newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Jak se starat o pokožku těla na sklonku léta?

 
Jak se starat o pokožku těla na sklonku léta?

Léto pomalu končí a brzy nastanou chladnější dny, kdy se budeme zase muset zahalovat do více vrstev oblečení. Nastává tím také období, kdy obvykle začínáme trochu zanedbávat péči o svou pokožku. Jenže ta právě teď docela trpí. Ještě se nestihla zregenerovat z neustálého vystavování horkým letním paprskům slunce a už musí odolávat častému střídání tepla, chladu, deště a větru. Věnovat jí péči je tak nejen vhodné, ale přímo nezbytné. Kromě ochrany kůže si tím zajistíte i delší výdrž letního opálení a to je jistě příjemným bonusem. Jak se tedy o pokožku správně starat a jaká tělová kosmetika by ve vaší koupelně neměla chybět?

 

1. Pozor na horkou vodu

Po příchodu domů v sychravém a chladném počasí přímo láká vlézt do sprchy a pustit si na sebe horkou vodu, nebo si jí rovnou napustit plnou vanu. Pro vaši pokožku je to však za trest. Horká voda ji velmi vysušuje a pokožka se brání olupováním. Ideální je vlažná sprcha. Pokud si horkou koupel nechcete odpustit, nedělejte to alespoň příliš často.

2. Jemné mycí prostředky

Při výběru mycích prostředků dbejte na to, aby byly jemné a nedráždivé. Skvělé jsou krémové vyživující sprchové gely nebo sprchové oleje. Obzvlášť velkou pozornost výběru mýdla musí dávat všichni, kteří se potýkají s problémem velmi suché pokožky. Pro ty je výborným prostředkem například relipidační mycí olej Avene XeraCalm A.D, který obsahuje komplex látek zklidňujících a vyživujících kůži velmi suchou, trpící svěděním a se sklonem k atopii.

3. Zákaz drhnutí

Je to jednoduchá rada, ale přitom ji mnoho z nás nedodržuje. Při utírání pokožky je potřeba na ni ručníkem jen jemně poklepávat, žádné drhnutí! I sebeměkčí froté ručník dokáže pokožku při takovém zacházení poškodit.

4. Pravidelný peeling

Přestože by se mohlo zdát, že je to opak předchozího doporučení, u peelingu je drhnutí povoleno. Postarají se o něj ale mikrogranulky v peelingovém přípravku, který samozřejmě také jen jemně rozetřete po pokožce. Snad každá značka tělové kosmetiky má ve své produktové řadě i peeling. Vyzkoušet ale můžete i domácí recepty, například snad ten nejjednodušší, kdy smícháte olivový olej s mletou zrnkovou kávou. Pravidelný peeling prováděný jednou týdně zbaví pokožku odumřelých buněk, zjemní ji a pomůže vyniknout její kráse (a stále viditelnému letnímu opálení).

5. Mazat a mazat

Bez poctivého mazání pokožky tělovými mléky, oleji či hutnějšími másly prostě krásná nebude. To je fakt, který se nedá nijak obejít. Každý den je kůže vystavena spoustě vlivů, jež ji namáhají. Jenže ke své regeneraci potřebuje hydrataci a výživné látky, které jí můžeme dodat jen pravidelným mazáním. Ať se vám tato činnost zdá sebevíc otravná, udělejte si z ní svůj každodenní rituál. Zpříjemnit si jej můžete třeba výběrem mléka, které vám bude tak vonět, že se vám hned zlepší nálada. Na trhu jich najdete nepřeberné množství, stačí jen najít to své oblíbené. Za tu trochu námahy vám pak dobrý pocit a lepší nálada jistě bude stát. A vaše pokožka vám bude viditelně vděčná.

 

Zásady správné péče o tělo jsou vcelku jednoduché, ale je dobré si je připomínat, abychom na ně nezapomínaly ani v období, kdy už naše pokožka nebude tolik vidět. Však ji stejně mladistvou a krásnou budeme chtít ukazovat zase za rok, za pět let, za deset ...., nemám pravdu?

 

 

Image courtesy of marin at FreeDigitalPhotos.net

2015.08.31 | Martina Limbergová | přečteno: 29739x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: péče o tělo pokožka tělová kosmetika

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Muži v Movemberu

Možná si v posledním týdnu stále více všímáte toho, že někteří muži ve vašem okolí pomalu ale jistě proměňují svou vi...
 
celý článek | Kateřina Pořízová | 2015.11.08 | přečteno: 29750x

Kdy začít nakupovat těhotenské oblečení a jaké si vybrat?

Jedna z otázek, kterou si nastávající maminky často kladou, zní: Kdy si mám začít kupovat těhotenské oblečení? Při nákup...
 
celý článek | Lea Kubová | 2023.04.23 | přečteno: 29772x

Vyhrajte strhující válečný román Krycí jméno Verity

Soutěž již byla ukončena. Děkujeme za účast a gratulujeme výhercům! ...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2015.10.14 | přečteno: 29772x

Ořechy nejen do vánočního cukroví

Všem dobře známé ořechy jsou produktem, který lze právem považovat za univerzální. Jsou nejen velmi chutné a výživné, al...
 
celý článek | Jana Brandtlová | 2022.12.10 | přečteno: 29764x
 

Portál pro ženy