newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Svatohubertské slavnosti na zámku Loučeň

 
Svatohubertské slavnosti na zámku Loučeň

Oblíbené slavnosti, pořádané na počest svatého Huberta, patrona všech myslivců, letos připadly na 1. - 2. listopad 2014. Ani tentokrát nebudou návštěvníci ochuzeni o takřka kompletní přehlídku loveckých psů, sokolnické vystoupení, či Svatohubertskou mši v zámeckém kostele.

 

Jsou na zámku Loučeň slavnosti a není jich málo, které kdybychom z našeho každoročního seznamu akcí vypustili, nepochybně by se to dalo považovat za hřích. Jedněmi z nich jsou například, dnes již tradiční, Svatohubertské slavnosti. Svátek myslivosti, pořádaný na počest patrona všech myslivců, svatého Huberta, letos proběhne ve dnech 1. - 2. listopadu 2014. Ti, co znovu čekají nabitý program plný zábavy, poznání a zvěřinových pochoutek, se mají opět na co těšit. Stejně tak jako loňský ročník, má i ten letošní co nabídnout. Návštěvníky, kteří k nám přijdou oslavit Svatohubertské slavnosti, čeká takřka kompletní přehlídka jednotlivých typů loveckých psů a chybět nebude ani atraktivní sokolnické vystoupení dravých ptáků. Těšit se můžete také na poznávací soutěže pro děti.

Pokud jste fandové ukázek cvičených psů, či dravců, pak vás program slavností jistě zaujme. I tentokrát se objeví hned několik typů loveckých plemen. Sobota je vyhrazena pro slídiče, mezi nimiž vyniká irský setr, nebo gordon setr, v neděli pak bude den ohařů, mezi nimiž zaujímá hlavní roli čistě domácí plemeno, totiž český fousek. V pozadí nezůstanou ani zajímavé ukázky dravých ptáků. Nezkrotné obyvatele nebe si budete moci prohlédnout v bezprostřední blízkosti a nejodvážnější návštěvníci mohou dokonce zkusit váhu některého z opeřenců na vlastní kůži.

Lovení zvěře patřilo již odpradávna k hlavním činnostem všech myslivců. Ovšem pořádný úlovek neznamenal pro myslivce pouze vnitřní uspokojení z dobře odvedené práce, ale předpovídal také velikou hostinu, která podtrhla celou oslavu úspěšného honu. A zvěřinové hody jsou i neodmyslitelným členem Svatohubertských slavností na zámku Loučeň. Talíře, plné těch nevybranějších zvěřinových specialit se budou podávat jak v zámecké restauraci hotelu Maxmilian Lifestyle Resort, tak v restauraci Vtipná kaše. Na své si zde ale přijdou i ti, co dávají přednost spíše duchovní potravě. Během slavností totiž také proběhne nevšední a zajímavá Svatohubertská bohoslužba slova, doprovázená trubači, která začne v sobotu od 15ti hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie.

Dost však bylo řečí, přijeďte se přesvědčit na vlastní kůži a oslavte den myslivosti, svátek svátého Huberta, právě u nás, na zámku Loučeň. Lákavý venkovní program s prohlídkou parku a labyrintária pořídíte za jednotné vstupné 50 Kč.

Kontakt: zámek Loučeň, 289 37 Loučeň, www.zamekloucen.cz

Zámek Loučeň byl pro veřejnost otevřen v roce 2007. V zámeckém parku se nachází jedenáct zahradních labyrintů a bludišť. Jedná se o celoevropský unikát, díky kterému je zámek Loučeň velmi navštěvovanou památkou. Prohlídky barokním zámkem, postaveném na začátku 18.století, jsou výhradně s kostýmovaným průvodcem. Díky těmto netradičním prohlídkám má zámek oblibu nejen u velkých, ale i u malých návštěvníků.

2014.10.28 | Admin | přečteno: 9635x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: Pozvánka; zámek Loučeň

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Originální šperk jako skládanka

Že je váš šatník už plný letních modelů, ale přece jen vám pořád něco chybí? Dokonalý vzhled vašeho outfitu vám pomoh...
 
celý článek | Kateřina Pořízová | 2015.05.22 | přečteno: 10450x

Vyhrajte k Vánocům knihu Hedvábná past od Markéty Harasimové

Soutěž je u konce, děkujeme za účast. Z knihy se mohou těšit Kateřina Z. a Emil T., gratulujeme! ...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2018.11.22 | přečteno: 1514x

Zlatá šéfová

Před několika lety jsem měnila zaměstnání. Vrhla jsem se do oboru, který mi byl naprosto cizí. Přesto jsem se na novo...
 
celý článek | Martina Kysilková | 2014.12.08 | přečteno: 9695x

Co s nevhodným dárkem?

Dostali jste dárek, který se vám nezamlouvá? Co s takovým dárkem? Pokud se bavíme o levnějších dárcích a nemáte nikoh...
 
celý článek | Admin | 2016.01.14 | přečteno: 9851x
 

Portál pro ženy