newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Svatohubertské slavnosti na zámku Loučeň

 
Svatohubertské slavnosti na zámku Loučeň

Oblíbené slavnosti, pořádané na počest svatého Huberta, patrona všech myslivců, letos připadly na 1. - 2. listopad 2014. Ani tentokrát nebudou návštěvníci ochuzeni o takřka kompletní přehlídku loveckých psů, sokolnické vystoupení, či Svatohubertskou mši v zámeckém kostele.

 

Jsou na zámku Loučeň slavnosti a není jich málo, které kdybychom z našeho každoročního seznamu akcí vypustili, nepochybně by se to dalo považovat za hřích. Jedněmi z nich jsou například, dnes již tradiční, Svatohubertské slavnosti. Svátek myslivosti, pořádaný na počest patrona všech myslivců, svatého Huberta, letos proběhne ve dnech 1. - 2. listopadu 2014. Ti, co znovu čekají nabitý program plný zábavy, poznání a zvěřinových pochoutek, se mají opět na co těšit. Stejně tak jako loňský ročník, má i ten letošní co nabídnout. Návštěvníky, kteří k nám přijdou oslavit Svatohubertské slavnosti, čeká takřka kompletní přehlídka jednotlivých typů loveckých psů a chybět nebude ani atraktivní sokolnické vystoupení dravých ptáků. Těšit se můžete také na poznávací soutěže pro děti.

Pokud jste fandové ukázek cvičených psů, či dravců, pak vás program slavností jistě zaujme. I tentokrát se objeví hned několik typů loveckých plemen. Sobota je vyhrazena pro slídiče, mezi nimiž vyniká irský setr, nebo gordon setr, v neděli pak bude den ohařů, mezi nimiž zaujímá hlavní roli čistě domácí plemeno, totiž český fousek. V pozadí nezůstanou ani zajímavé ukázky dravých ptáků. Nezkrotné obyvatele nebe si budete moci prohlédnout v bezprostřední blízkosti a nejodvážnější návštěvníci mohou dokonce zkusit váhu některého z opeřenců na vlastní kůži.

Lovení zvěře patřilo již odpradávna k hlavním činnostem všech myslivců. Ovšem pořádný úlovek neznamenal pro myslivce pouze vnitřní uspokojení z dobře odvedené práce, ale předpovídal také velikou hostinu, která podtrhla celou oslavu úspěšného honu. A zvěřinové hody jsou i neodmyslitelným členem Svatohubertských slavností na zámku Loučeň. Talíře, plné těch nevybranějších zvěřinových specialit se budou podávat jak v zámecké restauraci hotelu Maxmilian Lifestyle Resort, tak v restauraci Vtipná kaše. Na své si zde ale přijdou i ti, co dávají přednost spíše duchovní potravě. Během slavností totiž také proběhne nevšední a zajímavá Svatohubertská bohoslužba slova, doprovázená trubači, která začne v sobotu od 15ti hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie.

Dost však bylo řečí, přijeďte se přesvědčit na vlastní kůži a oslavte den myslivosti, svátek svátého Huberta, právě u nás, na zámku Loučeň. Lákavý venkovní program s prohlídkou parku a labyrintária pořídíte za jednotné vstupné 50 Kč.

Kontakt: zámek Loučeň, 289 37 Loučeň, www.zamekloucen.cz

Zámek Loučeň byl pro veřejnost otevřen v roce 2007. V zámeckém parku se nachází jedenáct zahradních labyrintů a bludišť. Jedná se o celoevropský unikát, díky kterému je zámek Loučeň velmi navštěvovanou památkou. Prohlídky barokním zámkem, postaveném na začátku 18.století, jsou výhradně s kostýmovaným průvodcem. Díky těmto netradičním prohlídkám má zámek oblibu nejen u velkých, ale i u malých návštěvníků.

2014.10.28 | Admin | přečteno: 11936x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: Pozvánka; zámek Loučeň

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Chcete romantickou svatbu? Vsaďte na jednoduchost!

Jste duší romantik a svatby za statisíce vám jsou, jak se říká, proti srsti? To je pochopitelné, ne každý totiž sní o sv...
 
celý článek | Lea Kubová | 2020.08.24 | přečteno: 437x

Jaké plavky pro letošní léto?

Dámy, léto je tady. Máte již zakoupeny nové plavky? Pokud jste nákup plavek ještě nestačili zrealizovat, máme tu pro ...
 
celý článek | Admin | 2014.07.02 | přečteno: 12389x

Ustelte si v pohodlné a designově vyladěné čalouněné posteli

Jak si kdo ustele, tak si lehne. Toto rčení platí přeneseně i v pravém slova smyslu. Dobře se vyspat je nejen příjemné, ...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2017.09.08 | přečteno: 13660x

Objevte kouzlo dřevěných palet

Protože jsem kreativní osoba, zajímám se o všemožné originální nápady, jimiž bych mohla ozvláštnit své bydlení. V sou...
 
celý článek | Bc. Eliška Střelková | 2014.07.10 | přečteno: 19192x
 

Portál pro ženy