newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Ochranu svého domova máte pevně v rukou. Pojistěte si domácnost dříve, než bude pozdě

 
Ochranu svého domova máte pevně v rukou. Pojistěte si domácnost dříve, než bude pozdě

Pokud se právě nacházíte mimo domov, jen těžko můžete stoprocentně vědět, zda je všechno v pořádku. Nechceme malovat čerta na zeď, ale pojišťovny každoročně zaznamenají bezmála dvě stě tisíc pojistných událostí. K nehodám a haváriím všeho druhu dochází každý den – na vině bývají členové domácnosti i okolní vlivy.

 

Do domu se může vloupat zloděj, stejně jako ho mohou zachvátit plameny. Před finančními škodami vás naštěstí může ochránit vhodně zvolené pojištění majetku. Ještě ho nemáte, nebo si jen nejste jistá, zda využíváte správný produkt? Nechte si od nás poradit.

 

Česká republika se jeví jako velmi bezpečná země a skvělé místo pro život. Aby ne, vždyť se pravidelně umísťuje na předních příčkách v celosvětových žebříčcích. Nehrozí zde devastující zemětřesení ani hurikány, krvavé nepokoje či jiné nepříjemné události jako v mnoha jiných koutech planety. Proto většina obyvatel podléhá falešnému pocitu bezpečí. Statistiky přitom hovoří jasně: každý den hasičské sbory vyráží k sedmi požárům a instalatéři denně řeší desetkrát více havárií způsobených vodovodním řádem. A jestlipak víte, že každých 25 minut navštíví jednu z českých domácností zloděj?

 

 

Tyto a mnohé další důvody by vás měly přimět k tomu, abyste si sjednala majetkové pojištění s odpovídajícím krytím. Třeba vás motivují průměrné výše škod: škoda způsobená vytopením se pohybuje kolem 50 tisíc korun a oheň v domácnostech způsobuje škody ve výši 150 tisíc korun.

Pojištění majetku nezabrání pohromě, ale minimalizuje finanční riziko

Můžete namítnout, že vás před zlodějem ochrání bezpečnostní dveře a na kouř vás upozorní moderní čidlo. Všechna potenciální rizika přesto zcela eliminovat nedokážete. Co však ve vaší moci je, je možnost zabránit finančním škodám. Jen si předem ujasněte, jaký je rozdíl mezi pojištěním domácnost a nemovitosti.

 

Zatímco pojištění domácnosti chrání veškeré vnitřní vybavení (tzn. nábytek, elektrické spotřebiče, věci pro osobní potřebu, cennosti apod.), pojištění nemovitosti kryje škody, ke kterým dojde na samotném objektu a jeho pevných součástech.

 

Pokud vám stále není jasný rozdíl, představte si, jak své bydlení obracíte vzhůru nohama. Všechny věci, které vypadnou, zahrnuje pojištění domácnosti. V praxi samozřejmě rozhodují podmínky konkrétní smlouvy. Než ji podepíšete, důkladně se s nimi seznamte a dostatek času věnujte především sekci výluk.

 

Pozor na zrádné podpojištění

Podpojištění je jev, ke kterému dochází, když je majetek pojištěn na menší částku, než jaká je jeho hodnota. V takovém případě pojišťovna vyplácí jen poměrnou část plnění. Proto je nezbytné smlouvu aktualizovat vždy, když se hodnota majetku zvýší – anebo si sjednat pojištění stanovené paušálně na základě obytné plochy. Najdete ho v nabídce ERGO pojišťovny a dostanete k němu zdarma pojištění odpovědnosti.

 

 

2019.09.28 | Admin | přečteno: 1630x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: bydlení majetek pojištění ochrana

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Stylová móda pro muže I.: Podzimní pánské bundy, které mají šmrnc

Sledování módních trendů a oblékání podle nich není jen výsadou nás žen, ale i čím dál více mužů. A to je dobře, každ...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2016.11.01 | přečteno: 16240x

Připravte se na rok vodního hada

Oslavili jsme příchod našeho nového roku a čeká nás nástup nového roku dle čínského kalendáře. Po období plném nečeka...
 
celý článek | Vendula Králová | přečteno: 12068x

6 tipů, jak zvětšit a zpevnit svá prsa

Poprsí patří mezi hlavní rysy ženskosti. Bohatý dekolt zvyšuje sebevědomí a přitahuje mužské pohledy, o tom není pochyb....
 
celý článek | Martina Limbergová | 2019.09.10 | přečteno: 2052x

Úsměv

  Nemáte svůj den? Vstali jste vy, váš partner, děti či váš domácí mazlíček zadečkem napřed a cítíte, že to ...
 
celý článek | Kateřina Pořízová | 2014.05.11 | přečteno: 16218x
 

Portál pro ženy