newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Co sbalit na dovolenou? Nezapomeňte na deskové hry

 
Co sbalit na dovolenou? Nezapomeňte na deskové hry

Konečně je tady léto a čas dovolených. Také se už nemůžete dočkat, až se budete toulat po horách, objevovat krásy cizích kultur nebo si užívat koupání a opalovačku někde u vody? I na dovolené se ale může stát, že počasí výletům nebo koupání zrovna nebude přát. V takové chvíli musí přijít na řadu náhradní program, který zabaví děti a zkrátí dlouhé chvíle dospělým. A co jiného zvolit než všemi oblíbené deskové hry?

 

Hry pro malé i velké, pro dva hráče i celou partu

Deskovky jsou klasikou, která nezklame. V dnešní době existuje nepřeberné množství her pro všechny věkové kategorie, od těch nejjednodušších, které s přehledem zvládnou i děti školkového věku, až po propracované strategie, nad kterými se zapotí i zkušení hráči. Stačí si jen vybrat, jestli se vám více hodí hry pro dva hráče, které budete hrát sami s dětmi nebo partnerem, či potřebujete spíš zábavu pro celou partu přátel na chatě. A jaké typy her jsou ty nejoblíbenější?

Strategické hry

Začíná to jednoduchým Člověče, nezlob se s obrázky místo počítání políček a končí složitými hrami, kde budujete celá města nebo dobýváte cizí galaxie. Mezi strategické deskovky patří dáma či šachy, nestárnoucí klasikou jsou Sázky a dostihy nebo Monopoly, nadšenci do počítačové hry Minecraft si ji mohou zahrát i v offline světě, jiní zase raději budou imaginárně cestovat Kamionem po Evropě, dají si partičku pokeru nebo vyzkouší další různé karetní hry. Dobře zvolená strategická hra bude osazenstvo bavit třeba celé propršené odpoledne nebo dlouhý večer po výletě.

Logické hry

Zahrajete si raději mikádo, pexeso, domino nebo 3D piškvorky? Rozdělení strategických a logických her v mnoha případech docela splývá. Třeba šachy jistě splňují obě kritéria a takových her najdete mnoho. U obou kategorií procvičíte mozkové buňky a užijete si zábavu.

Postřehové hry

V těchto hrách rozhoduje rychlost. Musíte co nejrychleji najít správný obrázek, nenechat se ulovit soupeřem nebo nasbírat co nejvíc svých symbolů. Kromě toho k postřehovkám patří třeba i stolní fotbálek nebo air hokej, ale i jejich domácí varianty na dovolenou asi vozit nebudete. Každopádně postřehové hry jsou skvělou volbou, jak rychle, jednoduše a efektivně zabavit děti.

Vědomostní a naučné hry

Slibujete si od hraní nejen zábavu, ale také získání nových znalostí? Pak jsou tím pravým vědomostní hry. Záleží jen na vás, jestli si ověříte své znalosti o Česku, světě, přírodě nebo filmech. I tady najdete hry pro dva hráče, pro celou partu, pro malé i velké hráče.

Užijte si dovolenou podle svých představ, ať už vyrazíte za nejlepšími turistickými cíli Jeseníků, k rybníku za humny nebo do exotických zemí. Všude je krásně, když si užíváte volný čas a zábavu se svými blízkými.

 

2023.07.06 | Martina Limbergová | přečteno: 913x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: cestování dovolená hry deskové hry společenské hry Alza

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Jak zařídit ložnici, abyste měli kvalitní spánek?

Každý potřebuje místnost určenou k odpočinku a obnově a dobře navržená ložnice vám takový prostor poskytne. Ložnice je n...
 
celý článek | Nina Albertová | 2021.11.08 | přečteno: 30204x

Moje závislost

Napůl zalepené oči, vlasy jako vrabčí hnízdo, noční košili ještě na sobě, ale v rukou třímám hrneček a z ně...
 
celý článek | Meridene | 2014.04.14 | přečteno: 30134x

Naše tipy pro elegantní jarní outfit

Vypadat skvěle v jakémkoli ročním období je pro každou z nás jakousi samozřejmostí. Co si ale obléct do poč...
 
celý článek | Admin | 2016.04.26 | přečteno: 30240x

Nejlepší a nejlevnější péče proti stárnutí

Nejlepší a nejlevnější kosmetiku nám dává sama příroda. Můžeme se spoléhat na drahé krémy plné kyseliny hyaluronové, vit...
 
celý článek | Jana Brandtlová | 2021.02.08 | přečteno: 30253x
 

Portál pro ženy