delší vztah trvající někdy i...
 
celý článek | Jana Brandtlová | 2020.10.05 | přečteno: 2538x

Ruku v ruce

  Vodíte se rádi s partnerem ruku v ruce? Žmouláte si dlaně každou chviličku? Nebo jdete každý raději sám a ...
 
celý článek | Zuzana Ditzelová | 2014.07.09 | přečteno: 16657x

Díky estetické dermatologii se snadno zbavíte drobných kožních defektů

Která žena by nechtěla mít hladkou pokožku bez vad na kráse? Jenže přání a realita jsou často někde jinde. Trápí vás jiz...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2017.02.20 | přečteno: 14469x

Rybičky Garra rufa

Už jste o nich slyšela? Malé rybky, které jsou prý skvělé pedikérky se zázračnými schopnostmi. Jsou známé i pod názve...
 
celý článek | Aneta Vlkanová | 2013.12.06 | přečteno: 17094x
 

Portál pro ženy