Nepřehlédněte
ŠÍPKOVÝ ČAJ A JEHO 7 NEUVĚŘITELNÝCH PŘÍNOSŮ PRO VAŠE ZDRAVÍ
6 překvapivých faktů o laserové liposukci
Jak nejlépe zvládnout alkoholové opojení a ranní kocovinu?
newsletter
Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek
Jak si správně doma nabarvit vlasy?
Změna je život a jistě by bylo těžké najít někoho, kdo by čas od času netoužil změnit svoji image. Jednu z osvědčených cest představuje změna barvy vlasů. Návštěva kadeřnictví ale není zadarmo, navíc v dnešní koronavirové době je situace ještě o něco komplikovanější. Následující řádky vás přesvědčí o tom, že tuto proceduru zvládnete bez větších komplikací i doma. Základem je samozřejmě pořídit si kvalitní barvy na vlasy. Každá žena má jistě dobrou kamarádku, která jí může s nanášením barvy pomoci a zkontroluje, zda barva opravdu pokryla všechny vlasy.
Vlasy je vhodné rozdělit před barvením do tří částí
Správné barvení vlasů se skládá z několika kroků, kdy prvním je pročesání vlasů kartáčem a rozdělení do tří částí. Takto vznikne jeden pramen vzadu na temeni a dva v přední části, jež jsou rozděleny pěšinkou uprostřed hlavy. Po namíchání barvy si je nutné nasadit ochranné rukavice a na ramenech by měl přistát nějaký starší ručník, který zamezí obarvení krku a zad. Vlasy je vhodné barvit v místnosti s linoleem nebo dlaždičkami, což usnadní pozdější úklid.
Delší vlasy se barví odpředu dozadu
Platí pravidlo, že barvení začíná odpředu. Postupuje se přitom od kořínků ke konečkům vlasů. Teprve po ujištění, že barva pokryla veškeré vrstvy vlasů, se pokračuje k dalším částem. Na každé barvě je v návodu uvedeno, jak dlouho by se měla nechat působit, aby bylo dosaženo očekávaného účinku. Vyvarovat se je třeba přetažení uvedené doby, protože výsledkem může být nepříjemné překvapení v podobě nechtěného odstínu, poškozených vlasů nebo kontaktní dermatitidy. Vlasy delší než po ramena si obvykle vyžádají alespoň dvě balení barvy.
Krátké vlasy si žádají odlišný přístup
Poněkud odlišný je postup barvení u lidí s krátkými vlasy. Zde se začíná odzadu a přední pramínky vlasů se nechají až na konec. Prostřednictvím tohoto postupu existuje v průběhu barvení lepší přehled o tom, která část hlavy již je hotová. Barva se lépe chytá u kořínků, do konečků se zase více vsakuje. Z toho důvodu je lepší konečky barvení završit. Při správném barvení se nesmí zapomenout na závěr vlasy omýt šamponem. Ideální je zvolit takový, který je právě pro barvené vlasy určen. Prospěje jim i kondicionér a výživný olej.
Odvážné experimenty se začátečnicím nemusí vyplatit
Pokud nemáte s barvením vlasů zkušenosti, rozhodně se nedoporučuje pouštět se hned zpočátku do větších akcí. Vhodné je vybírat spíše přírodnější odstíny a barvu nanášet jen tam, kde je skutečně potřeba. Mezi kvalitní barvy na vlasy pak lze jen stěží zařadit vymývací barvy na vlasy, které deklarují výdrž pouhých 24 umytí. Pigmenty barev z drogerií totiž zpravidla vynikají značnou silou. Pokud si není žena ve výběru barvy úplně jistá, je vhodné nejdříve barvit pramen za uchem, kde nebude případný nezdar skoro vidět.
Poslat článek
Tisk
Štítky: krása vlasy barvení domácí péče barvy na vlasy