reklama 3 v magazínu pro ženy
reklama 4 v magazínu pro ženy
reklama 1 v magazínu pro ženy

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Tipy pro silné a zdravé vlasy

 
Tipy pro silné a zdravé vlasy

Která z nás by se nechtěla pyšnit hustými, silnými a lesklými vlasy. Starost o takovou hřívu si samozřejmě žádá určitou péči, ta ale nemusí být vždy složitá. Přinášíme vám několik jednoduchých tipů, díky kterým můžete vaše vlasy účinně posílit a zkrášlit.

 

 

Jak nám často radí výživoví poradci a nejrůznější odborníci, základem našeho zdraví je správná výživa, tedy kvalitní složení jídelníčku, a to již od našeho narození. Naprosto stejné zákonitosti jako pro celé tělo platí i pro naše vlasy. Pro jejich zdárný vývoj, růst a vysokou odolnost je nejdůležitější správná výživa vlasového folikulu, tedy té „cibulky“, odkud každý náš vlas vlastně vyrůstá.

Potraviny pro zdraví vlasů

Nejdůležitějšími látkami, které vlasový folikul pro své fungování potřebuje, jsou aminokyseliny, vitamíny skupiny B, železo, omega-3 mastné kyseliny, zinek, křemík a dostatek bílkovin. Vždyť vlas samotný je tvořen právě bílkovinou – keratinem. Velmi prospěšná je tedy konzumace ryb, a to jak mořských, tak sladkovodních. Mezi další prospěšné potraviny patří luštěniny, které jako zdroj bílkovin, zinku a železa významně posilují vlasový základ a předchází lámání vlasů. Ani ořechy by neměly na našem talíři chybět. Obsahují mnoho zinku, ale také selen, který brání tvorbě lupů. Neměly bychom zapomínat ani na brokolici nebo banány. Zelenina i ovoce jsou totiž velmi důležitým článkem při tvorbě červených krvinek, které vyživují vlasový folikul.

Zrádné sluneční paprsky a námaha vlasů

Přestože se může zdát, že díky slunečním paprskům vynikne krása našich vlasů více než kdy jindy, jsou to právě ony, které je tak významně poškozují. V létě se naše vlasy nadměrně namáhají nejenom působením UV záření, ale i častějším namáčením při koupání, a to jak v moři, tak sladké vodě, nebo chlorovaném bazénu. Ať už schnou na parném slunci, nebo je vysušujeme kulmou či fénem, obojí může jejich kvalitě zasadit silnou ránu. Všem těmto negativním vlivům můžeme účinně předejít už v počátcích jejich růstu - pěstováním odolného vlasového vlákna s vnitřní vlasovou výživou s aktivátorem. Doplněk stravy Clinical Hair-Care v sobě zahrnuje komplex složek, mezi kterými vyniká především KERATIN RENEWAL SYSTEM™, Nutrikomplex a Pycnograph-IN activator. Díky obsahu všech důležitých živin vám tento přípravek zaručí růst kvalitních, zdravých a přirozeně krásných vlasů. Reakce vašeho okolí budou mluvit za vše.

Kopřivový nálev pro krásné vlasy

Možná jste se na jaře vypravili sbírat kopřivy do velikonoční nádivky, ale netušili jste, že vám mohou pomoci k ošetření vlasů. Připravíte-li si však odvar z čerstvých nebo sušených kopřivových listů a budete-li si jimi vaše vlasy pravidelně prolévat, budou na dotek hebké, ale přitom lesklé a silné. Stejně tak lze vlasovou pokožku masírovat kopřivovou tinkturou nebo si připravit vlastní vlasovou vodu na ošetření vlasů bezprostředně po umytí.

 

Péče o vlasy nemusí být nikterak složitá a výsledek na sebe nenechá dlouho čekat. Myslete proto i v létě na zdraví vašich vlasů, v dobrém se vám to vrátí…

 

Image courtesy of stockimages at FreeDigitalPhotos.net

 

 

2015.06.05 | Kateřina Pořízová | přečteno: 10434x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: vlasy výživa vlasů lámaní vlasů hair-care clinical vnitřní vlasová výživa s aktivátorem

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Soutěž o vyhřívané ponožky – spolehlivého pomocníka proti studeným nohám

Soutěž již byla ukončena. Děkujeme za účast a gratulujeme výherci! ...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2016.12.08 | přečteno: 10881x

5 signálů, že vás EX chce zpět

Myslíte si, že vás váš ex chce zpět? Jak mu znovu věřit? Buďte k sobě upřímní! Zde najdete signály, které ukazují, že...
 
celý článek | Markéta Bartošíková | 2015.10.15 | přečteno: 12867x

Znáte ultramaratón?

Já vím, že se takový extrémní závod jako je ultramaratón příliš neslučuje s návodem, jak se při sportu nezničit,...
 
celý článek | Eliška Anna Kubičková | 2015.07.20 | přečteno: 10597x

William Sitwell: Dějiny jídla ve 100 receptech

Tak toto je kniha, která zaujme jak smělé a odvážné kuchařinky, tak i milovníky historie. Williamu Sitwellovi se toti...
 
celý článek | Admin | 2015.05.11 | přečteno: 10759x
 

Portál pro ženy